Wpis z mikrobloga

Czy rezygnacja ze studiów na przedostatnim semestrze to dobra decyzja?

Od października powinienem zacząć ostatni semestr na informatyce. Mam niezaliczony przedmiot a na dodatek nie zacząłem nawet pisać pracy dyplomowej (nie mam nawet tematu wybranego). Zacząłem się zastanawiać czy ma to sens. Pracuję w zawodzie, ale z pracą ciężko. W obecnej firmie chcą mnie zwolnić a nowej na horyzoncie nie widać.
Może lepiej to rzucić wszystko i pójść na kasę czy gdziekolwiek indziej. Lepsze to niż bezrobocie w IT.

#studbaza #studia #pracbaza #praca
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@_lorem_ipsum_ zwlekałem tak i cudowałem na Prawie. Całość zajęła mi prawie 10 lat, ale nigdy nie czułem takiej ulgi jak po obronie mgr. Nie poddawaj się, później tytułu nikt Ci nie zabierze i możesz rozdawać karty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ stałem przed tym samym dylematem, dokładnie ten sam problem z brakiem pracy itd. Dobrze zagadałem promotorke i ogarnęliśmy. Dasz radę tylko jeszcze w to nie wierzysz:)
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: żeby skały srały to dokończ studia bo został ci raptem rok, na pracę wybierz coś prostego i tyle potem i tak nikt nie sprawdza ani tematu pracy ani ocen liczy się tylko że masz wyższe
Jak to rzucisz to będziesz sobie pluć w twarz i żałować straconego czasu
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: zdiagnozuj się czy masz ADHD - olbrzymia część informatyków ma, mają problemy m.in. z kończeniem zadań, motywacją, terminowością, itp. Wszystko z powodu problemów z dopaminą.
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: chociażby się srało i paliło to skończ; lepiej zrobić i stwierdzić że niepotrzebne to było niż później pluć sobie że a mogłem mieć...
Też mialem takie rozkminy na 4tym roku.
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: dokończ, byłem w tej samej sytuacji kilka lat temu z tym samym kierunkiem - z perspektywy czasu nie była to ani zła ani dobra decyzja, ale w obecnej sytuacji na rynku IT papier wyjątkowo może Ci pomóc :) a na pewno nie zaszkodzi
  • Odpowiedz
Rzadko się udzielam na tym portalu ze śmiesznymi obrazkami, ale chyba mogę tutaj wnieść trochę rad. Znam temat bardzo dokładnie i to z wielu perspektyw. Więc łap opie drogi:

1. Skończ te studia. Jak nie skończysz teraz będziesz potem żałował setki razy. Jak nie Informatyka w przyszłości to papier inżyniera i tak Ci się przyda. To naprawdę Ci pomoże w karierze zawodowej. A Informatyka jak znajdziesz co tam lubisz robić to najlepsze, co Ci się może w życiu przytrafić. Ale o tym dalej. Jak nie skończysz ich teraz nie skończysz ich prawdopodobnie nigdy. Przemęcz się. Skończ to.

2. Usunięty przedmiot - to nie twój problem. To problem uczelni. Ty po prostu idź do dziekanatu, że chcesz kontynuować studia. Oni Ci to muszą umożliwić. Koniec tematu

2a.
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_ Dokończ jak możesz. Mnie 11 lat zajął licencjat, właśnie przez rezygnację na ostatnim semestrze ;-) Nie żałuję, ale warto zrobić od razu. PS. Teraz 3 lata robię magisterkę i jeszcze końca nie widać :-D
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_:
Ja tak miałem na politechnice na magisterskich.
uwalony przedmiot na ostatnim roku -> skoro i tak muszę rok powtarzać to olewam pracę magisterską -> znajduję pracę w międzyczasie -> poprawiam przedmiot -> praca zjada mi tyle czasu że nie mam kiedy pisać pracy -> nie wyrabiam się z pracą magisterską przed końcem roku powtórkowego -> zamiast znowu płacić za powtórkę olewam temat

Tak na marginesie to przy ewentualnej drugiej powtórce roku też miałem wyrównywać różnice programowe przez zaliczanie przedmiotów które doszły. To nie jest "nietypowa
  • Odpowiedz
@_lorem_ipsum_: Nie wiem co niektórzy ludzie mają z tym rzucaniem studiów pod koniec albo koleżanka rzuciła liceum w ostatnim roku bo jej się jakiegoś przedmiotu nie chciało zdawać, ja maturę w wieku 30 lat zdałem za 10 razem i planuję iść na jakiekolwiek studia bo c--j wie czy za x lat nie bede z ukrami z---------ć
  • Odpowiedz
zdarza się że mądrzy nie kończą, bo stwierdzają że nie będą się użerać z jakimś przedmiotem


@armagedon444: gdzie ty tu mądrość widzisz? takie osoby nie są mądre, no chyba że to początek studiów i stwierdzają, że zmieniają kierunek
  • Odpowiedz