Słońce z bliska
Astrofotograf Andrew McCarthy pokazał 40-sekundowy timelapse aktywności słonecznej, która trwała 5 godzin.
sancho z- #
- #
- #
- #
- #
- 64
- Odpowiedz
Astrofotograf Andrew McCarthy pokazał 40-sekundowy timelapse aktywności słonecznej, która trwała 5 godzin.
sancho z
Komentarze (64)
najlepsze
jak się wyszuka "całkowita moc Słońca" to znajduje się 3.86 x 10^26 wat.
"masa Słońca" - 1.9891x10^30 kg
To oznacza że w przeliczeniu na kilogram Słońce ma zupełnie znikomą moc. Jakieś dwie dziesięciotysięczne wata. Albo
https://www.youtube.com/watch?v=6tmbeLTHC_0
@wipok: Ukształtowanie warunków, w których możliwe jest oddziaływanie szkodliwego zjawiska wymuszającego zbędne zaistnienie czujących istot poddawanych doświadczalnym procesom destrukcyjnym, nie ma nic wspólnego z fortunnością losu, odklejeńcu.
W tych cieplejszych miejscach wystrzeliwana jest wysokoenergetyczna plazma, a w mniej ciepłych miejscach ona opada, bo przyciągana jest olbrzymią siłą grawitacji Słońca. Gdyby nie inne okoliczne wybuchy i różnice w gęstości plazmy, to tory
@976497: zapomniałeś o polu magnetycznym. Te "pętle" układają się jak opiłki w polu magnetycznym danego fragmentu powierzchni Słońca.
wyrzuty koronowe Słońca (CME, z ang. Coronal Mass Ejections) układają się w kształt "pętelek" pod wpływem pola magnetycznego Słońca. Te struktury, często obserwowane jako pętle, filamenty lub łuki, są wynikiem działania linii pola magnetycznego, które utrzymują gorącą plazmę słoneczną w kształcie takich struktur.
Pole magnetyczne Słońca jest bardzo dynamiczne i zmienne. W obszarach aktywnych, gdzie występują plamy słoneczne, linie pola magnetycznego mogą być szczególnie skomplikowane i silne. Gdy linie te ulegają nagłej reorganizacji lub pękają, dochodzi do uwolnienia ogromnej ilości energii, co prowadzi do wyrzutów koronowych. Plazma w wyrzutach koronowych porusza się wzdłuż linii pola magnetycznego, dlatego często przybiera kształt pętli, które widzimy jako jasne łuki