Wpis z mikrobloga

Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.
Musicie dokupić huby USB, przejściówki i adaptery czyli też pieniądze.
Tutaj zawsze idzie o wasze pieniądze, z tego bierze się potęga korporacji jaka jest Apple.
Oni najlepiej potrafią wyciągnąć od was hajs :)

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021

#ciekawostki #laptopy #ekonomia #apple #macbook #iphone
Pan_Slon - Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieni...

źródło: IMG_7626

Pobierz
  • 184
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@komentator_2020 mam AirPods, działają na wszystkich urządzeniach bez #!$%@? ;)

Między MacBookiem a telefonem wgl nawet nie muszę nic klikać, po prostu odpalam aplikacje i same łapią na telefonie

A przerabialem tych słuchawek od #!$%@?
W aktualnych odpalam anc i śpię
  • Odpowiedz
@Pan_Slon zapomniałeś dodać zdjęcie nowszych gdzie są znowu wszystkie porty 😂

Raz w życiu kupiłem nowego MacBooka, pro M1 i to była najlepsza decyzja w mojej karierze

Aktualnie dalej najlepszy sprzęt jaki można kupić za 3-5k - ofc nie do gierek

Ale mój alienware nawet nie ma podjazdu jak chodzi o render filmów itd, jedyne w czym jest lepszy to gierki
  • Odpowiedz
@Pan_Slon bo laptopy są robione dla mas, a nie dla tych paru tysięcy nerdów i innych komputerowców. Statystyczny użytkownik rj45 nie potrzebuje, bo ma wszechobecne WiFi, myszkę ma na bt, a klawiaturę ma w laptopie wbudowaną. Dla mnie żart to brak hdmi, ale po USB c też można się podłączyć. Takie totalne minimum dla mnie to jack, 2x USB, hdmi i rj45 właśnie. Wszystko ponad to będzie bezużyteczne dla większości ludzi,
  • Odpowiedz
głównie przez procesory apple silicon. Jak chcesz zbliżonej chociaż wydajności na intelu/amd, to będziesz miał w pokoju prądożerny piecyk. Nie jestem żadnym fanboyem, kibicuję intelowi i amd bo konkurencja zawsze jest zdrowa, ale aktualnie tak to niestety wygląda.


@walzky: Snapdragony. Ale nawet jeśli to pominiemy to na x86 masz tonę aplikacji, a na ARM już nie. Wtedy wchodzi Rosetta i ARM też małym piecykiem jest
  • Odpowiedz
@CREATE_USER: no ale przynajmniej teraz masz hub który działa z każdym urządzeniem usb-c/thunderbolt. A kiedyś było tak, że każdy producent miał swoje gniazdo w stacji i to pasowało tylko do iluś tam modeli. Przestali je produkować i w sumie elektrośmieć został. Teraz to przynajmniej można kupić jednego dobrego huba jak caldigit i mieć go przez lata
  • Odpowiedz
  • 1
@Pan_Slon zapomniałeś dodać zdjęcie nowszych gdzie są znowu wszystkie porty 😂


@masterdick: piszę o trendzie panującym ponad dekadę a Ty mi o modelach które są na rynku od 3 lat i pojawiły się dlatego, że uźytkownicy, klienci z USA byli #!$%@?(Apple ma kilka pozwów które przegrał!). Gdyby Apple słuchał polaków to by ludzi, #!$%@?ł tak mocno aż by furczało a te głupie polaczki były by zadowolone z tego faktu
  • Odpowiedz
  • 1
no właśnie. Najlepiej to się zesrać, a tak naprawdę wszystkie (albo prawie) urządzenia mogę podłączyć właśnie przez ten 1 port. Ale trza krzyczeć, że korpo wycofało 99999 starych portów, których i tak już nikt nie używa xD

Odpowiedz


@damiano_polishiano: pewnie dlatego właśnie porty wróciły do macbooków a same upasły się na wzrór starych modeli :D
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer:
Jak to przecież nowy AndroSYF się nie zawiesza.
Mój służbowy telefon jest robił za przycisk do papieru.

@Eskim0s widzisz jak się testuje sprzęt. A nie czyta się o tym w internetach i ogląda na yt( )
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: W żaden sposób ich nie bronie, bo to walenie klienta na kasę.
Natomiast zauważyłem u siebie, że w poprzednich iPhone, które miały jeszcze ładowarkę, nie wyciągałem jej nawet z pudełka tylko jechałem na tym co miałem rozpakowane. Do tej pory mam tak zachomikowanych z 3 ładowarki i co najmniej 2 zestawy słuchawkowe jak jeszcze były przewodowe.
Z Macbooka nie odpakowałem nawet ładowarki bo podłączyłem go prosto do stacji dokującej,
  • Odpowiedz