Wpis z mikrobloga

Pol zycia na urlopach i zwolnieniach, a potem walczymy o rente wdowia, bo mąż po latach pracy mial wieksza emeryture, a mi sie nalezy i to jawna dyskryminacja ze kobieta srednio wyciaga tylko więcej z ZUSu niz wplaciła, a męzczyzna aż mniej niż wpłacił!
  • Odpowiedz
@vries: mam kumpla który pracuje w CDPR i rozmawiał na ten temat ze swoim menadżerem. Typ wzruszył ramionami, stwierdził że jego zdaniem i zdaniem góry też jest to z dupy, ale jako firma promująca się na świecie muszą #!$%@?ć taki szajs, żeby pokazać jacy to nie są super progresywni i żeby żadne firmy typu sweet baby inc. się do nich nie #!$%@?ły. I że jak będzie potrzebował dzikie wolne, to
  • Odpowiedz
Bo facet jest jak koń/wół/wielbłąd i nie ma też gorszych dni.

W sumie to i tak nasza wina, bo nie potrafimy walczyć o swoje a tu jak widać kobiety mają swoją reprezentacje w rządzie wybraną w demokratyczny sposób. Tak się walczy właśnie o głosy ludzi w demokratycznym systemie.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ale to co, chce mieć urlop na cały okres menopauzy? miesiączka jest przynajmniej zdefiniowana czasowo, nie weźmiesz 26 dwutygodniowych urlopów menstruacyjnych w roku bez wzbudzania podejrzeń.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ja się zupelnie szczerze zastanawiam kiedy do powszechnej świadomości dotrze, że mężczyzna nie dosyć, że też ma hormony to również cierpi na ich wahnięcia i funkcjonują one ponoć w bardzo podobnej długości cyklu do kobiet, różnica jest taka, że im krew z siura nie leci.
  • Odpowiedz
jak tak czytam to widzę, że wy kobietki jesteście ludźmi specjalnej troski. Żenada.


@mazut_kluczowy: nawet gorzej bo pracownik niepełnosprawny ma 10 dodatkowych dni urlopu w ciągu roku, a jeśli przyjmiemy 1 dzień urlopu menstruacyjnego na miesiąc to wychodzi ich 12 na rok.

Do tego zatrudniając niepełnosprawnego dostaniesz dofinansowanie xD
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: Aha, czyli kobiety walczą o to, żeby kobiety i mężczyźni byli równo traktowani i wynagradzani w pracy, a teraz chcą, żeby one miały ekstra urlop menstruacyjny i menopauzalny? To jest działanie na niekorzyść kobiet, bo nie zdziwię się, gdy pracodawca nie będzie chciał zatrudnić kobiety wiedząc, że ta może sobie wziąć ekstra urlop w każdym miesiącu. Są kobiety, które mają bardzo ciężkie miesiączki, ale tu powinny dostać normalnie L4
  • Odpowiedz