Wpis z mikrobloga

Czy rezygnacja ze studiów na przedostatnim semestrze to dobra decyzja?

Od października powinienem zacząć ostatni semestr na informatyce. Mam niezaliczony przedmiot a na dodatek nie zacząłem nawet pisać pracy dyplomowej (nie mam nawet tematu wybranego). Zacząłem się zastanawiać czy ma to sens. Pracuję w zawodzie, ale z pracą ciężko. W obecnej firmie chcą mnie zwolnić a nowej na horyzoncie nie widać.
Może lepiej to rzucić wszystko i pójść na kasę czy gdziekolwiek indziej. Lepsze to niż bezrobocie w IT.

#studbaza #studia #pracbaza #praca
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
@dzieju41: @vateras131 @Gorkel @PanMuchomorekk @ly000 @kiciek @Krolowa_Nauk @Eustachy_goli_pachy
Dzięki. Trochę szkoda czasu i pieniędzy. Za waszymi radami zadzwoniłem do dziekanatu zapytać się jakie mam opcje i jest słabo. Ogólnie z racji takiej, że to nie politechnika czy uniwerek tylko wyższa szkoła parzenia kawy to władze uczelni uznały, że zmieniają coś na kierunku. Ogólnie to jestem ostatnim rokiem który ma te przedmioty, wszyscy po
  • Odpowiedz
cą mnie zwolnić a nowej na horyzoncie nie widać.

Może lepiej to rzucić wszystko i pójść na kasę czy gdziekolwiek indziej. Lepsze to niż bezrob


@_lorem_ipsum_: Chłopie, zrobisz jak uważasz, ale nie szkoda Ci czasu jaki poświęciłeś na dotychczasowe studia? Tak się składa, że mam znajomych łącznie 5 osób, które też nie skończyły studiów w bardzo podobny sposób. Jedna zatrudniła się w budżetówce, po 10 latach miała dostać awans na
  • Odpowiedz
a nowej na horyzoncie nie widać.


@_lorem_ipsum_: cały świat pracy zdalnej, fivery i inne cuda gdzie można robić cokolwiek związanego z IT, można próbować z własną działalnością, ale pracy na horyzoncie nie widać? W IT jest gęsto w obie strony, i pracy jest dużo i ludzi. Trzeba się trochę przepchać i trochę poszukać, ale rzucać taką branżę na rzecz pracy na kasie to nie byłaby racjonalna decyzja. Jeżeli szukanie polega
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ gościu ty sie nawet nie zastanawiaj tylko spinaj ostro dupe i to kończ, bo będziesz tego żałować. Ja stwierdziłem, że zrobię tylko 1 stopnień bo mgr mi nie jest potrzebny, a zawsze będzie papier i już parę razy mi się przydał więc działaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: nawet nie wiesz ile głupi papier może zmienić. Pamietaj, ze nie wiesz co będzie za 5 lat, jaka sytuacja na rynku itd. a przed Tobą kilkadziesiat lat kariery zawodowej.
Nie zawal kilku lat pracy z powodu jednego przedmiotu i głupiej pracy.
Za miałem podobna sytuację, zawaliłem zaliczenie przedmiotu i prace dyplomową. No ale wiedziałem, że ten papier mi sie przyda i i duzym opóźnieniem ale to zrobiłem i nie
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ byłem w podobnej sytuacji, studiowałem automatykę, jednocześnie pracowałem, nie byłem systematyczny i narobiłem sobię tyłów. Wziąłem dziekankę i trafiłem na zmianę programu, podchodziły nowe przedmioty, niektóre zostały rozbite na dwa, niektóre odpadły.
Ostatecznie zarzuciłem studia, założyłem działalność, w międzyczasie zmieniłem profil działalności, jest ok finansowo, ale mam ciężka pracę, niekorzystne dla zdrowia czynniki i nie chcę tego już robić, marzy mi się ciepły etacik przy komputerku. Niestety sam się skazałem
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ bezrobocie w IT?? Obecnie najpewniejszy sposób aby wbić się do branży i w niej zostać to staż na studiach. Firmy zawsze będą brać stażystow studentów bo nie płacą za nich podatków i dostają dofinansowania. Jak rzucisz studia to twoja szansa na bezrobocie w mojej opinii wzrasta kilkukrotnie.
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: jeden niezaliczony przedmiot i brak tematu pracy to w ogóle nie brzmi jak duży problem. Zapłacisz za warunek i zaliczysz jakoś ten przedmiot (najlepiej się jakoś dogadać z prowadzącym żeby się obyło bez powtarzania, szczególnie że mówisz, że ten przedmiot się kończy, co jest dość mocnym argumentem, żeby dał Ci to jakoś zaliczyć) ogarniesz pracę w miesiąc jak zepniesz tyłek, pouczysz się dzień przed obroną do obrony i będzie
  • Odpowiedz
Może lepiej to rzucić wszystko i pójść na kasę czy gdziekolwiek indziej.


@_lorem_ipsum_: ogólnie studia w Polsce to marnowanie czasu (pewnie sam to widzisz skoro się zastanawiasz czy je kończyć).
Ale z drugiej strony zmarnowałeś go już tyle, że ten semestr chyba nie robi dużej różnicy, a niby nigdy nie wiadomo jak branża będzie wyglądać za 20 lat, a jeszcze się okaże że przepadnie Ci kiedyś jakąś robota w urzędzie gminy czy innej budzetówce, gdzie trzeba będzie mieć dyplom.

Ja poszedłem do pracy na pełen etat przed ostatnim rokiem dziennych studiów, ale jakoś inercją to dopchałem to do końca, fakt że zdarzało mi się prowadzącego zajęcia zobaczyć pierwszy raz na jakimś poprawkowym
  • Odpowiedz
Zapłacisz za warunek


@Akos: Warunku nie mogę wziąć. Nie wiem czy to ta konkretna uczelnia tego wymaga czy wszędzie tak jest, ale fakt jest taki że warunek nie wchodzi w grę. Mam czekać na odpowiedź z dziekanatu.

prowadzący ci ostatecznie zaliczy na litość


@armagedon444: Już próbowałem tego. On jest nieugięty. Uwali i to bez żadnych skrupułów
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ rozumiem cię, też już miałam wszystko rzucić, bo nie oddałam pracy na czas. Mimo, że miałam same 4 i 5, to z pracą miałam ogromny problem. Przez to rok dłużej studiowałam i zostało mi tylko pisanie pracy, strasznie mnie to męczyło. Wypociłam takie g---o, że ledwo zaliczyłam. Ale mam z głowy i papier jest. Czasami może się przydać, szczególnie że już została sama końcówka. Warto się przemęczyć ten kawałeczek
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: Pytanie na ile lubisz to co robisz. Sam studiowałem infe na polibudzie i zrezygnowałem na 3 roku, choć to już i tak było dosyć naciągane xD 1 semestr zdałem wszystko, a w drugim głownie dzieki jednemu prowadzącemu, który miał 2 przedmioty i mnie uwalił, bo jak sam mówił po prostu uwala ileś ludzi go go nie obchodzi ile umiecie xD I tak mi sie powoli zaczeło to rozjeżdżać bo
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: Stałem przed podobnym dylematem. Został mi tylko 1 semestr do zdania + inżynierka do napisania. Pracowałem wtedy full-time, więc było cięzko i nie miałem za bardzo motywacji. Teraz jestem bardzo zadowolon, że dokończyłem te studia.
Dzisiaj jak na rynku IT jest ciężko, studia dają dużo. A, no i +8 lat do stażu pracy.
  • Odpowiedz