Wpis z mikrobloga

@niedorzecznybubr: Kwestia tego jak wyceniasz swoje prawa. Jeśli prawa są dla Ceibie mniej warte niż większe netto to dlaczego nie? Ważne jest żeby przy rozważaniu wyboru dobrze ocenić co zyskujemy a co tracimy, co zyskuje pracodawca/zleceniodawca. Czasem jest tak że to pracodawca jest większym beneficjentem takiej zmiany niz pracoiwnik, a to nie jest w porządku. Jak już wiellokrotnie podkreślałem, z pracodawca można podzielić się zyskiem na składce zdrowotnej i podatku dochodowym,
  • Odpowiedz
  • 20
: tyle, że przychodzisz kiedy chcesz u wychodzisz kiedy chcesz


@Anakee: no ciekawe ile % PRZEDSIĘBIORCÓW na B2B tak ma. Wszędzie gdzie byłem to wielcy contractorzy byli po prostu de facto szeregowymi pracownikami 5 * 8h.
  • Odpowiedz
  • 2
no ciekawe ile % PRZEDSIĘBIORCÓW na B2B tak ma. Wszędzie gdzie byłem to wielcy contractorzy byli po prostu de facto szeregowymi pracownikami 5 * 8h.


@niedorzecznybubr: nie wiem. Wiem jak JA mam.
  • Odpowiedz
@paczelok: a wyłącz komputer i zastanów się nad tym wszystkim, jak nie jesteś skrajnym egoistą i bucem to może dojdziesz do wniosku że umowa o pracę, prawa pracownicze powinny być wynoszone na piedestał a nie prywaciarstwo i niepłacenie składek
  • Odpowiedz
  • 18
@wojtekuco

@zibizz1: jeżeli b2b by zniknęło, to pracodawcy musieliby podnieść stawki na UoP, z zachowaniem wszystkich tych praw


xD tak samo jak po wprowadzeniu nowych podatków to firmy ponoszą koszt tych podatków;) Firmy beda oferowały dokładnie tyle na UoP co obecnie
  • Odpowiedz