Wpis z mikrobloga

  • 17
Gdybym miał firmę, to w życiu bym nie zatrudnił (na stanowiskach istotnych dla istnienia firmy) osób sprawiających problemy. Jedyny powód dla zatrudnienia pracownika to aby zarobił na mnie i na siebie, a jeśli tego nie robi to po co go zatrudniać?
  • Odpowiedz
Jakie firmy wprowadziły urlopy menstruacyjne? XD pierwsze o tym słyszę


@Flypho: CDP i ich spółka GOG. W sumie babka pisze jakby to był jakiś standard, a to trochę ich wymysł, bo mają nadmiar pieniędzy, co nie jest jakiś standardem w PL. No i część z tej kasy to dotacje państwowe, więc się nie przejmują.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ciekawe kiedy one zaczną pracować tak jak mężczyźni zamiast ciągle szukać wymówek żeby pracować mniej. pewnie nigdy. no bo okres, menopauza, psiecko, dziecko. u mnie jest taka co niby na 7 przychodzi i o 15 wychodzi, bo bombelek. Czasem i wcześniej. Ale nikt jej nie skontroluje czy na pewno jest tak wcześnie (nikt tego nie weryfikuje, nie pracujemy w zakładzie).

Moja partnerka na przykład uważa, że te urlopy menstruacyjne
  • Odpowiedz
@dkmaj nie wchodzi proszę w babską logikę. Nie ma czegoś takiego jak kryzys wieku średniego. Wymyśliły to kobiety żeby na każdym kroku temperować mężczyzn przed spełnianiem młodzieńczych marzeń jak w końcu człowiek wychował potomstwo i dorobił się pieniędzy:)
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Te aktywistki doprowadzą do sytuacji, w której pracodawca, mając dwie osoby na to samo stanowisko, będzie wybierał mężczyznę, bo po prostu będzie mu się to opłacało. Jak najbardziej rozumiem wspieranie młodych rodzin i wszelkie urlopy wychowawcze w tym zakresie (dla rodziców), ale urlopy menstruacyjne czy menopauzalne to już gruba odklejka. Od problemów ze zdrowiem jest L4, a nie urlopy.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ja to proponuję żeby w ogóle kobiety były zatrudniane, dostawały pensje - oczywiście takie same jak mężczyźni - ale nie musiały przychodzić do pracy i w ogóle pracować. Po co bawić się w jakieś podchody i półśrodki i tracić czas, skoro widać gdzie to dąży.
  • Odpowiedz