Wpis z mikrobloga

#programista15k #pracait #pracbaza

Normalna praca typu lekarz - tracisz pracę?
- wysyłasz pare CV albo nawet nie, odzywasz się do innych szpitali, kilka dni później masz robotę za 30k+ PLN

Nienormalny zawód typu CRUDiarz - tracisz pracę?
- mimo CV z 6 latami stażu, 3 różnymi firmami, masą projektów w różnych cloudach, kubernetesach, studia typu AGH, certy z clouda i orchestracji, polecenia, poręczenia - i tak musisz jak żebrak wysyłać setki CV na bulldogu, justjoin, pracuj, linkedinie by po 100 CV dostać 1 zaproszenie na rozmowe xD

Przez następne 6 miesięcy zakuwać kilkaset HARDów z leetcode, poświęcić ze 100h na wykucie wielu teorii związanych z system design, jakieś frameworki typu spring to masz znać praktycznie wszystkie bebechy, tak samo javowe garbage collectory, JVM, algorytmy

A i tak nie ma gwarancji że cię przyjmą bo rzucisz stawkę 24 000 netto b2b a ktoś minimalne lepszy rzuci 20 000zł netto b2b i dostaje tą robotę xD
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nad__czlowiek za 160 godzin (etat) lekarz specjalista neurochirurg we Wrocławiu dostaje 20-25k brutto na b2b. W Polsce można zostać specjalistą optymistycznie najwcześniej w wieku 32-33 lat. Wcześniej jesteś wycierusem szpitalnym do każdej roboty, poniżej sekretarek i pielęgniarek, bo one się szanują, a prawo pracy nie obowiązuje, bo “ja w Twoim wieku miałem gorzej”.
Jesteś dorosłym człowiekiem po 30stce, który jest do specjalizacji traktowany jak dzieciak i dymadło. Więc ja sobie pluje,
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o lekarzy to i tak najlepsi są stomatolodzy xD
Konsultacja czyli 10 min. gdzie stomatolog tylko powie ci co i jak należy leczyć potrafi kosztować 300-350zł xD
Leczenie kanałowe + ze wszystkimi wypełnieniami, odbudową itd. potrafi 4-5k kosztować...

Ja wiem, że oni mają koszty też duże ale i tak w uj zarabiają, znam jedną panią stomatolog jako znajomi znajomego i nowiutkie Audi, w domu ma całą półkę perfumów po pół
  • Odpowiedz
Siostra okulistka zarabia ponad 2 razy więcej niż kuc 30k


@romyy: jedna z nielicznych obok dermatologii specjalizacji na których dalej leśnie dziady trzymają łapę i dopuszczają homeopatyczną liczbę rezydentów rocznie, stąd pozycja i stawki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@nad__czlowiek: korekta rynku - wynagrodzenia nie mogą rosnąć w nieskończoność, jeśli firmy nie przynoszą zysków.

Specjaliści IT i tak mieli dużo szczęścia, że akurat ich branża tak bardzo odskoczyła od reszty społeczeństwa (zarobki, standard pracy, benefity itp).
Bo prawda jest taka, że w wielu miejscach trzeba się dużo uczyć (przed i w trakcie rozpoczęcia pracy), zdobyć sporo doświadczenia i sporo pracować, a niestety praca nie jest nawet w połowie tak dobrze płatna.

Lekarze muszą nie tylko uczyć się praktycznie od liceum, pracować (lub nie, bo nauka) za frajer do końca rezydentury, ale także mieć predyspozycje (bo może się okazać, że np. mdleją przy operacji i może być
  • Odpowiedz
Zachwycacie sie lekarzami, ale oni moze i maja zarobki ale prawdziwej wolnosci nie maja zbyt wiele. W wiekszosci pracuja w kraju, nie moga sobie wyjechac i nagle zdalnie leczyc pacjentow. Wolnosc > zarobki.
I to nie jest tak ze kazdy lekarz zarabia 50k, powiedzialbym ze wiekszosc oscyluje w granicach 20k.

Jak ktos jest naprawde dobry w IT, tj ma pasje i wiedze oraz jest "dynamiczny" i mu sie chce, to tez znajdzie
  • Odpowiedz
Polaczek jak zwykle lubi się batorzyć i narzekać xD Nie wiem skąd bierzecie te zarobki lekarzy, ale realia są z gołą inne. Zarabiają, ale Ci dobrzy lekarze, których jest mało. I te zarobki zaczynają się grubo po 30 roku życiu, czyli x lat studiów i praktyce.

Już nawet nie piszę czym jest okupione dostanie się na medycynę i jej skończenie.

A programista? Nie trzeba mieć nawet matury. Wystarczy nie być małpą i mieć chociaż minimalne pojęcie o tworzeniu oprogramowania. Mając te 20 lat można wejść w rynek i w perspektywie kolejnych 3-4 lat dobić do zarobków na poziomie 20k b2b. 90% ludzi nie zarabia nawet 5-6k, tak tylko przypomnę.

Masz
  • Odpowiedz