Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko160
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
To Znalezisko zostało wyrzucone
Duplikat: https://wykop.pl/link/7937017/ministra-kultury-podpisala-rozporzadzenie-ws-oplaty-reprograficznej

481

Nowa opłata staje się faktem. Obejmie m.in. smartfony

Nowa opłata staje się faktem. Obejmie m.in. smartfony

"Polscy twórcy latami czekali na tę decyzję. Dziś z satysfakcją ogłaszam: mamy to!" - napisała w mediach społecznościowych minister kultury i dziedzictwa narodowego Marta Cienkowska. W ten sposób oznajmiła, że podpisała rozporządzenie dotyczące nowelizacji opłaty reprograficznej.

VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
VoxClamantisInDeserto
z
zero.pl
dodany: 01.05.2026, 12:08:42
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    podatki
  • #
    smartfon
  • #
    kultura
  • #
    gospodarka
  • 194
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treści powiązane (2)

Legalne źródło muzyki
17loginbylzajety
z electro-torrent.pl
  • 32
SIDNEY POLAK: TO NIE JEST PODATEK! TO JEST OPŁATA.
FrankDelgado
z youtube.com
  • 11

Komentarze (194)

najlepsze

o.....e
konto usunięte 01.05.2026, 13:42:33 via Wykop
  • 526

Komentarz usunięty przez moderatora

manowak2016
manowak2016
manowak2016
01.05.2026, 18:48:47 via Wykop
  • 155
@ottersideofme: Opłata za głosowanie na pasożytniczy POPIS ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem, że w następnych wyborach głosujecie znowu na POPIS?
  • Odpowiedz
zzapal
zzapal
zzapal
02.05.2026, 07:12:10 via Wykop
  • 51
Jaką masz alternatywę? Tylko nie mów o konfederacji. Myślę, że ludzie chętnie zagłosują na kogoś innego, a im więcej osób to zrobi, tym większa szansa na wygraną. Więc na kogo powinniśmy głosować? Jestem otwarty na propozycje


@hedeon: Podam ci receptę. Nie słuchaj nikogo na kogo głosować.

Tylko taka mała podpowiedź - jeśli uważasz PIS i PO za zło, to zrób eksperyment. Przy następnych wyborach udawaj, że zarówno PIS jak i
  • Odpowiedz
galonim
galonim
01.05.2026, 14:56:51 via Wykop
  • 251
Będą mieli większą kasę na dofinansowanie kolejnych wierszy Jasia Kapeli
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Racja_jest_jak
Racja_jest_jak
02.05.2026, 06:32:28 via iOS
  • 53
@galonim: mam nadzieję że jego tomik będzie pre-instalowany na każdym urządzeniu.
  • Odpowiedz
taatatko
taatatko
taatatko
02.05.2026, 07:12:02 via Wykop
  • 18
@cinki_haos: mało tego. Przeczytać i powtórzyć, bo inaczej telefon się nie odblokuje...
  • Odpowiedz
NyanNyan
NyanNyan
01.05.2026, 19:06:18 via Wykop
  • 175
(...)j pojawiało się w (...) dużo opinii, że producenci urządzeń przeniosą koszt opłaty reprograficznej na konsumentów, co spowoduje wzrost cen elektroniki.

Żodyn się tego nie spodziewoł. Żodyn.

W OSR ministerstwo uspokaja, że tak się nie stanie.

xDDDDDDD

„Biorąc
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Krzyhuu
Krzyhuu
Krzyhuu
02.05.2026, 07:13:03 via Android
  • 35
@NyanNyan: wybory za rok, musimy z czegoś sfinansować propagandę. Sprzęt kupować za granicą i tyle.
  • Odpowiedz
BuBu1769_V2
BuBu1769_V2
02.05.2026, 07:16:22 via Wykop
  • 16
@Krzyhuu: o tym też już pomyśleli ogłaszając opłatę do przesyłek z zagranicy.
  • Odpowiedz
LegendarnyOdkurzacz
LegendarnyOdkurzacz
02.05.2026, 06:17:20 via Wykop
  • 151
Skoro ta opłata ma zapibiegać stratom z powodu piractwa to w sumie oznacza że teraz można piracić bez zmartwień. W-----ć spotify i inne wynalazki o czas wracać do starych dobrych MP3
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mike-78
mike-78
02.05.2026, 10:14:27 via Wykop
  • 4
@LegendarnyOdkurzacz: Jak to wracać? Ja się stamtąd nigdzie nie ruszałem. Po co? Karty SD mają setki GB pojemności...
  • Odpowiedz
mrjetro
mrjetro
02.05.2026, 06:30:48 via Wykop
  • 93
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sanremu
Sanremu
02.05.2026, 08:27:17 via Wykop
  • 33
@Pan_Slon: Nie ma racji, jesteś deklem.
  • Odpowiedz
mrjetro
mrjetro
02.05.2026, 12:00:51 via Wykop
  • 2
on się nadaje do leczenia zamkniętego.


@mike-78: Stawiam na to, że już był i - jakbytopowiedzieć - robili co mogli.
  • Odpowiedz
Rade86B
Rade86B
01.05.2026, 13:40:06 via Wykop
  • 92
„Prawda jest prosta: pożegnaliśmy lata 90. (faksy i kasety) i wprowadziliśmy prawo na miarę XXI wieku,


Problem w tym że w latach 90+ nawet disco polo było lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

taatatko
taatatko
taatatko
02.05.2026, 07:12:26 via Wykop
  • 32
@Rade86B: a dziewczyny młodsze...
  • Odpowiedz
Drill90
Drill90
Drill90
01.05.2026, 17:50:42 via Wykop
  • 77
Bo Wy tego nie rozumiecie. Dzięki tej opłacie będzie się rozwijać kultura i w konsekwencji będzie więcej kultury. Tak mówił Jaś Kapela w rozmowie ze Stanowskim i ja mu wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przeo
przeo
02.05.2026, 09:06:36 via Android
  • 6
@Drill90: nie zapominajmy o p---------u Sidneya Polaka, ja mu totalnie uwierzyłem
  • Odpowiedz
mike-78
mike-78
02.05.2026, 10:18:01 via Wykop
  • 2
@przeo: ja musiałem wycieraczki zamontować do monitora przez tego Sidneya, bo ciągle był opluty.
  • Odpowiedz
mco111
mco111
02.05.2026, 06:58:10 via Wykop
  • 74
Rozumiecie? Oni ,,z satysfakcją'' wprowadzają kolejny podatek.
Wiecie już kto jest waszym wrogiem?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

H100
H100
H100
02.05.2026, 07:25:54 via Wykop
  • 6
@mco111: brak kulturalnych słów określających ograniczenia umysłowe osób wypowiadających się w taki sposób.
  • Odpowiedz
mco111
mco111
02.05.2026, 10:29:42 via Wykop
  • 2
Polaczki którzy wybrali ludzi do tego rządu


@RobertinoIncelino: Wciąż wierzę, że nie robią tego specjalnie tylko z głupoty.
  • Odpowiedz
bsl
bsl
01.05.2026, 22:17:48 via Android
  • 72
A potem zdziwienie że japkofon w Niemczech o kilka stów tańszy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RobertinoIncelino
RobertinoIncelino
02.05.2026, 08:21:06 via Wykop
  • -37
@bsl:w jak będzie 2% podatku to będzie raptem z 80 zł droższy. Damy radę.
  • Odpowiedz
bidzej
bidzej
02.05.2026, 09:39:41 via Wykop
  • 13
@RobertinoIncelino: pupa wyżej.
  • Odpowiedz
FrasierCrane
FrasierCrane
02.05.2026, 06:14:48 via Wykop
  • 56

Komentarz usunięty przez moderatora

MagicznyMariusz
MagicznyMariusz
02.05.2026, 08:26:59 via Wykop
  • 23
@FrasierCrane:
A jacy dumni z siebie
MagicznyMariusz - @FrasierCrane: 
A jacy dumni z siebie

źródło: 1000017615

Pobierz
  • Odpowiedz
Outline
Outline
02.05.2026, 08:35:48 via Wykop
  • 8
@MagicznyMariusz: Nie to że wczesniej było mi to obce, ale chyba rozumiecie że teraz żadnej reklamy nie obejrzę :D A mp3 w folderach to już będę bronić jak majątku , no i skupować jak NBP złoto :D Tyle, że z zatoki. W końcu w podatku za to zapłaciłem :)

Także należy teraz pochwalać i promować żeglugę pod czarną flagą!
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4358
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
Wakacje zamieniły się w walkę o życie. Polak utknął w szpitalu na Filipinach.
3214
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
Polacy nie chcą dopłacać do artystów. Miażdżące wyniki sondażu
3109
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
Państwo z dykty: Przez błąd urzędnika każą nam dopłacić 700 MILIONÓW do przetargu
2370
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2031
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #wydarzenia
  • #ciekawostki
  • #prawo
  • #europa
  • #gospodarka
  • #ekonomia
  • #heheszki
  • #4konserwy
  • #swiat
  • #policja
  • #historia
  • #usa
  • #neuropa
  • #niemcy
  • #warszawa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking