Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś powiedzieć, co takie barany mają w głowie?
Jedziesz sobie DK 90-100 kmh I zawsze trafi się idiota któremu jest za wolno i musi #!$%@?ć grubo ponad normę. Przykład z dzisiaj jadę sobie DK10 około 100 kmh za mną pojawia się Skoda i zaczyna wyprzedzać, później bardzo szybko dochodzi, więc pewnie było lekko 140+
Powinni napisać jakąś ustawę, że możesz zatrzymać takiego gościa i nakłaść mu po ryju. Gardzę.

#motoryzacja #samochody #polskiedrogi #drogi #samochod #wypadek
  • 154
  • Odpowiedz
Nie no akurat to jest czysty debilizm, to tak jakby jechać z zamkniętymi oczami i liczyć, że się nie trafi na kogoś z naprzeciwka.


@CREATE_USER: No i część ludzi tak jeździ.

Chociaż często potrafią dać ciągłą na prostej, a na zakrętach bez dobrej widoczności przerywaną. Ale powiedzmy, że mogą mieć w tym jakiś głębszy sens xD


@CREATE_USER: Na tych z zakrętami najczęściej dlatego jest przerywana bo jest jakaś
  • Odpowiedz
  • 9
@CREATE_USER Nie, nie wystraszył. Tylko popatrz sobie na statystykę udostępnianą przez policję. Zaledwie w 16 dni doszło do 100 wypadków śmiertelnych. Pomyśl ile osób mogłoby żyć gdyby każdy z tych kierowców lekko zdjął nogę z gazu.
  • Odpowiedz
nie jest to przepisowa jazda, ale na wielu drogach przy dobrych warunkach atmosferycznych taka jazda nie stanowi żadnego problemu. Nigdy nie wcisnąłeś mocniej na żadnej drodze, gdy była dobra widoczność i jej stan oraz ukształtowanie umożliwiało bezpieczną szybszą jazdę? Przecież nawet wyprzedzając jakąś ciężarówkę pewnie spokojnie osiągasz chwilowo 120 km/h (bo we współczesnych autach wystarczy przez chwilę mocniej wcisnąć gaz), by szybciej zakończyć manewr.


@goferek: Stanowi zagrożenie, jeśli jest kolejka
  • Odpowiedz
  • 11
@CREATE_USER nie przetłumaczysz. Gdybym miał do wyboru rajdowca na krajówce który jest skupiony na drodze przy względnie szybkiej jeździe 120-140kmph, a niedzielnego kierowcę który jedzie 80kmph z nogą na hamulcu i mordą w telefonie to wybiorę rajdowca w każdy dzień tygodnia i dwa razy w niedzielę.

Za każdym razem jak widzę, ze ktoś na drodze szybkiego ruchu jedzie 120 środkowym pasem to zawsze jest jakiś dziad albo kierowca z mordą w
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66 100(a nawet zróbmy 200, nie wiem ile osób umarło w tych 100 wypadkach i nawet nie chce mi się szukać) śmierci w 16 dni to jest według ciebie dużo? Przecież kilka razy więcej dziennie umiera na różne choroby. Być może nawet Twoje stresowanie się tym, że ktoś jeździ trochę szybciej przyczyni się do twojej wcześniejszej śmierci xD zamiast się srac o to, że ktoś Cię wyprzedził, to idź raz na
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: Jest jeden powód dla którego wyprzedzam kogoś na DK, nawet jeśli widzę że jedzie tylko trochę wolniej lub nawet podobnie do mnie. Bo ludzie nie potrafią wyprzedzać. Później jak wyjedzie przed niego TIR albo autobus, to go nie wyprzedzi i będziemy się przez 15-20 minut ciągnąć 65km/h. I moim zdaniem to jest największy kłopot polskich dróg o standardzie niższym od autostradowego. Są bardzo obciążone pojazdami jadącymi wyraźnie poniżej maksymalnej dopuszczalnej prędkości.
Na naszych autostradach zrobiło się dużo bezpieczniej (z perspektywy mnie jako użytkownika) odkąd wprowadzono zakaz wyprzedzania dla TIR-ów. Różnice prędkości stały się mniejsze, rzadziej jesteśmy wyhamowani, w końcu tempomat w Polsce zaczął się do czegoś przydawać. Na DK używanie tempomatu nie ma najmniejszego sensu, bo jesteśmy w ciągłym trybie:
1. 50km bo wiocha
2. 90km bo wyjechałeś z wiochy
3. 70km bo skrzyżowanie na środku pola
4. 90km bo
  • Odpowiedz
Bezpieczna jazda to dostosowanie prędkości do warunków, przepisów i ruchu jaki jest na drodze.


@Darth_Gohan: Dlatego wlasnie w magiczny sposob jazda poza miastem w polsce 100 to jest debilizm i bycie zabojca na kolkach, a po przekroczeniu zachodniej granicy juz jest w 100% bezpieczna, zawsze smieszy xD
  • Odpowiedz
@Chicoxxx66: ja tam podziwiam czasem takich za odwagę, sam na DK jeżdżę ponad limit, zwykle 100-110 prawie nowy autem i mi już wystarczy, a zwykle i tak jestem jednym z wolniejszych na drodze i non stop mnie wyprzedzają pełnoletnie passaty i BMW
  • Odpowiedz
  • 2
@diegson Dokładnie o tym piszę, nie chodzi o to aby być zawalidrogą ale gdy jedziesz trochę powyżej limitu a i tak każdemu za wolno to jest chore. Zwłaszcza tak jak piszesz w taki sposób jeżdżą ludzie starymi autami.
  • Odpowiedz
@Iudex: Tez prawda - na drogach nie masz jednolitej predkosci i ci ktorzy mowia 'hurr durr zapinam tempomat i jade stałe 90" to jezdza chyba raz na tydzien w niedziele jak nie ma ruchu xD

Na autostradzie chocbys sie zesral to i tak nie bedziesz jechal lewym pasem stale 140, tylko co chwile dohamowanie bo bezpieczny kierowca w ostatnim momencie wyjedzie zza ciezarowki, od 5 minut sie do niej zblizal
  • Odpowiedz