Wpis z mikrobloga

Polska skończy gorzej niż zachód, ludzie nie wyciągają wniosków z ich błędów i zachwycają się murzynem robiącym kebaby, komentarze pod postem w stylu "Takich ludzi potrzebuje Polska", widać niewiele trzeba polactwu żeby przekonać ich do poparcia imigracji xD
Swoją drogą jak był kebab od Polaka to ludzie mieli bekę. Tymczasem dla takiego Nigeryjczyka to kebab jest równie odległą potrawą co dla Europejczyków (albo nawet bardziej bo gyros to też rodzaj kebaba i występuje w kuchni greckiej), ale mimo to reakcje są diametralnie inne.

I tak, wiem, "jest legalnie, pracuje, nie bierze zasiłków", ale problem w tym że w Polsce cała dyskusja o imigracji kręci się wokół argumentów "nie chcemy ludzi którzy przyjeżdżają po socjal i nielegalnych imigrantów", a to jest cholernie niska poprzeczka. Na zachodzie imigranci też LEGALNIE przyjeżdżali do pracy i początkowo jak było ich jeszcze niewielu to był spokój, a tym którzy byli przeciwni mówiono coś w stylu "to tylko paru", "przecież tylko skrajny rasista może się czepiać uczciwie pracujących ludzi". Teraz spokoju nie ma, a biali Anglicy stanowią mniejszość we własnej stolicy, a jeśli nic się nie zmieni to za 2-3 dekady będą mniejszością we własnym kraju.

Masowa imigracja ogólnie jest zjawiskiem negatywnym, ale z takich rejonów że nawet po asymilacji kulturowej ludzie nadal stanowi odrębną grupę to już w szczególności. Dawna wielokulturowa Polska miała masę napięć - zarówno w I jak i II RP były problemy z Ukraińcami, Niemcy też chcieli iść w swoją stronę, a między Polakami i Żydami również były wzajemne animozje. Ale tam przynajmniej jeszcze było pole do asymilacji kulturowej, jakby ktoś oddał małego Niemca, Ukraińca czy Żyda do polskiej rodziny to by mógł nie wiedzieć że jest adoptowany, w przypadku czarnego dziecka byłoby to oczywiste, więc nawet po asymilacji kulturowej jest wyraźny podział. Oczywiście można być colorblind i udawać że żadnego podziału nie ma, ale że kraje zachodnie też już to próbowały i efekt jest taki że tylko biali są colorblind, natomiast cała reszta ma już wyraźną preferencję wewnątrzgrupową

Żeby nie było - nie zamierzam twierdzić że ta czy inna konkretna jednostka jest zła. Niemniej jednak jeśli mówimy o skutkach społecznych to nie ma co analizować jednostek i zachwycać się białymi owcami, być może gość od kebaba jest spoko, ale nie ma ŻADNEJ gwarancji że jego dzieci też będą spoko, nie da się zrobić takiej selekcji że na dłuższą metę będą sami Wilfredo czy Izu, to jest prosta droga do tego żeby powstała wyraźnie odrębna grupa społeczna której część z całą pewnością będzie grała kartą rasizmu i domagała się przywilejów (tutaj akurat można przypomnieć siostrę Izu która twierdzi że biała kultura to kolonializm, zatem rodzina Izu też wcale nie jest jakimś wzorcowym przykładem).

I nie wklejać mi tego zјebanego cytatu Lutosławskiego xD

#imigranci #4konserwy #polska #takaprawda
Fennrir - Polska skończy gorzej niż zachód, ludzie nie wyciągają wniosków z ich błędó...

źródło: kebab

Pobierz
  • 273
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fennrir: Widzimy drzewa, nie widzimy lasu.
Żeby Polak mógł założyć kebabiarnię, musi wziąć kredyt i użerać się o wszystko- albo zgłosić się do sieci.
Arab- właśnie, skąd Arab ( roboczo umówmy się że każdy uchodżca jest Arabem) ma pieniądze na działalność? Nie ma, więc też się zgłasza do sieci. Różnica między nim a Polakiem jest taka, że sieć jest jest muzułmańska i zatrudnia tylko muzułmanów. Polak dostanie wiadomość że chwilowo
  • Odpowiedz
@Maciej123

@Fennrir: faszystowskie i niezyciowe #!$%@? (...) sciagamy, uwaga, Azje i Ameryke Polnocna. jestes przeciwko, to idz myj kible, sprzataj hotele, badz pomoca kuchenna.


Aha, czyli imigranci są potrzebni do sprzątania kibli. Szybko ich oddelegowałeś do odpowiednich prac. I to nie jest rasizm, nic a nic. Widać już nawet postępaki się nie kryją ze swoimi intencjami co do tego, jaką rolę mają odegrać przybysze w tym teatrzyku.
  • Odpowiedz
@Fennrir: ale co w tym złego, że gościu sobie kebaba kręci. Ja się ciesze kiedy emigranci chcą u nas pracować i zakładać biznesy, bo to nas bardzo ubogaca. Ostatnio byłem w świetnej knajpie prowadzonej przez filipinczyka. Gdyby każdy miał takie myślenie jak op na czele z politykami to nigdy takie knajpy by nie powstały
  • Odpowiedz
Swoją drogą w moim otoczeniu (załóżmy 100 osób) dosłownie każdy jest przeciwko islamskiej inwazji więc zobaczcie jak potężne siły muszą działać, że pomimo ogromnego sprzeciwu wpychają nam terrorystów do gardeł, powiesz cokolwiek przeciw to kneblująca łatka rasisty załatwia sprawę.
  • Odpowiedz
@Flypho: Srają, a nie budzą. To, że my sobie poszczekamy na wykopie nie zmienia faktu że większość społeczeństwa (w szczególności na zachodzie) ma już tak usmażone mózgi, że nawet próba zwrócenia uwagi na ten problem daje Ci łatkę faszysty, islamofoba, nazisty i kij wie czego jeszcze.
  • Odpowiedz
@Fennrir: najlepszy komentarz jaki czytałem na tym portalu od dawna. Martwi mnie stan "debaty' (której de facto nie ma) na temat imigracji i że powszechne jest przypisywanie negatywnych zjawisk jedynie w przypadku nielegalnych czy niepracujących imigrantów.

Otóż nie, każda MASOWA imigracja jest szkodliwa. Problemy wynikają głównie z liczb, a nie statusu imigrantów.
Wolfman91 - @Fennrir: najlepszy komentarz jaki czytałem na tym portalu od dawna. Mart...

źródło: fajnoprawaki

Pobierz
  • Odpowiedz
@huopZeWsi: np polscy przedsiębiorcy którzy na g---t potrzebują siły roboczej robiącej za psi grosz bez donosów do PIP? Kto ściąga imigrantów do Polski? Julki z kolorowymi włosami? To akurat bardziej dotyczy jakiegoś Bangladeszu czy innego Nepalu, ale zasada ta sama.
  • Odpowiedz
@loginnawykoppl: chyba zagraniczne korporacje bo to one ich tu ściągają.

potrzebują siły roboczej robiącej za psi grosz bez donosów do PIP


@loginnawykoppl: przecież większość z nich i tak nie chce pracować. Gdyby było inaczej to unia by nie chciała ujednolicić zasiłków dla całej uni. Potrzebujemy inteligentnych i pracowitych ludzi, czyli Polaków, nikogo innego.
  • Odpowiedz
@huopZeWsi: sweet summer child, polecam wycieczkę do fabryki smrodu w Polsce B. Przy dobrych wiatrach wystarczy ukraiński, ale coraz częściej to są języki z zupełnie niepodobnej do polskiej grupy. Nagle się okazuje, że ten sam janusz ktory szczodrze łoży na lokalne kółko konfederacji nie ma nic przeciwko muslimom u siebie na taśmie (dopóki robią za pół darmo i bez żadnej umowy).
  • Odpowiedz
@Fennrir Świetny wpis. Niestety jest to często rzucanie grochem o ścianę, nawet jak pokażesz twarde liczby z zachodu gdzie ten eksperyment przeprowadzono i jak (duże) negatywne efekty przynosi to większość i tak je z góry odrzuci.

Dlatego też trzeba wywalić na śmietnik pseudoprawicę jak PiS (ale też zachodnią jak Republikanie) która twierdzi że legalna imigracja kolorowych jest ok. Nie jest, kończy się zawsze tak samo a obecna nielegalna to tak naprawdę
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: błędem był import tych ludzi. Na jakie inne stanowiska chcesz pchać ludzi którzy mają statystycznie dużo niższe IQ? Genetyki nie oszukasz. Ludzie z afryki są z natury silniejsi, wytrzymalsi (stąd tyle czarnych w sporcie zawodowym), ale jednocześnie głupsi. I to jest fakt. Oni się nie nadają na stanowiska umysłowe, kierownicze bo są za głupi. Nadają się za to doskonale do pracy fizycznej. Poprawność polityczna wmówiła ludziom że są równi
  • Odpowiedz
@Fennrir: jeżeli emigrant się asymiluje ze społeczeństwem i wyznaje tożsame zasady, moralne etyczne i jest osobą pracującą to kompletnie nie widzę problemów dla takich ludzi, niezależnie czy to m----n, żółtek czy żyd, natomiast jak będą w gościnie narzucać nam swoją wolę to zupełnie inna sprawa.


@MokryMarek: Naiwne myślenie. Mało który z imigrantów zrezygnuje z własnej tożsamości. Powiedziałbym, że to wręcz niemożliwe, bo musiałbyś wymusić na nich zmianę na
  • Odpowiedz
@Fennrir: pierdzielisz kocopoły z tym colorblind. Proponuję jednak trochę pojeździć po tym Zachodzie, a nie chrzanić głupoty. Normą są związki zupełnie różnych ras. Wiadomo, że w każdej społeczności znajdą się obrońcy "czystości rasy", ale nawet u Żydów, którzy przez tysiące lat starali się troszczyć o łączenie wewnątrz własnej wspólnoty, staje się to zjawiskiem mocno nieaktualnym i dzisiaj już kilkadziesiąt procent amerykańskich Żydów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, pozostaje w związkach
  • Odpowiedz
@szpongiel: Odniosę się per akapit, bo wychodzi z tego fajna dyskusja:

1. Instytut danych z d--y z mojej strony, ale w mojej pracy i wśród znajomych (25-35) prawie każdy ma własnościowe mieszkanie (lub na kredyt). Niemniej jednak, liczbę par z dziećmi jestem w stanie policzyć na palcach jednej ręki. Stabilność mieszkaniowa na pewno ma wpływ, jednak nie wiem czy tak duży jak zmiany kulturowe i kult jednostki, gdzie każdy planuje rozwój wyłącznie swojej osoby, swojego biznesu, swoich zainteresowań. Dla migrantów, często z krajów mniej rozwiniętych (i innych kultur), celem jest zarobek i stabilizacja i nie przeszkadza im to ostatecznie w posiadaniu większej liczby dzieci. Aczkolwiek bardzo często widziałem oferty wynajmu mieszkań gdzie poszukują "studentów" a nie rodzin z dziećmi. Ciekawe czy zmieni się to wraz ze zmianą na rynku gdzie deweloperzy nie sprzedają mieszkań, a sami zajmują się najmem długoterminowym (patrz wiele dużych inwestycji w największych miastach).

2. Z tym chciałbym się zmierzyć korzystając z danych GUS. Na 31 marca 2023 roku objęto czasową ochroną prawie 2 razy więcej Ukrainek niż Ukraińców (646852 do 350885). Załączam zdjęcie z raportu poniżej. I nie szukałem pod swoją tezę, szukałem raportu o migracji z zeszłego roku. Także można powiedzieć, że przynajmniej w przypadku jednej z największych oficjalnie mierzonych obecnych migracji jest to argument
dusksign - @szpongiel: Odniosę się per akapit, bo wychodzi z tego fajna dyskusja:

1....

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
+ Imigranci nie mają zamiaru się asymilować i porzucać swojej kultury, tradycji, Religii itd.

Multikulti nie działa, nie będziemy wszyscy żyć w zgodzie i szczęściu, w przyszłości będą tylko coraz większe napięcia społeczne i kolejne problemy. [...] Dla mnie problem już nie do rozwiązania.

@WojowniczyKamil: smutna myśl, ale może prawdziwa. Z drugiej strony kojarzę taką myśl, że ludzie w grupie łatwiej znoszą przemiany, ale kosztem tego, że silniej utrzymują stare
  • Odpowiedz