Wpis z mikrobloga

@Xuzoun: Mogliby, ale nie mają takiego obowiązku na razie i jak ktoś kupił 20lat temu i nie było to aktualizowane to wychodzą takie kwiatki xd Podają cenę zakupu/od rzeczoznawcy
  • Odpowiedz
Pomijając ilość tych mieszkań, i faktu że bardzo nie lubię tego typa, to niskie ceny wpisane w oświadczeniu, to efekt mało precyzyjnych przepisów w tym aspekcie. Ja też jak bym składał to wpisałbym wycenę z operatu, która jest efektem pracy uprawnionego do tego człowieka. Bo jak, na podstawie otodom wpisywać cenę?
  • Odpowiedz
@wrth: leć w gorące i na główną. A teraz jeszcze kogoś z pisiorów i innych partii. Niech Ci gamonie wiedzą na kogo głosowali.
  • Odpowiedz
@pwone: Przecież większość polityków nie deklaruje nic w oświadczeniach majątkowych bo mają zapisane wszystko na żony, dzieci, rodzinę a nawet słupy. On jest może jeszcze zbyt świeży, albo ma 6 razy tyle nieruchomości co zadeklarował. ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
kazdy myslacy czlowiek jest za wprowadzeniem katastru, to sa same korzysci dla kazdego kto nie jest pijawka ze zbyt duza iloscia pieniedzy i zbyt malym skillem do inwestownia elsewhere.


@katopa: każdy zawistny owszem, z tym myśleniem to raczej brak korelacji ;) A żeby ocenić kataster, wystarczy spojrzeć na miejsca gdzie tego rodzaju podatki istnieją i działają od lat i zdążyły już pokazać jak to wygląda w praktyce, a nie w
  • Odpowiedz
@del855 myślę, że drugi samochód czy nowy telewizor też podchodzą pod prawo popytu I podaży.

Dożyliśmy czasów gdy wolnościowe wykopki mówią kto co może mieć a czego nie powinien.

Nie można mówić komuś jak ma płacić (pieniądz fizyczny czy cyfrowy) ale już można mówić co może posiadać.
  • Odpowiedz
@empee

I dobrze, ja też jestem wolnosciwocem tylko tyle że świadomym naturalnych ułomności kapitalizmu i rozumiem że rynek zostawiony samemu sobie może działać dobrze a równie dobrze może dojść do jego zaburzeń bo uczestnicy rynku zaczęli podejmować decyzji nielogiczne a racjonalne - bo wyczuli że można zarobić. O ile takie coś na rynku gumy do żucia można machnąć ręką to na rynku mieszkaniowym - No nie polecam....
  • Odpowiedz
@kubako

Jedne kataster świata nie uratuje, ale cały zespół praw i podatków sprawia że ludzie zachowują się tak lub inaczej... podatek majątkowy jest NORMALNYM podatkiem towarzyszącym ludzkości OD ZAWSZE, w przeciwieństwie do podatku dochodowego...

Kataster? Komunizm
Praca na uop opodatkowana w przedziale 40-60%?
  • Odpowiedz
O ile takie coś na rynku gumy do żucia można machnąć ręką to na rynku mieszkaniowym - No nie polecam....


@del855: O to to, wlasnie o to chodzi. Nieskrepowany wolny rynek nie zalatwi wszystkiego bo prowadzi do koncentracji kapitalu (w rekach waskiej grupy elit) tak jak komunizm prowadzi do rozlania biedy na wszystkich.

Natomiast niestety w wiekszosci wypadkow na wykopie nie da sie prowadzic zniuansowanych dyskusji bo jest sie albo
  • Odpowiedz
  • 2
@ipkis123

Dałem już przykład z kopalnia węgla czy szczepionkami- do tego się ustosunkuj.

Próbujesz tutaj sprowadzić sprawę do absurdu na zasadzie "co to komu przeszkdza że mam w domu 15 telewizorów" - tylko tak się dziwnie składa że spekulacji zajmuje się nie telewizorami tylko elementami które są potrzebne innym ludziom a nie ma ich w wystarczającej ilości. Przykładem takiego elementu jest mieszkanie. Bogaci ludzie mogą wykupić WSZYTSKIE budowane mieszkania w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@empee

Dlatego trzeba wchodzi z polemikę z kapitalistycznymi ekstremistami - tych ZNACZNIE łatwiej przekonać do regulacji kapitalizmu, niż lewicowych ekstremistów do jakichkolwiek działań rynkowych, bo ci to widzę spisek wszędzie, od gumy do żucia po mieszkanie....
  • Odpowiedz
@kubako: tak tak, kazdy zawistny, wcale budzetu tego kraju juz nawet nie trzyma sie na trytytkach a budzet na dofinansowania nfz jest wyczerpany na koniec 3 kwartalu

prawie 20k wakatow w policji (a dlaczego? bo slaby hajs)
w wojsku tez nie jest jakos zajebiscie

wgl milo byc przez milosnika betonowego zlota zostac wreszcie przechrzczonym z korwiniaka na lewaka, troche skrajny transfer, ale czego oczekiwac
  • Odpowiedz
@katopa: hehehe, jak powiedzieć że jesteś biedakiem i nie stać cię na mieszkanie nie mówiąc tego xD

Żadnego katastru nikt nie wprowadzi. Każdy kumaty w PL się dorobił albo dorobi mieszkania. Margines społeczny będzie na wynajmie i taki już ich los. Ktoś musi wynajmować.
  • Odpowiedz