Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Afera u mnie w korpo XDDDD HR wykrył NIERÓWNOŚĆ, rozumiecie? NIERÓWNOŚĆ. Wszystko może być w korpo, ale jak jest nierówność, to nie może tak być i coś trzeba z tym zrobić.

Na czym polega nierówność? Otóż, mamy nierówność w stażu w roli team managera. Mężczyźni jako team managerowie pracują średnio 17 miesięcy i dostają awans, a kobiety średnio dostają awans dopiero po 45 miesiącach. Jako przedstawiciel wyższego management zostałem wciągnięty (wbrew mojej woli - szef mi kazał wejść, cytuję, "w ten burdel") w PROJEKT HR'owy mający na celu wyrównanie tego. Zasugerowałem na pierwszym spotkaniu, że być może kobiety w czasie bycia TM'kami idą na macierzyński i stąd to wynika. To spotkało się z natychmiastową odpowiedzią - HR wymyślił na szybko, że trzeba mężczyznom utrudnić awans i przesunąć granicę stażu tak na 30 miesięcy, bo wtedy faceci się więcej nauczą. Nieważne, że te półtora-dwa lata to jest granica zdobywania wiedzy i umiejętności.
Rozumiecie ten absurd? Nieważne, że chłop dostaje awans bo staje do tego samego konkursu co baba, ma być chłopom trudniej i tyle. Dodatkowo HR powiedział, że na rozmowach o awanse mają być przedstawiciele HR, bo być może mężczyźni prowadzący rozmowy są stronniczy, a kobiety z HR będą w stanie zrównoważyć i wprowadzić, cytuję "damski pierwiastek miękkich umiejętności".

Cyrk XDDDDD

Ale ponieważ cyrk może działać w dwie strony, zamierzam wywołać inbę i zadać HR pytanie, czemu w całym HR nie ma ani jednego faceta. XDDDD

#korposwiat #pracbaza #bekazhr #feminizm (?) ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 124
  • Odpowiedz
Ale jak nierówność? Przecież płeć to tylko konstrukt społeczny. Nie może być robienia równości względem tylko 2 płci, przecież od dawna wiemy, że płci jest kilkadziesiąt. Masz jakieś zacofane korpo Mirek.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie uważam, żeby kobiety były z natury mniej kompetencje do ról managerskich. Ba, chyba poznałem na drodze swojej kariery więcej kobiet, które się nadają do tej roli niż mężczyzn. Problem w tym, że one po prostu nie chcą. Właściwie w każdej firmie w której pracowałem chciałem jakąś kobietę awansować na stanowisko managerskie i na jakieś 8 razy udało mi się raz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: w naszym zespole 15 osobowym mamy 3 kobiety. Wszystkie na macierzyńskim. Zatrudniłem się rok temu, a nadal ani jednej na oczy nie widziałem.
Kiedy skończy się to udawanie? Bardzo często taktyka jest taka, że kobiety starają się tylko złapać pracodawcę na umowę o pracę, a potem można zajść w ciążę. Po co te ceregiele? Czemu kobiety muszą udawać, że chcą pracować, kiedy ich celem jest zajście w ciążę i opiekowanie
  • Odpowiedz
a kto kupi ten chleb, mikrofalówkę itd. w przyszłości, kiedy nie będzie już konsumentów? W jaki sposób państwo zrekompensuje dziurę w CV, i zarobki?


@Tajlosfit: czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem, czy nie umiesz? Czy ja gdziekolwiek napisałem, że dobrze się dzieje, że spada liczba urodzeń dzieci i że nie potrzebujemy dzieci? Przeczytaj jeszcze parę razy moje komenty, to wtedy zrozumiesz, że ja krytykuję tylko sposób zwiększenia urodzeń dzieci, a nie
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: ale sugerujesz, że kobiety pracują o wiele gorzej? to dlaczego firma je trzyma/ zatrudnia skoro na awans zasługują po czasie kilka razy dłuższym niż mężczyźni?
  • Odpowiedz
@Cadfael: może tak być. Byłeś tam w firmie, że wiesz, że kobiety pracują tak samo? Jest gdzieś takie prawo przyrody albo natury, które mówi, że kobiety pracują tak samo wydajnie jak mężczyźni?
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: nie, podobnie, jak nie ma prawa natury, które mówiłoby, że mężczyźni pracują wydajniej. oczywiście jakby ci dokoptowali do roboty ukraińców czy pakistańców, i to oni dostawaliby awanse po 17 miesiącach, to niewątpliwie byś mordy nie otworzył, bo uznałbyś, że to tylko dlatego, że są lepsi od ciebie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Może czasem narzekam na moją firmę, ale w takich chwilach cieszę się, że mój szef jest konserwatywny i nie dopuści do takiej paranoi, a w pracy patrzy na umiejętności, zaangażowanie i człowieka xd
  • Odpowiedz
Ale ponieważ cyrk może działać w dwie strony, zamierzam wywołać inbę i zadać HR pytanie, czemu w całym HR nie ma ani jednego faceta.


@mirko_anonim: o to to! Taka nierówność krwi wymaga
  • Odpowiedz
no więc nie ma podstaw do tego, by napisać, że walą w #!$%@?.


@Przypadkowy: oczywiście, że jest. wygodnie nie zauważyłeś pytania, po #!$%@? w takim razie trzymają nieproduktywnych pracowników.

dobrze, że biorą się wam do dupy.
  • Odpowiedz
@djtartini1: HR reprezentuje interesy firmy, ograniczenie możliwości awansu facetom (wydłużenie okresu przed awansem) to mega oszczędność dla korpo, bo przez kilkanaście miesięcy płacą mniej danemu facetowi niż jakby wcześniej dostał ten awans.
  • Odpowiedz
@avatarr: Tylko jeśli mamy ogarniętego przynoszącego zyski pracownika który ma 20 miesięcy stażu i pełne know how a nie możemy mu dać awansu bo jeszcze 10 miesięcy mu brakuje to okaże się że za 2 miesiące on będzie w innej firmie gdzie to stanowisko razem z pieniędzmi dostał od strzała.
A wtedy w jego miejsce trzeba zatrudnić kogoś nowego kto chwilowo nie przynosi już takich zysków. Więc to nie jest reprezentowanie
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):

@Qraape chyba nie będę kręcił inby, nie warto.


Buhaha! Pojęczał z anonimowych i stchórzył xD Taki obraz wasz, widzicie niesprawiedliwość i się chowacie po kątach jak szczury. A później "olaboga mężczyźni są dyskryminowani na każdym polu" xD Słabych sie wykorzystuje, to odwieczne prawo natury. A mężczyźni w Polsce są słabi, bo albo się odwracają i udają że nie widzą kiedy drugiemu dzieje się krzywda, albo jeszcze go pognębią
  • Odpowiedz