@Cadfael: Ile jeszcze tobie podobni będą p-------ć o jakimś "tłuszczu" ? U mnie w domu wszyscy chudzi a każdy jak jeden nienawidzi tej pory roku bo u nas zamiast być przyjemnie ciepło to napierdziela z nieba żar nie do zniesienia.
81. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Czy pojednanie polsko-ukraińskie jest możliwe? Rzeź Wołyńska - ludobójstwo czy tragedia? Czy doczekamy się ekshumacji? Według najnowszych informacji ekshumacje blokuje administracja Zelenskiego a nie zwykli Ukraińcy.
@Bestia_z_Jellystone: W sumie, dziwisz się ? Ja bym miał szczerze wywalone gdyby do mnie podbił jakiś pepik i gadał coś o tym, że "zabijaliśmy czechów i co my na to odpowiemy".
@TenTypTakNieMa: Czech by się z tym nie zgodził ale mniejsza, był to tylko przykład. Gdybyś był na miejscu tego ukra to naprawdę odpowiedziałbyś inaczej ? Mnie by nie obchodziło co typ chce usłyszeć, jak chce jakiś przeprosin to niech biegnie do tych co to zrobili a nie teraz po kilku pokoleniach mu się przypomni by zapytać 20-30-40 latka o przeprosiny.
83 lata temu, 11 listopada 1939 roku, w lasach pod Piaśnicą (niewielka wieś 10 km na północ od Wejherowa) niemiecki okupant rozstrzelał 314 osób, głównie duchownych, obrońców Gdyni i przedstawicieli inteligencji powiatu morskiego.
@reelman: Bo mają na nas po prostu "wylane". Dla nich zawsze będziemy "Niemcami". Nie pomyślą, że zaciągali naszych dziadków lub pra-dziadków do armii, kazali podpisywać volk-listę lub wywozili co lepsze dzieciaki do Rzeszy i czasem nikt ich nigdy już nie odnalazł. Masz rację, historia jest uczona tylko z perspektywy centralnej Polski, a teraz masz na dokładkę co chwilę gadanie o Wołyniu i mordach na Wschodzie kraju. O nas jedynie mogą
Chciał znaleźć babcię - taki był powód podróży 9-letniego chłopca do Oświęcimia. Jak ustalili małopolscy policjanci, seniorka nie mieszka w okolicy. Chłopczyk wrócił do domu dziecka.
Barbara Nowacka zaprezentowała nową listę lektur. Nie ma w niej miejsca dla Jana Pawła II, Jarosława Marka Rymkiewicza czy Jacka Dukaja, znalazło się natomiast dla Olgi Tokarczuk. Z takich dzieł jak "Pan Tadeusz" czy "Quo Vadis" uczniowie poznają wyłącznie fragmenty.
@skryptyk: Do matury ustnej można sobie wybrać utwór, obraz , książkę, plakaty a nawet gry o ile masz pytanie gdzie możesz wykorzystać "tekst kulturowy". Są nudne bo "karze" się je czytać, ale fabularnie nie są nudne, takie Quo Vadis, Krzyżacy, Pan Tadeusz itp. Mają ciekawą fabułę jednak walna część ludzi nigdy tego nie przeczyta bo zraziła się w szkole, a to wina systemu edukacji. Do tego język potrafi odstraszyć bo
@DzikiWonsz221: Tylko do ruskich słyszałem ten głupi zwrot "gejropa", właściwie to "Gayropa" ale mniejsza. Jeśli Amerykanie naprawdę będą chcieli s--------ć to niech lecą już teraz (zresztą jak zawsze robią), ale niech nie liczą na pomoc z Chinami kiedy by dostawali w------l. Niech nie liczą też, ze Europa zamknie się na handel z Chinami bo jankesowi się coś ubzdurało, najlepiej to niech siedzą w tym swoim tęczowo-liberalnym p---------u pełnym absurdów.
Takie coś znalazłem w internecie. Jak myślicie, to mogła być ona? Chyba niemożliwe, by tak znana kobieta z TVNu, a dokładniej TVN7, prowadząca Hotel Paradise, mogła zrobić coś tak nieodpowiedzialnego?
źródło: temp_file2143098535686659606
PobierzU mnie w domu wszyscy chudzi a każdy jak jeden nienawidzi tej pory roku bo u nas zamiast być przyjemnie ciepło to napierdziela z nieba żar nie do zniesienia.