Wpis z mikrobloga

Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.
Musicie dokupić huby USB, przejściówki i adaptery czyli też pieniądze.
Tutaj zawsze idzie o wasze pieniądze, z tego bierze się potęga korporacji jaka jest Apple.
Oni najlepiej potrafią wyciągnąć od was hajs :)

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021

#ciekawostki #laptopy #ekonomia #apple #macbook #iphone
Pan_Slon - Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieni...

źródło: IMG_7626

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sierramikebravo no właśnie wszystko da się obejść i mówić że są kabelki usbc ale k---a jak mam monitor z grubym HDMI to chcąc go podłączyć do maca muszę się p-------ć z innymi kabelkami bo MOZNA TO OBEJŚĆ, a wracając do łapka z windą muszę znowu się j---ć z grubym HDMI (°°

Z kogo debil chyba z aple.
  • Odpowiedz
Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.


@Pan_Slon: Tak było jest i będzie. Korporacje na tym polegają i nie łudź się jak zobaczysz jakiś wpis o klimacie czy tęczowe tło. Korporacje chętnie ogrążą świat jeśli tylko zarobią wystarczająco dużo w danym roku rozliczeniowym.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: obiektywnie uwazam, ze to jest p------e, Musze sie bawic w jakies huby, zeby podlaczyc 3 urzadzenia, typu myszka, klawiatura, sluchawki


@komentator_2020: przeciz myszke i klawe wireless mozesz podpiac na 1x usbC a na drugie podpiąć słuchawki.

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021


@Pan_Slon: teraz nie ma RJ45 w macach ? xd
  • Odpowiedz
Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.


@Pan_Slon: Powiedz to producentom telefonow ktore wprowadzily zaokraglone brzegi jako element mody, a tak naprawde chodzilo tylko o to zeby zwiekszyc zakres katow pod ktorymi upadek spowoduje zbicie ekranu.
  • Odpowiedz
Zreszta w dzisiejszych czasach, ciezko mi sobie wyobrazic zeby nie pracowac na sprzetach BT, wiec po co mi porty ze starym USB jak i tak nigdy bym ich nie wykorzystal


@KarmelowyJeremiasz: to teraz 90% ludzkości musi wymienić drukarki, skanery, pendrive, klawiatury, myszy, słuchawki, mikrofony itp. na nowe z USB-C, bo ty ich nie wykorzystujesz? a ja nie używam BT i USB-C, nie chcę tych portów w swoim komputerze, jak chcesz
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: @Pan_Slon mam MacBooka Pro z 2019 roku. Szczerze mówiąc nigdy nie potrzebowałem hubów, bo sprzęty kupowałem takie, aby miały złącza USB-C. Tak czy inaczej od kilku lat inne złącza już są dostępne w Pro. Wg mnie powinien być wybór, czy wybrać model z samymi USB-C, czy resztą portów. Chętnie wziąłbym nowego cieńszego, bo grubość modelu 2019 dla mnie jest idealna.

A co do "wyznawców". K---a, czy w Polsce
U.....o - @PfefferWerfer: @Pan_Slon mam MacBooka Pro z 2019 roku. Szczerze mówiąc nig...

źródło: 5866083497138e3a847a36a3f984e1cb

Pobierz
  • Odpowiedz
@sierramikebravo no właśnie wszystko da się obejść i mówić że są kabelki usbc ale k---a jak mam monitor z grubym HDMI to chcąc go podłączyć do maca muszę się p-------ć z innymi kabelkami bo MOZNA TO OBEJŚĆ, a wracając do łapka z windą muszę znowu się j---ć z grubym HDMI (°°


@hpiotrekh: HDMI jest w modelu pro, w Air
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: ten na samej gorze to albo air albo 13 calowy pro, w tym samym roku wypuscili wersje 14 i 16cali ktore maja wiecej portow plus w najnowszych dorzucili kolejny. Porownanie troche pod teze- ten 13 calowy byl wyprodukowany dla zupelnie innych klientow niz poprzednie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
Nie wiem czy jakiś producent nie zrobił takie stacji z dodatkowym dyskiem albo CD/DVD.

@Gieekaa: Toshiba kiedyś zrobiła coś takiego. Poza dyskami były jeszcze porty na karty PCI i ISA ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@f9JXBEArQ2H4TKl

mniej portow ktore moga sie popsuc tez plusy


Akurat lepiej mieć więcej portów, bo jak któryś się zepsuje to tracisz cześć funkcjonalności. Jak się zepsuje USB-C to tracisz możliwość podłączania jakichkolwiek urządzeń peryferyjnych i/lub ladowania
  • Odpowiedz