Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko105
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
DiMaria

DiMaria

Dołączył 15 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 16171
  • Znaleziska 1770
  • Mikroblog 14401
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 16
Fajlip1111
Fajlip1111
09.10.2025, 21:35:34
  • 68
Wiktoria jeszcze przeprosiła Magdę ze chciała spać we własnym pokoju.

I okej okej

#hotelparadise
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 09.10.2025, 21:47:38 via Wykop
  • 0
@wojnr:

Jest po prostu najmniej atrakcyjna fizycznie z dziewczyn tam. Aż się przykro patrzy, jak biega za facetami bez żadnego efektu (╥﹏╥)
  • Odpowiedz
Hogataa26
Hogataa26
08.10.2025, 06:14:42
  • 14
#hotelparadise
Chcecie mi powiedzieć, że po 24h znajomości Kuby z tą nową Agatą, nagle taką miłością zapałali, przytulanie, pocałunki, jakby to był związek, który jest już z parę lat razem. Nawet na Pandorze siedzą przytuleni. Oni się nie znali wcześniej?
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 08.10.2025, 08:00:03 via Wykop
  • 1
@Hogataa26:

Po prostu się zauroczyli w sobie nawzajem i po Kubusiu ten stan zakochania widać od razu, inaczej zaczął się zachowywać, inaczej mówi. Czasami tak jest, że biochemia pomiędzy ludźmi po prostu zaskoczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
oficjalne_konto
oficjalne_konto
oficjalne_konto
13.09.2025, 07:09:44
  • 0
Polecilibyście jednostki do klimy multisplit dla:
- pokój 9 m2,
- pokój 11 m2,
- salon z kuchnią 31 m2 + korytarz 8 m2.

Co ważne: okna mają spory rozmiar, szczególnie w salonie, i są na południe w każdym pokoju.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 13.09.2025, 08:09:31 via Wykop
  • 2
@oficjalne_konto:

Do małych pokoi spokojnie wystarczy 2 kW, ale do salonu lepiej dać 3,5 kW. Sam tak mam i działa bardzo dobrze. U mnie są dwie jednostki wewnętrzne - w salonie i sypialni (obie od południa) - a zewnętrzny agregat 4,1 kW bez problemu to ogarnia.
  • Odpowiedz
DiMaria
DiMaria 13.09.2025, 08:16:46 via Wykop
  • 3
@oficjalne_konto:

Mam cztery pokoje, mieszkanie jest dwustronne.
Tylko w dwóch pokojach od południa robi się gorąco, dlatego zamontowałem tam dwie jednostki wewnętrzne. Dzięki temu nie muszę chłodzić całego mieszkania - schładzam tylko pomieszczenie, w którym aktualnie przebywam. Efekt: idealna temperatura, niższe rachunki i dużo większy komfort.

Dla porównania mój ojciec oszczędził i zamontował jedną jednostkę 3,5 kW na korytarzu, żeby chłodziła całe mieszkanie. W praktyce ma głównie chłodny korytarz (
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
28.08.2025, 07:49:00
  • 50
#nieruchomosci #gospodarka #gielda #inwestycje

K####a, słyszę na wykopie cały czas, że kryzys, że bieda - to teraz wyobraźcie sobie moj mindfuck jak podzwoniłem po psich fryzjerach szukając groomera dla swojego psa. Średniej wielkości miasto.

Najbliższy termin... koniec października. Jak spytałem żeby zaklepać psiego fryzjera na grudzień - nie ma szans, każdy przed świętami strzyże i myje swoje pieski i maja ustalone terminy dla STALYCH
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 28.08.2025, 08:26:03 via Wykop
  • 1
@PanieAreczku:

Czekaj, sam chcesz umówić psiego fryzjera i narzekasz że ludzie korzystają z usług psiego fryzjera? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz

385

Akcyza na alkohol i podatek cukrowy w górę. Ministerstwo Finansów wykłada karty

Pokaż treści 18+

Akcyza na alkohol i podatek cukrowy w górę. Ministerstwo Finansów wykłada karty

W 2026 r. podwyżka akcyzy na napoje alkoholowe o 15 proc. i podniesienie stawki opłaty cukrowej (tzw. podatku cukrowego)

kuterinoga
z
money.pl
dodany: 21.08.2025, 16:01:32
  • 189
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    akcyza
  • #
    gospodarka
DiMaria
DiMaria 22.08.2025, 07:28:36 via Wykop
  • -1
@Gr4bek:

No tak, bo lepiej niż legalną produkcję jest aby Polacy pili wódę z bazaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szemiques
Szemiques
20.08.2025, 06:39:07
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 20.08.2025, 07:20:49 via Wykop
  • 0
@Szemiques:

No tak, bo jak wiemy to ta tzw. lewicowa wrażliwość społeczna, trzeba d-----ć drugiemu podatkiem, skoro mnie to nie dotyczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a.....k
a.....k
konto usunięte 29.07.2025, 11:48:30
  • 33
#nieruchomosci
a.....k - #nieruchomosci

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 30.07.2025, 06:10:15 via Wykop
  • 0
@Tom3kt:

Nic nie stracili, bo w takiej Warszawie za dom w dobrej lokalizacji musieliby dać minimum 5 baniek i to bez wykończenia.
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
20.07.2025, 06:59:02
  • 101
Prawda jest taka, ze jesli ktos w ostatnim roku wlozyl milion zlotych w SP500 to zarobil 100 tysiecy zlotych nie wstajac z fotela.

SP500 + 10% rok do roku. Tak samo jak srednio w ostatnich 50 latach.

Prawda jest tez, ze jesli ktos w ostatnim roku kupil we Wroclawiu mieszkanie za milion zlotych to mieszkanie stracilo -2% na wartosci czyli stracil 20k, ktore odrobil w czynszu, minus czas, minus podatki, minus remont, powiedzmy
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 20.07.2025, 07:12:33 via Wykop
  • 494
@Czoso:

Analiza wsteczna zawsze skuteczna.
  • Odpowiedz
DiMaria
DiMaria 20.07.2025, 07:39:55 via Wykop
  • 12
@Czoso:

Statystycznie ja i mój pies mamy 3 nogi.

W 2000 roku na przykład w SP500 były trzy lata spadków pod rząd, a indeks powrócił do wcześniejszych szczytów dopiero po kilkunastu latach.
  • Odpowiedz
pysznewpierdalator
pysznewpierdalator
10.07.2025, 07:38:50
  • 6
#nieruchomosci

Sprzedaz mieszkan spadla niewiele w q1 2025, rdr to bylo -12% do - 16% vs eldorado bk2 czyli genialna sprzedaz. Deweloperka ograniczyła podaż, co jak wiadomo działa z opoznieniem bo nie mozna zatrzymac budow w equity tylko mozna nowe z pozwoleniami na budowe stackowac w kolejce co najwyzej

Investmapa pokazuje o wiele wiele mniej inwestycji niz rok temu, sa to normalne poziomy przedbekowe, a w peaku bylo literalnie x2

https://investmap.pl/mapa.html
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 10.07.2025, 08:05:38 via Wykop
  • 1
@thetompork:

Dzieci się nie rodzą bo młodzi wolą "podróżować", oglądać Netflixa, melanżować i "samorealizować" się na 1000x innych sposobów.
  • Odpowiedz
DawidParzyk
DawidParzyk
09.07.2025, 06:54:13
  • 10
"Niższe ceny za metr, gratyfikacje za polecenie, a nawet gratisowe wycieczki czy elektryczne rowery – u sprzedawców mieszkań jest obecnie trzy razy więcej specjalnych okazji niż przed rokiem. Główne powody to słabnący popyt i coraz większa konkurencja w branży."

https://x.com/DawidParzyk/status/1942838025685291077

#nieruchomosci #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #ekonomia
DawidParzyk - "Niższe ceny za metr, gratyfikacje za polecenie, a nawet gratisowe wyci...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 09.07.2025, 07:16:10 via Wykop
  • 1
@DawidParzyk:

Proponowałem 16k z metra deweloperowi w Warszawie, to mi powiedzieli że u nich takich "niskich" cen nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PanieAreczku
PanieAreczku
04.07.2025, 15:32:31
  • 4
#nieruchomosci przypomniało mi się jak tu spadkowicze na tagu rozważali że nie warto brać bk2 bo zaraz Tusk wprowadzi bk0 xD ciekawe czy ktoś czekał i wierzył i jak się teraz czuje że swoją decyzją xDD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 04.07.2025, 15:37:25 via Wykop
  • 4
@PanieAreczku:

Nie no trzeba było być debilem aby czekać na MnS 0%, ja sam namówiłem trójkę swoich znajomych na BK 2%.
  • Odpowiedz
del855
del855
02.07.2025, 09:00:33
  • 10
Proszę proszę, w Niemczech gdzie ceny w głównych miastach(poza monachiun) to ok 5000 euro/m2 czyli ok 21k pln/m2 czyli powiem nie jakoś kosmicznie odległe dla naszych top5 zwłaszcza waw I krk - dopiero najbogatsze 20% społeczeństwa stać na zakup domu w owych największych miastach - stać w sensie stać ich na ok. połowę ofert :))))

Niemcy - kraj gdzie zarabia sie ok 2x wiecej niż my, maja ceny w głównych miastach wyzsze
del855 - Proszę proszę, w Niemczech gdzie ceny w głównych miastach(poza monachiun) to...

źródło: temp_file1770286930773125252

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 02.07.2025, 09:12:52 via Wykop
  • 0
@del855:

W Niemczech są znacznie bardziej spłaszczone wynagrodzenia niż w Polsce.
  • Odpowiedz
DiMaria
DiMaria 02.07.2025, 09:19:19 via Wykop
  • 4
@andrzej_sk:

Rzeczywiście nie ma, miałem koleżankę co gadała całe studia medyczne że idzie do Niemiec po studiach. Po studiach dowiedziała się ile tam się zarabia i wyszło jej że lepsze zarobki jednak w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
pogodny_mis65
pogodny_mis65
01.07.2025, 12:01:16
  • 9
Wynajmuje jedno z moich mieszkań facetowi, który skarży mi się, że nad jego mieszkanie wprowadziła się rodzina z dwójką dzieci i jako że są wakacje, całymi dniami hałasują tak, że się wytrzymać nie da. Rozmowa z nimi nic nie daje, bo twierdzą że nie mogą zabronić zabawy dzieciom. No ja rozumiem, ale byłem w tym mieszkaniu i faktycznie te hałasy są grubą przesadą. Myślicie, że da się z tym coś zrobić? #
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 01.07.2025, 12:13:45 via Wykop
  • 11
@pogodny_mis65:

Takie uroki życia w bloku. Też miałem kiedyś w wielkiej płycie gromadkę dzieci nad sobą i był niesamowity hałas. Co zrobisz jak nic nie zrobisz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
DiMaria
DiMaria 01.07.2025, 14:39:34 via Wykop
  • 0
@ArchDelux:

Przecież sąd powie Ci abyś się w pompkę cmoknął...
  • Odpowiedz
b.....u
konto usunięte 27.06.2025, 18:38:14
  • 1
"Cudownym" pomysłem było budowanie osiedli deweloperskich na obrzeżach dużych miast bez jakiejkolwiek infrastruktury rekreacyjno-kulturalnej tj. "trzecich" miejsc gdzie można sobie pójść po pracy.

Ludzi przyjeżdżających do miast co raz więcej, a baza "wypadową" w mieście ma jakąś jednak pojemność. Widzę, że jest co raz gorzej i trzeba mocno kombinować z porami typu późny wieczór, weekend w południe czy przyjście razem z otwarciem

#miasto #urbanistyka #spoleczenstwo #
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 28.06.2025, 09:28:30 via Wykop
  • 0
@byc_zyzzem_wlasnego_losu:

To chyba nie w Warszawie? Tutaj jest obecnie pustka w weekendy, w porównaniu do czasów przed Covidem.
  • Odpowiedz
arnoldinho71
arnoldinho71
26.06.2025, 10:37:11
  • 12
#nieruchomosci machajacymick.pl
arnoldinho71 - #nieruchomosci machajacymick.pl

źródło: 5FFD8728-8C13-45D3-99A3-DB2AE10EB18A

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 26.06.2025, 10:44:07 via Wykop
  • 3
@arnoldinho71:

W stolicy nie przekłada to się na większe rabaty niż 10%. Tłumacząc na polski: dalej ekstremalnie drogo.
  • Odpowiedz
klamovsky
klamovsky
23.06.2025, 07:09:54
  • 1
Mirasy proszę o wsparcie. Kupiłem nowe mieszkanie od gościa na parterze i nademną jest jedno mieszkanie. Mieszkania miały być dobrze wyciszone jednak odkąd to mieszkanie nademną się sprzedało słyszę rozmowy, w sensie nie typowo o czym rozmawiają ale hałas niosący się od rozmów, do tego tupanie. Sporo się niesie przez wentylację w łazience chociaż niby na projekcie każdy ma swój osobny kanał wentylacji. Sam strop został wykonany bez izolacji akustycznej (czyli wełny
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 23.06.2025, 07:11:40 via Wykop
  • 0
@klamovsky:

Możesz sobie wyciszyć sufit.
  • Odpowiedz
oreze
oreze
20.06.2025, 19:47:17
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

DiMaria
DiMaria 21.06.2025, 06:41:59 via Wykop
  • 3
@oreze:

Chodzi Ci o miskę do kibla? To tutaj jest w zasadzie prosty, kupujesz Grohe z Triple Vortex, spłukiwanie wirowe to topka, cichutkie i efektywne.
  • Odpowiedz

428

Słynne pole między blokami wystawione na sprzedaż. To może być ostatni sezon upr

Słynne pole między blokami wystawione na sprzedaż. To może być ostatni sezon upr

Wokół same bloki, między nimi zaś pojawia się ciągnik rolniczy lub kombajn to słynne w całym kraju a nawet poza jego granicami pole przy ul. Jantarowej. Właściciel postanowił wystawić grunt na sprzedaż.

mannoroth
z
lublin112.pl
dodany: 12.06.2025, 16:03:21
  • 210
  • #
    lublin
  • #
    polska
  • #
    rolnictwo
  • #
    ciekawostki
  • #
    deweloperka
  • #
    budownictwo
DiMaria
DiMaria 13.06.2025, 07:48:13 via Wykop
  • 2
@kubako:

Każdy chce mieć za oknem park, rozumiem że dlatego miasto ma skupować działki deweloperskie za miliony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30
  • Strona 2 z 30
  • >
  • Podróżnik, kumpel, przyjaciel. Ponieważ życie jest piękne!
  • Warszawa
  • https://wykop.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.07.2015

    Komentator
  • Król Wykopaliska
    od 31.08.2013

    Król Wykopaliska
  • Rocznica
    od 23.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 17.02.2012

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 06.11.2017

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz
  • Wykopowicz
    od 28.08.2023

    Wykopowicz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking