Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Afera u mnie w korpo XDDDD HR wykrył NIERÓWNOŚĆ, rozumiecie? NIERÓWNOŚĆ. Wszystko może być w korpo, ale jak jest nierówność, to nie może tak być i coś trzeba z tym zrobić.

Na czym polega nierówność? Otóż, mamy nierówność w stażu w roli team managera. Mężczyźni jako team managerowie pracują średnio 17 miesięcy i dostają awans, a kobiety średnio dostają awans dopiero po 45 miesiącach. Jako przedstawiciel wyższego management zostałem wciągnięty (wbrew mojej woli - szef mi kazał wejść, cytuję, "w ten burdel") w PROJEKT HR'owy mający na celu wyrównanie tego. Zasugerowałem na pierwszym spotkaniu, że być może kobiety w czasie bycia TM'kami idą na macierzyński i stąd to wynika. To spotkało się z natychmiastową odpowiedzią - HR wymyślił na szybko, że trzeba mężczyznom utrudnić awans i przesunąć granicę stażu tak na 30 miesięcy, bo wtedy faceci się więcej nauczą. Nieważne, że te półtora-dwa lata to jest granica zdobywania wiedzy i umiejętności.
Rozumiecie ten absurd? Nieważne, że chłop dostaje awans bo staje do tego samego konkursu co baba, ma być chłopom trudniej i tyle. Dodatkowo HR powiedział, że na rozmowach o awanse mają być przedstawiciele HR, bo być może mężczyźni prowadzący rozmowy są stronniczy, a kobiety z HR będą w stanie zrównoważyć i wprowadzić, cytuję "damski pierwiastek miękkich umiejętności".

Cyrk XDDDDD

Ale ponieważ cyrk może działać w dwie strony, zamierzam wywołać inbę i zadać HR pytanie, czemu w całym HR nie ma ani jednego faceta. XDDDD

#korposwiat #pracbaza #bekazhr #feminizm (?) ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 124
  • Odpowiedz
o kim rozmawiamy?

OP pisze o swoich hrach czy twoich


@TheOneWhoKnocks: Nie zrozumiesz.

Mam w pracy różową, którą poprosiłem, aby przestała do mnie gadać jak pracuję, bo nie mam podzielnej uwagi i nie mogę się skupić. Odpowiedziała, że ona ma i nie widzi w
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: Tak widzę. Chodzi mi o to, żebyś nie próbował zrozumieć tej logiki, bo to nie ma większego sensu :) Jej tam nie ma. Po prostu oceniła sytuację przez swój pryzmat zakładając, że cała reszta żyje w tym samym uniwersum. Dodatkowo nie na temat.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Narzuć im teraz że mają przyjść z analizą danych z ostatnich 10-15 lat, czemu tak działał te awanse (ile chorobych, ile prowadzonych projektów, ile nieobecności itp.), jaki wiek ludzi awansujących jakie studia, niech to zrobią teraz dobrze i kompleksowo ( ͡° ͜ʖ ͡°), kpi, wykresy, uje muje, i jeszcze dorzuć żeby to zrobiły tak dobrze bo przedstawi się to centrali, aby widziała, a co!
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Spotkalem sie juz z tym w korpo, ze nierownoscia jest to, ze jest wiecej facetow, ale organizowanie meetingow women only i innych inicjatyw skupionych tylko wokol kobiet i dla kobiet to juz jest okej. Oczywiscie nikt nie zabroni ci przyjsc, ale co Cie tam bedzie interesowac? Choc szanuje to jak potrafia sie zorganizowac.
  • Odpowiedz
mamy stale około 30% managerek na długich zwolnieniach lekarskich lub na urlopie macierzyńskim. Raporty na ten temat generuje HR.


@mirko_anonim: zwolnić i problem sam się rozwiąże, HR też
  • Odpowiedz
@hellyea: żaden zarząd nie chce słuchać na zebrsniu #!$%@? kobiet więc wybiera facetów. Mało jest kumatych kobiet z logicznym myśleniem. Przez 9 lat prowadzenia działalności spotkałem z 4, jedna była prezesem, druga po krótkim czasie awansowała do rady nadzorczej. Kumate, logiczne, szukające rozwiązania problemu, a nie poddające się emocjom.
  • Odpowiedz