Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Afera u mnie w korpo XDDDD HR wykrył NIERÓWNOŚĆ, rozumiecie? NIERÓWNOŚĆ. Wszystko może być w korpo, ale jak jest nierówność, to nie może tak być i coś trzeba z tym zrobić.

Na czym polega nierówność? Otóż, mamy nierówność w stażu w roli team managera. Mężczyźni jako team managerowie pracują średnio 17 miesięcy i dostają awans, a kobiety średnio dostają awans dopiero po 45 miesiącach. Jako przedstawiciel wyższego management zostałem wciągnięty (wbrew mojej woli - szef mi kazał wejść, cytuję, "w ten burdel") w PROJEKT HR'owy mający na celu wyrównanie tego. Zasugerowałem na pierwszym spotkaniu, że być może kobiety w czasie bycia TM'kami idą na macierzyński i stąd to wynika. To spotkało się z natychmiastową odpowiedzią - HR wymyślił na szybko, że trzeba mężczyznom utrudnić awans i przesunąć granicę stażu tak na 30 miesięcy, bo wtedy faceci się więcej nauczą. Nieważne, że te półtora-dwa lata to jest granica zdobywania wiedzy i umiejętności.
Rozumiecie ten absurd? Nieważne, że chłop dostaje awans bo staje do tego samego konkursu co baba, ma być chłopom trudniej i tyle. Dodatkowo HR powiedział, że na rozmowach o awanse mają być przedstawiciele HR, bo być może mężczyźni prowadzący rozmowy są stronniczy, a kobiety z HR będą w stanie zrównoważyć i wprowadzić, cytuję "damski pierwiastek miękkich umiejętności".

Cyrk XDDDDD

Ale ponieważ cyrk może działać w dwie strony, zamierzam wywołać inbę i zadać HR pytanie, czemu w całym HR nie ma ani jednego faceta. XDDDD

#korposwiat #pracbaza #bekazhr #feminizm (?) ##!$%@?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: mkarweta
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 124
  • Odpowiedz
  • 1634
@mirko_anonim może dobrze że pracuje w kołchozie. Nierówność jest tu wtedy kiedy coś krzywo przytnę i dostaje zjebe od kierownika. Szczeble są tylko w drabinie ( też nie wszystkie) a zasobów ludzkich szuka się po ośrodkach dla uzależnionych. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a czy HR probował przypadek po przypadku zidentyfikować, skąd ta różnica wynika? Czy to po prostu faktycznie ciąże, czy może kwestie słabszych kompetencji czy może faktycznie stronniczości przy udzielaniu awansów? Może mix? Bo wg mnie takie działanie naprawcze pod tezę, ale bez obiektywnej diagnozy jest nie fair.
To takie równanie w dół.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mam przed oczami moją pmkę, której nie było bo była na jednym macierzyńskim, później z miesiąc powrotu okupiony też jakimiś nieobecnościami i wcześniejszymi wyjściami i cyk elquatro bo druga ciąża i pożniej kolejny macierzyński. Przez kilka lat pracy w tej firmie, laske widziałem chyba max 2 tygodnie. Jak sobie pomyślę, że przez takie sytuacje teraz facet ma mieć pod górkę z rozwojem swojej, niezależnej kariery, tylko dlatego że jest facetem
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: najwiecej jest w samym hr mega nierownosci w proporcji stanowisk mezczyzni i kobiety na stanowiskach managerskich i awansów. Wystrczy spojrzec jak sie spojrzy na dzial w korpo same kobiety moze 1 stazysta mężczyzna i zero osób niebinarnych
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 68
✨️ Autor wpisu (OP): @kontodlabeki: nie chcę.

@hellyea mamy stale około 30% managerek na długich zwolnieniach lekarskich lub na urlopie macierzyńskim. Raporty na ten temat generuje HR.

@Qraape chyba nie będę kręcił inby, nie warto.

@jutroBedzieLepiej było tutaj kiedyś, ktoś opisywał - że laska urodziła trójkę dzieci, nie było jej w firmie 6 czy 7 lat, wróciła i chciała awans, bo ona ma długi staż na stanowisku więc ma zostać
  • Odpowiedz
to jest wlasnie zajebiste w korpo, 8 spotkan po godzinie o takich #!$%@? i kasa leci


@bandera: Ja tego nie lubię bo potem zapychasz sobie głowę takimi idiotyzmami i zamiast myśleć o robocie czy swoich sprawach to analizujesz przed callem genderowe KPI i układ serwetek na stołówce.
  • Odpowiedz
  • 9
@hellyea

a czy HR probował przypadek po przypadku zidentyfikować, skąd ta różnica wynika? Czy to po prostu faktycznie ciąże, czy może kwestie słabszych kompetencji czy może faktycznie stronniczości przy udzielaniu awansów? Może mix? Bo wg mnie takie działanie naprawcze pod tezę, ale bez obiektywnej diagnozy jest nie fair.

To takie równanie w dół.


Czyli standard u kobiet... jeżeli jakiś problem wynika bezpośrednio z winy kobiet to trzeba wprowadzić rozwiązania kosztem mężczyzn a
  • Odpowiedz