Wpis z mikrobloga

Świeży junior, chłop bez studiów dostał u nas w firmie 12k na łape, nie był wybitny technologicznie ale przebił wszystkich umiejętnościami socjalnymi, naprawdę jest świetny.

Gdybyście tylko widzieli mine niektórych aspołecznych midów w zespole którzy nie potrafią sobie wynegecjować stawki, no normalnie piana z pyska im leciała że są tutaj 3 lata a mają taką samą stawkę xDDD

#pracbaza #pracait #programowanie #programista15k
  • 49
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 644
@kuba181797: Takie bajki to możesz opowiadać na bootcampach. Kryzys w branży, na stanowisko juniora ludzie aplikują setkami a tu przychodzi średni typ bez żadnego zaplecza w postaci studiów i 12k na łapę xd
  • Odpowiedz
@Mathas @Milo900 mnie śmieszy myślenie ze wszystkie firmy placą tak samo i we wszystkich tyle samo sie pracuje i do wszystkich tak samo trudno sie dostać i w każdej pracują tacy sami ludzie
  • Odpowiedz
@zibizz1 w ta stawke moge uwierzyc jesli koles.znal perfekcyjnje 2-3 jezyki obce np. angielski i francuski albo angielski i hiszpanski potrzebny aby zrozumiec domene biznesowa dosc szybko plus cala dokumentacja w innym jezyku niz ang oraz mial mocne skille z programowania czy projektow.
  • Odpowiedz
@Milo900: Mam 2 znajomych co się przebranżowili jeden dostał 7 do ręki na start od dnia pierwszego, drugi: pół roku stażu za najniższa, a potem 9k do ręki UoP.
W tym samym czasie moi znajomi co od 3-4 lat pracują w korpo finansowym to do 7k zobaczą jak świnia niebo, ewntualnie jak zrobią pół etatu nadgodzn.
  • Odpowiedz
  • 32
Takie bajki to możesz opowiadać na bootcampach. Kryzys w branży, na stanowisko juniora ludzie aplikują setkami a tu przychodzi średni typ bez żadnego zaplecza w postaci studiów i 12k na łapę xd


@Mathas: Brzmisz jak niewolnik systemu. Nie wróżę sukcesów z taką postawą.
  • Odpowiedz
@Milo900 ja we wszystko jestem w stanie uwierzyć. Bo sam obracalem sie w przedzialach 5-15k przez prawie 10 lat a potem w 2 lata skoczylem na 30k+( nie jednorazowy strzał, tylko powtarzalna sprawa bo 4 oferty dostałem) a znajomi ze starej roboty dalej dalej pracuja za 10-20k( w nowych firmach)

I tak samo jak na rekrutacjach przewinęło sie sporo osób i część z nich zatrudniliśmy to raz trafil sie koleś który
  • Odpowiedz
@zibizz1: Oczywiście, że nie płacą i nie pracuje się tak samo, ale różnice w wynagrodzeniu juniora nie będą odbiegały tak drastycznie. Jedną firma zaproponuje z, to druga 1,5x, ale na pewno nie 3x
  • Odpowiedz
@zibizz1: Ale co ty porównujesz? Inna jest sytuacja gościa z 10-letnim expem i inna kompletnego swiezaka bez bazy w postaci studiów. W życiu nie uwierzę, że przy takim rynku jaki dzisiaj mamy typ z ulicy, który nie jest bogiem programowania bez studiów i znajomości ot tak na start dostaje 12k na łapę na UOP, sorry.
  • Odpowiedz
wiadomo bo skille miekkie>umiejetnosci techniczne


@kimikini: Nikt tak nie mówi. Bez umiejetnosc technicznych nie ma nawet podjazdu. Ale umiejetnosci techniczne+skille miekkie to lepiej niz same umiejetnosci techniczne.
  • Odpowiedz
W życiu nie uwierzę, że przy takim rynku jaki dzisiaj mamy typ z ulicy, który nie jest bogiem programowania bez studiów i znajomości ot tak na start dostaje 12k na łapę na UOP, sorry.


@Mathas: Nie kazdy pracuje w polskim januszeksie, chyba za duzo czasu spedziles w polskiej fabryce smrodu jezeli nie jestes sobie w stanie tego wyobrazic. W zeszlym tygodniu zatrudnilem juniora po studiach za 13k do Skandynawskiej firmy.
  • Odpowiedz
dostał u nas w firmie 12k na łape, nie był wybitny technologicznie ale przebił wszystkich umiejętnościami socjalnymi, naprawdę jest świetny.


@kuba181797: albo trafił na kogoś bardzo podatnego i sam jest jakimś dark triadowcem mistrzem makiawelizmu i manipulacji (co ciężko jest nazwać umiejętnościami "socjalnymi", chyba że dodasz "a" na początku), albo trochę tu nazmyślałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na stanowisko jest budżet i tyle, tutaj nie ma
  • Odpowiedz
Kryzys w branży,


@Mathas: to że ludzie klepiący kod od nastu lat i nie podnoszący swoich umiejętności nie mogą znaleźć pracy jako mid/senior nazywasz kryzysem? czy to że na stanowiska juniorskie (na które ci powyżej także powinni aplikować) jak zawsze jest masa chętnych?
  • Odpowiedz
@Mathas:
- "Dziś widziałem faceta 205cm"
- "NIe uwierze że gdy wyjdziesz na ulice to spotkasz faceta 205cm"
- Ok (Mieszka obok hali sportowej na której trenują koszykarze)
  • Odpowiedz