Wpis z mikrobloga

Jak u w Was w #korposwiat z #pracazdalna? U mnie od pandemii była pełna dowolność, ale dla nowych zasady się zmieniły. Rekrutowani od początku 2024 mają hybrydę z 2 dniami w biurze, od września nowi będą mieć 3. Managerowie 4-5 dni z biura.

Teraz są zespoły gdzie nowi siedzą w biurze, a starzy w domach 200km od Wawy :)

uprzedzając pytania: CV walą drzwiami i oknami na otwarte rekrutacje i można przebierać w seniorach

#programista15k #programista25k #warszawa #pracait
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Anakee: ja się zatrudniłem w czasie covidu i była zdalna i teraz mówią że nie mają planów wracać do biura i już zawsze będzie zdalna z małymi zachętami do pracy w biurze czasami jak pizza day raz w miesiącu czy yoga day.
  • Odpowiedz
@Anakee: u mnie jak kto chce, niektórzy pojawiają się w biurze (ja np. jestem prawie codziennie), ale są też tacy, którzy do biura przyjeżdżają rzadziej niż raz na kwartał.
  • Odpowiedz
@Anakee od pandemii byłam w 3 różnych firmach. W jednej było full zdalnie jak przyszła pandemia ale odeszłam bo nie chcieli dać mi podwyżki. W drugiej firmie byłam już gdy zasady po pandemii zaczynały się rozluźniać i musiałam chodzić jeden tydzień 2 dni z biura, drugi tydzień 3 dni z biorą i tak w kółko. Po około pół roku czułam że to mnie męczy i zaczynałam coś kombinować by mniej chodzić
  • Odpowiedz
  • 0
ja się zatrudniłem w czasie covidu i była zdalna i teraz mówią że nie mają planów wracać do biura


@Hmrogrz: u mnie też tak było do czasu jak się CEO zmienił.
  • Odpowiedz
  • 2
w obecnej pracy o dziwo coraz więcej jest ludzi co z własnej woli chodzą cały tydzień do biura albo conajmniej 3 dni. Mnie to dziwi bo wymogu nie ma


@Kitku_Karola: dzieci w domu skutecznie motywują do wizyt w biurze. I małe mieszkania.
  • Odpowiedz
  • 0
Java Developerów i Reactowcow jest jak psów więc mogą przywracać hybrydę. Zawsze się jakiś znajdzie.


@Ksiega_dusz: ani jednych ani drugich nie ma u nas w firmie.
  • Odpowiedz
u mnie też tak było do czasu jak się CEO zmienił.


@Anakee: Dla mnie zdalna ważniejsza od hajsu więc jak zaczną kombinować to będę szukał innej roboty, z 30 zapytanych osób z 25 powiedziało mi to samo.
  • Odpowiedz
@Ksiega_dusz u mnie CV też jest dużo więcej na stanowisko jak moje ale 80% z nich odpada bo to ludzie po bootcampach albo doświadczeniem 1-2 lata i bez studiów żadnych nawet zaczętych z informatyki, mimo że aplikują na mid lub senior przez co realnie tylko 10-30 osób w ogóle jest branych pod uwagę a reszta CV jest olewana.
  • Odpowiedz
u mnie też tak było do czasu jak się CEO zmienił


@Anakee: heh, właśnie chciałem to napisać. W każdej firmie "już zawsze" trwa tak długo jak nie przyjdzie senior management i powie, że teraz jest inaczej. I #!$%@? wtedy zrobisz
  • Odpowiedz
@Anakee full zdalne (z możliwością pracy z biura jak ktoś chce) i nie będzie powrotów do biur. Biura zostały zmniejszone i zmienione w „miejsce spotkań” gdzie jest trochę przestrzeni biurowej, ale głównie salki konferencyjne itp
  • Odpowiedz
@pamareum

Jak ktoś pracuje cały czas 100% zdalnie to wygrał życie

Kojarzę ponad 100 osób z IT, od pandemii osobiście nie słyszałem o przymusie chodzenia do biura. Poza jednym juniorem, ale to i tak było do dogadania. Tj. był wymóg, zobaczyli że nie kantuje ani nie wali OE, więc wraca dowolność.
  • Odpowiedz
@mleczko-kokosowe:Obecnych pracowników to nie ściągają, ale ci co już dochodzą to niestety bardzo, ale to bardzo często mają już hybrydę i wymagają te 2 dni w tygodniu w biurze. I taki będzie trend, skoro i tak dostają od groma cv to mogą stawiać warunki.
  • Odpowiedz
@lentilek: Ale ci moi znajomi też zmieniają prace. Hybryda może mieć swoje przyczyny, które łatwo jest podważyć.

Jak ktoś jest dobry to dobrą pracę sobie ogarnie. Podkreślam to nawet w tych czasach, masa cv to jedno, jakość pracowników to drugie. Nie mam na mysli tylko juniorów.
  • Odpowiedz