Wpis z mikrobloga

Marzy mi się Polska w której takie komentarze są wyśmiewane, a nie lajkowane. Całe nasze życie w stadzie polega na stawianiu sobie ograniczeń, żebyśmy się nie pozabijali i żeby to jakoś działało. C--j tam, że 2tys zginie, 10tys zostanie rannych i 100tys postronnych osób będzie miało traumy do końca życia. Prawo do mojego z--------u jest najważniejsze. Gdybyśmy wszyscy mieli taki mental to dalej byśmy siedzieli w pubie w oparach dymu i śmierdzieli z każdym wyjściem na miasto. Moi znajomi też wtedy krzyczeli WOLNOŚĆ HAŃBA, a teraz już nie pamiętają tylko się cieszą z normalności. Powiedzcie mi czemu ten mentalny Korwin tak już oficjalnie wyśmiewany tu na wykopie dalej siedzi mocno pod różnymi postaciami?

#motoryzacja #samochody #prawo
Zupa-jeza - Marzy mi się Polska w której takie komentarze są wyśmiewane, a nie lajkow...

źródło: IMG_9450

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zupa-jeza: a mi się marzy taka Polska w ktorej wszystkie autostrady są rozbierane i przerabiane na tory kolejowe albo droge dla zbiorkomu. Maksymalna prędkość na drogach w miescie to maks 40km/h a poza miastem 70km/h. Kazda droga w miescie ma mieć obowiazkowo wysepkę zwalniajacą co 300 metrów.
Samochodziarze się zesrali i dobrze, was to trzeba prądem chendorzyć
  • Odpowiedz
bo to trzeba umieć łączyć wątki tj. mieć mózg zamiast gówna.

@LifeReboot: To masz g---o zamiast mózgu, ograniczniki prędkości w samochodach to nie jest temat podejmowany jedynie w Polsce
  • Odpowiedz
  • 0
@Kolarzino: no i znowu to samo, ja nie wiem gdzie was sieją. Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy. Hehe Mati no elo moro czemu 180 ograniczmy do 50 będzie bezpieczniej hehe hehe. Gdzie was sieją? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Rozumiesz co to jest warunek krańcowy? 50 nie możesz bo 140 potrzebujesz, 180 możesz bo wyżej na żadnej drodze nie potrzebujesz. O taka skomplikowana sprawa. W życiu też jesteś taki błyskotliwy?
  • Odpowiedz
W Niemczech nie ma ograniczeń na autostradach i dużo mniej ludzi ginie na drogach. Ciekawe czemu?


@eugeniusz_geniusz: Bo większość wypadków śmiertelnych to krajówki których mamy dużo więcej
  • Odpowiedz
C--j tam, że 2tys zginie, 10tys zostanie rannych i 100tys postronnych osób będzie miało traumy do końca życia. Prawo do mojego z--------u jest najważniejsze.


@Zupa-jeza: Ile z tych 2k osób zginęło od jazdy powyżej 180km/h?

Już nie wspomnę, że ci co chcą z---------ć powyżej 200 sobie po prostu ściągną ogranicznik. To nic nie rozwiązuje.
  • Odpowiedz
@Zupa-jeza: co niby dla bezpieczeństwa ma zmienić ograniczenie prędkości samochodom do 180km/h? jak wiele jest wypadków drogowych gdzie samochód jechał więcej? mając kaganiec na 180km/h wciąż można bez problemu jechać 120km/h środkiem miasta

strzelam w ciemno że ponad 90% wypadków drogowych powodują samochody ktore poruszają się z mniejszą prędkością niż 180km/h

jednocześnie strzelam w ciemno że dla bezpieczeństwa na drogach bardziej przysłużyłoby się zaostrzenie przepisów dotyczących stanu posiadanych opon i
  • Odpowiedz
@Zupa-jeza: 180 kph to ja jechałem raz, może dwa razy w życiu przez 30 sekund (jako kierowca, ale jako pasażer też nie za często) tylko żeby sprawdzić ile mój samochód wyciągnie. Takie ograniczenie mnie nie boli.

Bardziej martwmy sie debinymi pomysłami, aby samochód odczytywał znaki drogowe i ściśle wg nich ograniczał prędkość, bo te w wielu miejscach te ograniczenia są kompletnie nieżyciowe i spokojnie można dychę czy dwie dorzucić, szczególnie
  • Odpowiedz
@VZee:

no, większość wypadków w Polsce jest spowodowana przez niedostosowanie prędkości do warunków


No chyba nie. Najwiecej wypadków jest spowodowana przez wymuszenie pierwszenstwa. Dlatego dla mnie bardziej niebezpieczna jest grazynka albo dziadek w yarisie niz sebek w e46.
Prędkość to mniej niz co
  • Odpowiedz
A tak apropo tematu - nie chcę mi się szukać, ale chyba trochę są wpychane takie ograniczenia? Z tego co wiem to w każdym nowym samochodzie już musi być rozpoznawanie znaków i ostrzeganie użytkownika o przekroczeniu prędkości.
(Np. w aucie odebranym w poniedziałek piszczy mi już przy 51km/h w mieście)
Kolejnym krokiem z tego co kojarzę miało być blokowanie prędkości do tej ze znaków coś w stylu dynamicznego ogranicznika prędkości
  • Odpowiedz
@qwenti: rzeczywiście większość wypadków jest spowodowana przez wymuszenie, ale ofiar śmiertelnych mamy SZYBKIEJ ALE BEZPIECZNEJ JAZDY mamy 3 razy tyle co spowodowanych wymuszeniem. Grażynka albo dziadek co najwyżej skasują ci zderzak bo nie wiedzą kto ma pierwszeństwo jak wyjeżdżają ze swojego zadupia. Sebek w e46 ci za to wyjedzie na czołowe na dwupasmówce bo musi oszczędzić 0,5 sekundy.
VZee - @qwenti: rzeczywiście większość wypadków jest spowodowana przez wymuszenie, al...

źródło: IMG_5359

Pobierz
  • Odpowiedz