Wpis z mikrobloga

Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.
Musicie dokupić huby USB, przejściówki i adaptery czyli też pieniądze.
Tutaj zawsze idzie o wasze pieniądze, z tego bierze się potęga korporacji jaka jest Apple.
Oni najlepiej potrafią wyciągnąć od was hajs :)

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021

#ciekawostki #laptopy #ekonomia #apple #macbook #iphone
Pan_Slon - Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieni...

źródło: IMG_7626

Pobierz
  • 162
  • Odpowiedz
macbooki #!$%@?ć, wiadomo. Za to przesiadka z androida na ios'a to niebo a ziemia.


@4mmc-enjoyer: Sam macbook tez jest fajnym sprzetem, ale system macOS to porazka xD Albo uzywasz go jak emeryt do przegladania internetu, albo musisz #!$%@? w konsoli jak unixowiec. Porazka. Uzywam w pracy od kilku lat i jakosc wykonania nie jest super, ale feeling sprzetu oraz integracja ekosystemu jest zajebista. Padla mi matryca (mrugala), to robilem jeden klik
  • Odpowiedz
standardowe USB, HDMI/DP czy jack są wciąż niezbędne i będą niezbędne jeszcze długo.


@winsxspl: no właśnie nie są już niezbędne. Ty jesteś zaawansowanym użytkownikiem, ale więkoszsci wystarczy laptop i myszka na bt, a pliki wyśle mailem. a jeżeli bedą potrzebowali podpiąć lapka do monitora/ telewizora to sobie kupi kabelek hdmi-usbc
  • Odpowiedz
hdmi-usbc


@Bujak: i zablokuje 1 z 2 złącz więc albo podepnie myszke albo słuchawki xd
te 2 gniazda starczą do uzytku mobilnego, czyli słuchawki i mysz / pendrajv i koniec.
Do domowego trzeba mieć już HUB
  • Odpowiedz
Ale #!$%@? brak HDMI w macu ( ͡° ʖ̯ ͡°) co za daun to wymyślił


@hpiotrekh: serio nowe mac nie mają HDMI? xD laptopy "do pracy" i nie mają czegoś tak podstawowego? XD
  • Odpowiedz
@marv0oo air m1 nie mają.
I #!$%@? tam bo się rzadko przydaje ale przyjdzie dzień że chciałbyś podłączyć pod TV i guwno se podłączysz. Ale będą ci tu #!$%@?ć że przecież masz jeden kabelek ojojoj do wszystkiego i jest lepiej xD
  • Odpowiedz
Zreszta w dzisiejszych czasach, ciezko mi sobie wyobrazic zeby nie pracowac na sprzetach BT, wiec po co mi porty ze starym USB jak i tak nigdy bym ich nie wykorzystal

@KarmelowyJeremiasz: to teraz 90% ludzkości musi wymienić drukarki, skanery, pendrive, klawiatury, myszy, słuchawki, mikrofony itp. na nowe z USB-C, bo ty ich nie wykorzystujesz? a ja nie używam BT i USB-C, nie chcę tych portów w swoim komputerze, jak chcesz to
  • Odpowiedz
mam 4 urzadzenia, z ktorych korzystam. Wiekszosc urzadzen bt obsluguje tylko 3 urzadzenia


@komentator_2020: no to gdzie problem? 3 po bt, jedno na usb, sluchawki w jacka i masz podlaczone 5 urzadzen i ladowarke
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Pan_Slon jakie huby przejściówki i adaptery jak w cenie ok 100 zł dostaniesz huba który ma chyba każda możliwa końcówkę XDDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@Pan_Slon co Ci się przegrzewa? Na apple silicon? XD Codziennie przez 8h #!$%@?ą mi 2 serwery nodowe, odpalone kilkadziesiąt kart w chromie, visual studio code z wtyczkami, muzyczka, slack, a czasami to wszystko jest w tle i edytuję na pełnej w davinci resolve. Wszystko działa płynnie na bazowym M2 i 16gb ramu, a wiatrak odpala się tylko przy dłuższym renderze w davinci resolve. Może sobie odkurz wiatraki, bo coś tu jest nie
  • Odpowiedz