Wpis z mikrobloga

UE ma dużo wyższy poziom życia nie USA


@Anakee: z ciekawości: byłeś kiedyś? Bo ja byłem, widziałem i takiego poziomu życia i luzu jaki ma zwyczajny Amerykanin to nawet w Niemczech i Holandii, o Polsce nie mówiąc, nawet za sto lat nie będzie. Zwyczajny, czyli nie ćpun albo nielegalny imigrant.
  • Odpowiedz
  • 2
@maad: Wiesz co, to prawda, ale ai to nie tylko jakieś narzędzia do poprawiania tekstu czy zmiany koloru włosów. To też nauka. Fizyka, matematyka, medycyna, lingwistyka, chemia itd. EU Act wstrzyma także to.
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa mówisz o tej samej UE dzięki której wielkie korporacje nie mogą ćwiczyć swoich AI na twoich danych bez pozwolenia?
To jest takie zderzenie prawdziwego świata z wykopem. Amerykanie zazdroszczą europejskich regulacji w tym temacie ale wykop wie że lepiej żeby ich nie było.
  • Odpowiedz
z ciekawości: byłeś kiedyś? Bo ja byłem, widziałem i takiego poziomu życia i luzu jaki ma zwyczajny Amerykanin to nawet w Niemczech i Holandii, o Polsce nie mówiąc, nawet za sto lat nie będzie.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: tak plus żona pracuje w firmie z USA i regularnie lata tam i oni tu. I słyszałem wiele historii o kosztach opieki, kredytach studenckich czy strzelaninach na ulicach. Ludzi z NY, Seattle czy Chicago. Żadne
  • Odpowiedz
@Anakee:

UE ma dużo wyższy poziom życia nie USA.


A skąd wiesz że op nie należy do 0,01% społeczeństwa któremu faktycznie amerykańskie prawo pisane przez korporacje znacznie bardziej ułatwia życie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Anakee ale jest wpychane na siłę i alternatywy są ograniczane, dojdzie do absurdu że mając domek i las będziesz musiał się grzać prądem bo tak unia zadecydowałaa, dodatkową wadą pompy też jest to ze jej koszty nie są pewne (rosnące ceny prądu) - ale to też wada kotłów gazowych
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: Nie no wiadomo, niech robią startupy, które analizują każde Twoje pierdnięcie.
Potem powiedzą Ci, że nie możesz podjąć pracy/wziąć kredytu/mieć broni bo nie pasujesz do predykcji.
AI nie może być puszczone wolno bez regulacji, bo to może mieć dramatyczny wpływ na naszą codzienność.
  • Odpowiedz
z ciekawości: byłeś kiedyś? Bo ja byłem, widziałem i takiego poziomu życia i luzu jaki ma zwyczajny Amerykanin to nawet w Niemczech i Holandii, o Polsce nie mówiąc, nawet za sto lat nie będzie.


@Romska_Palo_Ul_Laputa: ja byłem, mam rodzinę, znajomych i współpracowników. Nieraz pracują od 7 rano do 1 w nocy, albo w soboty żeby zrealizować swój amerykański sen. A jak nie chcą, to żaden problem, pracodawca ma już następnych
  • Odpowiedz
Już 2020 :) Wcześniej widziałem że prawaki ustalały datę "dobrej UE" tak do traktatu lizbońskiego, a nawet wcześniej.


@rudi-meyer: chłopie nie wiem co gadają prawaki ale takie są fakty, gospodarka nie trzyma się teraz tak dobrze jak kiedyś. PMI dla niemieckiego przemysłu jest na poziomach covidowych, przy czym nie ma aktualnie żadnych lockdownów które mogłyby później dać boom po ponownym otwarciu gospodarki, volkswagen zamyka nawet fabryki samochodowe, a ciągle znajdują
proszebardzo2 - >Już 2020 :) Wcześniej widziałem że prawaki ustalały datę "dobrej UE"...

źródło: Zrzut ekranu 2024-09-27 o 11.46.10

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@Acros: Widzisz, ale ja nie mówię o tym. Mówię o konkretnych przypadkach, jak nauka. Powinno to być ograniczane, ale nie w taki sposób. A startupy to wiadomo, że trzeba na chomąto.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: akurat żeby bronić korporacyjne AI to trzeba być upośledzonym.
Prywatny biznes bezczelnie z-----e ci twoja własność intelektualną, zaleje internet sztucznym gownem i jeszcze mamy im klaskać? Tu akurat UE dobrze robi, chociaż są trochę spóźnieni.
apeee - @JamesJoyce: akurat żeby bronić korporacyjne AI to trzeba być upośledzonym. 
...

źródło: Facepalm

Pobierz
  • Odpowiedz
ale jest wpychane na siłę i alternatywy są ograniczane, dojdzie do absurdu że mając domek i las będziesz musiał się grzać prądem bo tak unia zadecydowałaa, dodatkową wadą pompy też jest to ze jej koszty nie są pewne (rosnące ceny prądu) - ale to też wada kotłów gazowych


@preseed42: prąd sobie sam panelem albo elektrownią. Gazu w Polsce nie ma.
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: przez te złe unijne regulacje Apple zostało zmuszone do otwarcia systemu i pozwala na instalację aplikacji spoza AppStore, musieli użyć standardowego złącza w iPhonie i dodatkowo ułatwili wyminę części jak ekran i bateria.

Po ostatnich jajach z wyłączeniem The Crew, Ubisoft obsrał zbroje i dodaje tryb offline to gier, bo zaraz to też zostanie uregulowane.

A co do AI: Kiedy Amerykanin będzie się męczyć na automatycznej infolinii z AI,
  • Odpowiedz
To też nauka. Fizyka, matematyka, medycyna, lingwistyka, chemia itd. EU Act wstrzyma także to.


@JamesJoyce: próbujesz wytłumaczyć to ludziom którzy nawet z AI nie korzystają, dla nich najpotężniejsze narzędzie stworzone za naszego życia, dające osobie korzystające z niej ogromny lewar w praktycznie każdej dziedzinie, to jest po prostu jakaś tam ciekawostka.
  • Odpowiedz