Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć, co takie barany mają w głowie?
Jedziesz sobie DK 90-100 kmh I zawsze trafi się idiota któremu jest za wolno i musi #!$%@?ć grubo ponad normę. Przykład z dzisiaj jadę sobie DK10 około 100 kmh za mną pojawia się Skoda i zaczyna wyprzedzać, później bardzo szybko dochodzi, więc pewnie było lekko 140+
Powinni napisać jakąś ustawę, że możesz zatrzymać takiego gościa i nakłaść mu po ryju. Gardzę.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #drogi #samochod #wypadek
  • 153
  • Odpowiedz
nie jest to przepisowa jazda, ale na wielu drogach przy dobrych warunkach atmosferycznych taka jazda nie stanowi żadnego problemu.


@goferek: X #!$%@? DE

Zawsze to samo. Będę cisnął więcej bo żadnego problemu to nie stanowi. Potem już cisną nawet jak są tylko średnie warunki, a potem idioci #!$%@?ą
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 nasze autostrady i drogi szybkiego ruchu są na tyle dobre, że na wielu odcinkach dałoby się podnieść ograniczenie o + 20 ofc z jednym małym haczykiem - od zjazdu do zjazdu odcinkowy pomiar prędkości. Skończyłoby się #!$%@?. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: też bym był za tym. Na szczęście dość rzadko muszę się poruszać autem na dłuższych dystansach, a jeśli mogę to wybieram pociąg.
  • Odpowiedz
@Masuj: jechałem nie raz, jeżdżę kilka razy w miesiącu. I nie widzę żadnego problemu żeby jechać 110 poza skrzyżowaniami, świateł za dużo nie ma, a robót drogowych to zależy od drogi. A fotoradary jak są to z reguły w jakiejś wiosce. #!$%@? i wyprzedzanie na wariata raz ma sens raz nie, ale jak sobie jadę 100-110 i dojeżdżam do kolejki 10 aut za tirem który raz jedzie 70 raz 90
  • Odpowiedz
Nie, tylko przez takiego palanta, któremu przeszkadzała prędkość 100 kmh na 90 zginęła 14 letnia siostra mojego kolegi.


@Chicoxxx66: Nie no świetny przykład, czyli jakby zamiast jechać 100 jechał 90 to już na pewno by nie zginęła ta siostra kolegi?
  • Odpowiedz
@Darth_Gohan: "Rząd" to Ci da przed zakrętem ograniczenie do 40 mimo tego, że jest świetna widoczność i jadąc 90 nie ma problemów z przyczepnością. Albo postawi Ci przystanek z zakazem wyprzedzania albo wyspą i ograniczeniem do 50-70 wśród pól. Przystanek na którym autobus staje raz dziennie albo nawet 5 razy dziennie. Ale za to tysiące ludzi dziennie musi zwalniać, bo tak. Ten kraj jest pełen absurdów jeśli chodzi o oznakowanie
  • Odpowiedz
  • 19
@CREATE_USER Nie, mama tej dziewczynki jechała 100 kmh, gość któremu to przeszkadzało zaczął ją wyprzedzać przed tirem, gość #!$%@?ł i leciał na czołówkę. Zgadnij co się stało? Tir chciał ratować gościa zrobić mu "lukę" i wypakował w właśnie samochód w którym jechała ta czternastolatka.
  • Odpowiedz
Ten kraj jest pełen absurdów jeśli chodzi o oznakowanie na drogach, więc sorry, ale taki argument jak twój to se można w dupe wsadzić.


@CREATE_USER: Masz rację, że w tym kraju masz sporo głupich ograniczeń i jak najbardziej się zgodzę, że one są do zmiany.

Natomiast nie zmienia to faktu, że często jest SENSOWNE ograniczenie w stylu masz szkołę obok / przystanek / przejście często uczęszczane, a i tak idioci
  • Odpowiedz
Tak samo masz wyprzedzanie na ciągłej pod górkę na zakręcie. To też powinniśmy umożliwić bo w sumie czemu nie?


@Darth_Gohan: Nie no akurat to jest czysty debilizm, to tak jakby jechać z zamkniętymi oczami i liczyć, że się nie trafi na kogoś z naprzeciwka. Chociaż często potrafią dać ciągłą na prostej, a na zakrętach bez dobrej widoczności przerywaną. Ale powiedzmy, że mogą mieć w tym jakiś głębszy sens xD
  • Odpowiedz
  • 20
@CREATE_USER Powodem tej sytuacji był gość któremu przepisowa prędkość była zbyt niska i musiał #!$%@?ć, widząc że zbliża się ciężarówka.
Całe szczęście gość dostał wyrok jak za zabójstwo :)
  • Odpowiedz
@RazorOfOccam666: Ale co ty mi tu #!$%@? za farmazony o pieszym poza zabudowanym? To może wszędzie jeździjmy 20 km/h bo pieszy debil może Ci wyjść na krajówce z krzaków pod koła? I gdzie ja mówię baranie, że prędkość nie ma znaczeniu przy wypadku?
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: "ja, wyrocznia polskich dróg i jedyny rozsądny myśliciel wyznaczyłem przekroczenie o jedyne właściwe 10 km/h jako prawo w bezprawiu i każdy, kto się z tym nie zgadza a biada i jedzie szybciej! spali się w ogniu piekielnym„
  • Odpowiedz