Wpis z mikrobloga

@Zenzowaty: To może ja wytłumaczę jeszcze prościej: Funkcjonariusz ma swoich przelozonych. Najwyższym jest prezydent. Przełożony nizszego szczebla np. Premier nie ma prawa nawet pisnąć na temat kontaktu funkcjonariusza ze swoim najwyższym przełożonym jakim jest prezydent RP. Podstawy regulaminu.
  • Odpowiedz
@Zenzowaty: Nie łudźmy się, że to były prawdziwe wybory. Z góry było wiadomo, że wygra je Trzaskowski, który jako samorządowiec ma większe wpływy w partii od Sikorskiego, przygotowywał się do tego od 5 lat i był faworytem kierownictwa partii. Do tego nie dopuszczono innego kontrkandydata poza Sikorskim (żeby uniknąć sytuacji, w której wygrywa noname jak czasem bywa w PSL).

"Prawybory" były igrzyskami dla ludu na rozpoczęcie kampanii z przytupem i
  • Odpowiedz
@Gozd: co ma piernik do wiatraka? Sądy mają stanąć, armia ma być bez oficerów bo jest za mały limit na specjalizacjach? Problem jest taki, że rezydent nie podpisuje formalnych nominacji a uroił sobie, że awanse to jego osobiste widzimisię.
  • Odpowiedz
To może ja wytłumaczę jeszcze prościej: Funkcjonariusz ma swoich przelozonych. Najwyższym jest prezydent. Przełożony nizszego szczebla np. Premier nie ma prawa nawet pisnąć na temat kontaktu funkcjonariusza ze swoim najwyższym przełożonym jakim jest prezydent RP. Podstawy regulaminu.


@recznik_z_ikei Ale żeś typie teraz doje*ał XDDDD prezydent ani premier nie są żadnymi funkcjonariuszami to raz. Służby podlegają pod premiera nie pod prezydenta to dwa. Trzy - od rządzenia jest premier, prezydent REPREZENTUJE politykę
  • Odpowiedz
@ipkis123: Jeżeli burmistrz stwierdzi, że nie wyda dowodu i będzie na poparcie tego miał orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (i to tego "prawdziwego") to tak, nie będzie łamał tym prawa (oczywiście w przypadku burmistrza, to nie będzie Trybunał Konstytucyjny, tylko WSA/NSA).

Kwestia czy prezydent musi czy nie musi powoływać sędziów była rozpatrywana już kilkanaście lat temu - okazało się, że nie musi.
  • Odpowiedz
dowód osobisty trzeba posiadac w Polsce. Bycie oficerem czy sędziom, itd nie jest wymuszone przez prawo. Więc głupi przykład. Ale czego się spodziewać po cykorze


@Gozd: o konfiarz. patrzcie jaki głupi :)
  • Odpowiedz
@kocha_to_poczeka: Nie on a Platforma i były prawybory. Tyle razy to było wałkowane więc albo udajesz berkowitza, albo faktycznie jesteś kowalskim ¯\(ツ)/¯


@Zenzowaty: nawet jeśli to nie on wskazał jawnie Dupiarza to ponosi polityczną odpowiedzialność za to, że sam nie przekierował kierownictwa partii by wskazała Radka
  • Odpowiedz
(w tym ja) mówili że KO popełnia błąd wystawiając Trzaskowskiego i lepiej wystawić Sikorskiego


@Niebadzksieciem: Słaby strateg z ciebie. Sikorski jest potrzebny, szczególnie teraz, na stanowisku Ministra Spraw Zagranicznych. Żaden dobry strateg nie zmarnuje potencjału Sikorskiego na stanowisko, którego głównym zadaniem jest dobrze wyglądać.
  • Odpowiedz
Nie on a Platforma i były prawybory. T


@Zenzowaty: Prawybory były jedynie listkiem figowym, żeby przykryć wybór Tuska, który już po ostatnich obiecał Czaskoskiemu drugie podejście i nie raz wspólnie występowali. Dla Tuska było oczywiste, że KO (nie PO, cała koalicja wybierała, łącznie z największymi lewakami z kanapowej partii Nowackiej) wybierze pięknego Rafała, bo się spodziewała takiego kandydata, bo w odróżnieniu od Sikorskiego on stawiał na budowanie relacji w partii
  • Odpowiedz
@Zenzowaty: prawyborów w takiej partii przecież nigdy nie wygrywa faworyt prezesa - takie rzeczy się nie dzieją.
Każdy członek partii głosuje sam i nie bierze pod uwagę sugestii tych będących najwyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W Sejmie jest przecież tak samo - możesz głosować zgodnie z sumieniem i poglądami, a nie dyscypliną partii.

Postawili (topka PO) na złego konia i przegrali - tłumaczenie tego "demokratycznymi" prawyborami
  • Odpowiedz
@Zenzowaty
No popatrz, a prezes Jarek kazał jakiemuś no-name'owi wystartować i wygrał. Tu nie trzeba szachów 5D żeby przystojnego dupiarza zatopić.
Ah, gratuluję że 300 silniczków wylizało Ci jajka, grzeczne lemingi xD
  • Odpowiedz