Wpis z mikrobloga

@Marek_Licyniusz_Krassus: średni majątek w USA to 551k vs 213k w UE a mediana majątku w USA to 107k usd a w UE 77k. Biali mają medianę majątku na gospodarstwo domowe 285k dolarów (142.5k na osobe). Do tego mają znacznie lepszą strukturę majątku bo w UE to przede wszystkim nieruchomości a u nich znacznie powszechniejsze są papiery wartościowe.

Ochrona zdrowia w USA jak nie masz kasy to albo sprzedajesz wszystko, albo dostajesz opio, żeby nie bolało i do domu. Jak się uzależnisz to wypowiadają Ci ubezpieczenie bo narkomanii nie ma w pakiecie i elo. USA to tylko w filmach wygląda jak raj. Badania mówią, że najlepiej się mieszka w państwach z rozbudowanym socjalem.


@BreathDeath: Bzdury. W USA poza nielegalnymi imigrantami masz powszechny dostęp. Biedniejsi mają medicare/medicaid a normalni ludzie mają ubezpieczenia zdrowotne. A nawet jak jesteś debilem który postanawia zaoszczędzić na ubezpieczeniu to długi zdrowotne są specjalna kategorią która nie jest normalnie ściągana przez komornika. Właściwie ich jedyny problem polega na tym, że blokują możliwość zaciągnięcia nowego kredytu. (stąd czasami ludzie wolą bankructwo by móc się
  • Odpowiedz
@malinq: wnioskuję, że zabrakło Ci odwagi do stwierdzenia, że żywność w UE nie jest najlepsza, albo że jest gorsza niż w USA, skoro przyczepiłeś się do warunkowanej wieloaspektowo długości życia, w dodatku w porównaniu do Polski, a nie średniej UE.

Wyszłoby niekorzystnie, prawda? To ja dla kontekstu dorzucę, że Polskę i USA różni tylko jeden rok jeśli chodzi o długość życia. Czyli państwo o jednym z najlepszych PKB per capita
  • Odpowiedz
@Romska_Palo_Ul_Laputa smak życia XD
Jak dla ciebie smakiem życia jest dawanie się robić korporacjom bez mydła to jedz pomieszkać w USA.
Jak dla ciebie tutaj w EU jest źle to USA otworzy ci oczy. Potem jedz do Chin. A później wróć.
Docenisz wtedy ten rzekomy „zamordyzm” EU. W EU jest najlepiej.
  • Odpowiedz
Tak samo autonomiczne samochody, czekam już ponad dekadę, a coś ani widu, ani słychu żeby szło do przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@makaronzjajkiem: one nigdy nie powstaną bo co z tego, że nauczą algorytm jeździć w 99,99999% przypadków jak wystarczy JEDEN błąd i tracisz życie? Asystent jazdy TAK, sam korzystam ale nigdy nie będzie autonomicznego samochodu. Chyba, że jakieś eksperymenty, że auto jeździ tą samą trasą
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: AI jest dobre w oszukiwaniu tylko i wyłącznie. Jeśli zależy nam na bzdurach, laniu wody a nie na prawdzie to tak. AI może więc zastąpić współczesne dziennikarstwo gdzie nie liczy się prawda tylko akapity tekstu i reklama. Może również zastąpić artystów w tworzeniu ładnych bazgrół które od razu się wydają dziwne ale bez głębszej analizy przejdą.
Aktualnie AI potrzebuje nadzorcy, kogoś kto poprawia jego błędy. A te błędy są
  • Odpowiedz
@JamesJoyce: polacy to chyba jedyne nacja na tym kontynencie, która tak bardzo pragnie by Żyd zza oceanu zaglądał mu w odbyt.

Może jeszcze tęsknisz za dziwnym wejściem w iPhone, lub za tym że każdy producent telefonów miał swój standard ładowarek.

Ochrona danych wrażliwych to chyba tez zbędna rzecz. Nie ma niczego lepszego niż policja o 6:00 rano po tym, jak algorytm żydowskiej inteligencji stwierdzi że twoja aktywność w sieci jest
  • Odpowiedz
Niezłe bzdury. Europejczycy są j------i biedakami w porównaniu z USA. Murzyni w USA mają wyższy poziom konsumpcji niż przeciętny Europejczyk.


@Herubin: tak, szczególnie jak idą na uniwersytet czy do lekarza :)
  • Odpowiedz
Niemcy wielka potęgą UE są biedniejsze per capita od 49 stanów USA. Bogatsi są tylko od Missisipi gdzie murzynizacji to 40% XD


@Oltwk93: i ile płacą za operację złamanej nogi? Ile kosztuje skończenie studiów?
  • Odpowiedz
  • 1
@inflacja_biedaku: No o to mi chodzi. Ja nie mówię przecież o startupach ai czy asystentach kodowania, tylko o narzędziach wspomagających badania naukowe, edukację itd. Powinny one być nadzorowane. Ale nadzorowanie nie jest tożsame z przecięciem kabla.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rustyyyy: Mam wrażenie, że już 10 raz odpowiadam na to samo pytanie. Nie chodzi o żadne ajfony, OpenAI czy startupy. To nie jest jedyne zastosowanie AI. Chodzi mi o narzędzia rozwijające badania naukowe, edukację itd. Startupy, Ajfony czy OpenAI mi lata. Uważam, że powinno się ich opodatkować jak tylko się da i postawić przed sądem za kradzież danych.
  • Odpowiedz
a masz lepszy poza swoim chłopskim rozumem?


@proszebardzo2: nie, niepotrzebne mi rankingi do tego żeby stwierdzić jakie archaiczne rozwiązania są stosowane w USA (czeki, parkomaty per jedno miejsce parkingowe, autobusy w których musisz ciagnąć za sznurek zamiast przycisku stop, brak tablic informujących o czasie przyjazdu metra (ewentualnie tylko na niektórych stacjach), tipy sięgające 30% zamówienia, taxy niedoliczone do ceny i inne gówna) a jakie rozwiązania są stosowane w UE.
  • Odpowiedz