Wpis z mikrobloga

co wy się tak spinacie z tymi sprintami? Jak nie dowieziecie to co? Ktoś wam coś zrobi? To scrum master będzie miał opierdziel, że nie dopilnował. Nie dajcie sobie wejść na psychikę.


@mk321: Ja się zawsze zastanawiam jak mało trzeba zarabiać by się przejmować takimi pierdołami? xD Przecież jak ktoś ma chociażby te mityczne 15k to już dawno powinien był odłożyć taką poduszkę bezpieczeństwa, że na jęki i krzyki PM'a
  • Odpowiedz
Bo co zrobią? Zwolnią? To się znajdzie inna robota ¯\(ツ)/¯


@WaveCreator: Gdzie prawdopodobnie też z---------k na Sprintach, mi się trafiło 3 razy pod rząd. Poza tym teraz nie jest tak łatwo zmienić pracę i sporo programistów się godzi na wszelkie ustępstwa.
  • Odpowiedz
@Ksiega_dusz: Na ustępstwa to może się godzić baba, która od 30 lat w jednej robocie pracuje za nieco ponad minimalną i każdego dnia zasypia z myślą "co ja zrobię jak mnie zwolnią".

No chyba, że ktoś jest programistycznym odpowiednikiem takiej baby - no ale to już jak sobie pościelesz ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
K---a gdzie wy pracujecie robole xdd.
Jak ja szanuję teraz swoją robotę, w której nikt nie daje j-----a o jakieś sprinty, retro, planning, burntable i inne bzdety.
Idźcie do małej firmy/ startupu. Kasa ta sama, a przynajmniej frajda z pisania pozostaje bo liczy się dzialajacy produkt a nie miliony ficzerow z d--y do erpow wielkich korpo
  • Odpowiedz
@mk321: jajebe XD nie widziałem kogoś kto by był zatrudniony na stanowisku scrum mastera xd scrumem zarządza zawsze jakiś programista ew manager - nie zatrudnia się takich ludzi. W ostatniej firmie w której ich widziałem, wyj3bano wszystkich
  • Odpowiedz
nie widziałem kogoś kto by był zatrudniony na stanowisku scrum mastera xd scrumem zarządza zawsze jakiś programista ew manager - nie zatrudnia się takich ludzi. W ostatniej firmie w której ich widziałem, wyj3bano wszystkich


@conamirko: to nie widziałeś, czy jednak widziałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)

ja kiedyś widziałem ich zdecydowanie więcej, i tak, to były osoby zatrudnione na stanowisko scrum master

nawet w ostatnim projekcie takiego
  • Odpowiedz
  • 0
@mk321: sm nie jest osobą odpowiedzialną za dowożenie sprintu od tego w zależności od skali jest pl, pm czy po. SM ma być tylko facylitatorem i dbać o przestrzeganie i podążanie za procesem.
  • Odpowiedz
via Wypiek
  • 0
@pottymouth właśnie dlatego, że SM odpowiada za to, że wszystko ma się poprawnie odbywać, to jak sprint nie dojedzie, to jego wina. Bo albo za dużo wzięte, albo ktoś był zablokowany albo zła organizacja (które nie wiedział, nie zgłaszał problemów). Bo przecież nikt nie zakłada, że programiści specjalnie wolno robili.

Ale w praktyce nikt SM za to nie ukarze, bo przecież robił wszystko co w jego mocy.
  • Odpowiedz
  • 0
Cieszę się że pracuje w januszeksie jako programista. Tam takiego słowa nawet nikt by nie użył. Nawet nie wiem co to jest xd Robię apke, ma działać, być funkcjonalna. Co zmienia sprint od normalnej roboty? Nagle szybciej zacznę myśleć albo pisać?
  • Odpowiedz