Wpis z mikrobloga

@niedorzecznybubr: Ty albo z urzędu skarbowego, troll albo krótko w branży. Chłopy w Arabii Saudyjskiej będą b2b rozliczać i udawać, że w PL to tylko babcie odwiedzają, żeby podatków nie płacić. Wy szurnięci jesteście jak ktoś z 12k USD będzie UoP'a robił skoro i tak zdalnie pracuje. Jeszcze zakażcie ludziom zdalnie pracować bo czemu ma mieć ktoś lepiej niż ja, że Zarabia w USA, a siedzi w pcimiu. Korpo w PL
barber-barberski - @niedorzecznybubr: Ty albo z urzędu skarbowego, troll albo krótko ...
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: nie bez powodu każdy kolejny rząd, niezależnie od opcji politycznej, robi ulgi dla IT. (najpierw KUP dla "artystów", potem liniowy na b2b, IP box, a ostatnio obniżenie stawki ryczałtu po nowym ładzie). W tej branży liczą się tylko ludzie, a nie budynki, maszyny i kapitał. Jeżeli podatki na zachodzie i w Polsce będą takie same, to programiści wezmą laptopa pod pachę i pojadą do innego kraju, który takie ulgi wprowadzi.
  • Odpowiedz
eszcze nie dawno pamietam ubolewanie nad biednymi pracownikami wypychanymi na b2b, a teraz nagle to reszta spoleczenstwa na tym traci?


@wiewior_s: Zależy od branży. Jeżeli na B2B jest wypychany woźny zarabiająćy najniższą krajową, a często po odjęciu kosztów mniej niż najniższa, to jest to wykorzystywanie pracownika, wykorzystywanie jego sytuacji zawodowej żeby płacić grosze. Jeżeli na B2B idzie informatyk zarabiajaćy 15k zeby uniknąć podatków to reszta społeczeństwa traci.
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: zapisz sobie tego posta dla pamieci i jak być może za 5 lat dojrzejesz, zaczniesz lepiej zarabiać i sam przejdziesz na B2B bo będzie Ci się to po prostu opłacać, to wrócisz sobie do tego posta i poczujesz ten cringe i zrozumiesz wtedy o co nam teraz chodzi xD
  • Odpowiedz
chodzi o etykę/moralność


@niedorzecznybubr: niemoralne to kraść czy dawać dupy za pieniądze. Ja swoją kasę zarabiam uczciwie na b2b, świadomie rezygnując z wielu przywilejów.

A tak w ogóle to dlaczego za "jedyną moralną" opcję uważasz UOP? A co z umową na zlecenie?
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: Z nimi nie ma co poruszać takich tematów bo nie potrafią rozgraniczyć interesu ogółu społeczeństwa od swojego własnego.

Jakby nagle na UoP zamiast skali wprowadzono liniowy i zrównano poziom opodatkowania z ryczałtem, to większość tych "przedsiębiorców" nagle płakałaby, że oni to w sumie są zwykłymi pracownikami i są zmuszani do B2B ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
świadomie rezygnując z wielu przywilejów.


@kutafonixor: ale przeczytaj mój pierwszy komentarz - robiąc to szkodzisz wszystkim innym, bo tworzy się sytuacja gdzie żeby więcej zarabiać trzeba przejść na B2B

A co z umową na zlecenie?


też jest nadużywana, ale z niekorzyścią dla pracownika.

W skrócie - pracujesz jak inni na UoP to powinieneś być na UoP
  • Odpowiedz
ale przeczytaj mój pierwszy komentarz - robiąc to szkodzisz wszystkim innym, bo tworzy się sytuacja gdzie żeby więcej zarabiać trzeba przejść na B2B


@niedorzecznybubr: jeśli na prawdę myślisz że gdyby nie byłoby b2b to na UOP placono by wszystkim więcej to mogę to jedynie skomentować: xD

Firma ma budżet X PLN i gówno ją obchodzi czy jesteś na UOP, zleceniu czy b2b czy pod stołem
  • Odpowiedz