Wpis z mikrobloga

#programista15k #pracait #pracbaza

Normalna praca typu lekarz - tracisz pracę?
- wysyłasz pare CV albo nawet nie, odzywasz się do innych szpitali, kilka dni później masz robotę za 30k+ PLN

Nienormalny zawód typu CRUDiarz - tracisz pracę?
- mimo CV z 6 latami stażu, 3 różnymi firmami, masą projektów w różnych cloudach, kubernetesach, studia typu AGH, certy z clouda i orchestracji, polecenia, poręczenia - i tak musisz jak żebrak wysyłać setki CV na bulldogu, justjoin, pracuj, linkedinie by po 100 CV dostać 1 zaproszenie na rozmowe xD

Przez następne 6 miesięcy zakuwać kilkaset HARDów z leetcode, poświęcić ze 100h na wykucie wielu teorii związanych z system design, jakieś frameworki typu spring to masz znać praktycznie wszystkie bebechy, tak samo javowe garbage collectory, JVM, algorytmy

A i tak nie ma gwarancji że cię przyjmą bo rzucisz stawkę 24 000 netto b2b a ktoś minimalne lepszy rzuci 20 000zł netto b2b i dostaje tą robotę xD
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek: myślałeś o tym żeby być specjalistą w dziedzinie X? Koncepcie Y? Z tego co piszesz to #!$%@? różne rzeczy ale czy w którejś jesteś #!$%@? na skalę światową? W sensie, na kiego ogarniać 6 public cloudow? Wystarczy 1 ale dobrze, i szukasz roboty potem tylko na tego klałda. Ja robię jedna rzecz od ponad 20 lat, roboty od #!$%@?, jakbym chciał to co miesiąc bym siedział na innym kontrakcie.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek Ja proponuję, że jak wam tak źle robić za 20 na rękę to zawsze możecie się przekwalifikować.
Tutaj na wykopie polecają np rolnictwo bo "samo rośnie, dopłaty dają i zusu nie ma".
Ale jak nie to można np machać łopatą na budowie - praca czeka na człowieka.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek wy się dziwicie że jest tak mało lekarzy? Żeby dostać się na bezpłatne musisz być ze wszystkiego zajebisty i mieć max punktów na maturze a nawet z tym nie wiadomo czy się dostaniesz XD A płatne to koszt 4.5k miesięcznie, moja trenerka od tenisa teraz idzie więc mam świeże źródło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek wystarczyło uczyć się biologii i iść na medycynę, a nie teraz narzekać jak połowa w tym temacie.
Wy myślicie, że to takie hop siup stać się lekarzem i tyle brać?

Powodzenia.
Teraz opowiedz te historię w liceum, 1-2 zainteresuje, a reszta i tak stwierdzi, że po #!$%@? się uczyć, a za 10 lat tu na wykopie będzie się żalić nowe pokolenie.
  • Odpowiedz
@lentilek: od razu bagno, bo rynek wrócił do tego, jak wyglądał kilka lat temu. Wystarczy nadążać za technologią i pracy jest ogrom. Poza tym przypominam, it to nie tylko programowanie w javie czy frontendzie.
  • Odpowiedz
Dla mnie każdy niedowieziony task to stres, nie dlatego że mnie ktoś pozwie, a po prostu zwolni i będę szukał pracy pół roku odpierdzielając fikołki w wieloetapowych rozmowach rekrutacyjnych i robiąc jakieś zadania domowe


@Reretos: Byku, ale to brzmi jak zaburzenia lękowe. Zainteresuj się swoim zdrowiem, bo się w końcu poważnie rozchorujesz. Mówię to z życzliwości, nie ironizuję.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek @lukwac potwierdzam, może nie do końca to samo ale jestem technikiem i odpowiadam za iqc, tylko bez szkoły w tym kierunku. U mnie w rekrutacji wystarczyła znajomość języka, poprostu szukają ludzi bo praca nie dla każdego i ciągle potrzebują. No i mam stawkę o wiele większą (Niemcy) niż wcześniej…
  • Odpowiedz
Wystarczy nadążać za technologią i pracy jest ogrom. Poza tym przypominam, it to nie tylko programowanie w javie czy frontendzie.


@JamesJoyce: A ty w swojej karierze podczas jakiegokolwiek kryzysu już kiedyś zmieniałeś działkę czy tak tylko #!$%@?, bo od początku robisz w AI?
  • Odpowiedz
@Tunhan: akurat chirurg to koksów takich nie ma w porównaniu do plastyka/stomatologia itd :D Dlatego najtrudniej dostać się na specjalność, na której się nie narobisz, a zarobisz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@pakoraban
Z angielskim jest tak, żebyś się umiał dogadać i ich zrozumieć. Na tej budowie co jestem to jest wieża babel. W moim dziale na kontrakcie: hiszpan, Surinamczyk, Holender, Włoch. Z firmy co Nas nadzoruje jest : Filipińczyk, Włoch i Egipcjanin.
Najgorszy angielski u tego Filipińczyka- prawie nigdy nie wiem o co mu chodzi
  • Odpowiedz
  • 0
@romyy: Pierwsze studia, które skończyłem to filozofia. Pracowałem na uniwersytecie i prowadziłem zajęcia z logiki i różnych semantyk logik nieklasycznych. Dopiero później nauczyłem się programować. Zaczynałem od baz danych, później zrobiłem drugie studia, przechodziłem przez BI, zacząłem doktorat z AI i wtedy zmieniłem na AI, w którym pracuję 6 lat. Więc tak, zmieniałem.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: BTW. Lekarze mają wybór specjalności po chyba 3 latach nauki. Jest konkurs wyników i jak w danym roku nie ma na liście tej specjalizacji którą sobie wymarzyłeś to musisz zmienić marzenia albo żyć z goryczą niespełnienia. Zapotrzebowanie na daną specjalizację zgłaszają szpitale. Jak niby w regionie w którym jest kilkuset specjalistów z danej dziedziny ustala się że nie bierzemy w tym roku więcej niż X? Dyrektorzy którzy normalnie podbierają
  • Odpowiedz
@najwyzszymaszt ale tych lekarzy musi ktoś wykształcić, musi być odpowiednia kadra dydaktyczna a dla lekarza praca na uczelni jest mało opłacalna w porównaniu z prywatną praktyką.

Można by otworzyć setki uczelni medycznych tak jak teraz otwierają kierunki medyczne na uczelniach technicznych ale pytanie kto będzie uczył studentów i gdzie.
Żeby prowadzić zajęcia z medycyny potrzebne są laboratoria, prosektoria, wiele zakładów które są tylko w miastach wojewódzkich czy większych miastach (np. zakład
  • Odpowiedz