Wpis z mikrobloga

Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.
Musicie dokupić huby USB, przejściówki i adaptery czyli też pieniądze.
Tutaj zawsze idzie o wasze pieniądze, z tego bierze się potęga korporacji jaka jest Apple.
Oni najlepiej potrafią wyciągnąć od was hajs :)

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021

#ciekawostki #laptopy #ekonomia #apple #macbook #iphone
Pan_Slon - Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieni...

źródło: IMG_7626

Pobierz
  • 157
  • Odpowiedz
@komentator_2020: i tu muszę przyznać punkt moim airpodsom pro w tej sprawie. korzystam z nich razem iPhonem i mam je sparowane z Windowsem goglami VR i steam deckiem. Po sparowaniu, zawsze przełączają się bez problemu, są podpięte do telefonu, klikam tylko na windowsie połącz i po 3 sekundach grają z komputera. I tak samo z każdym innym urządzeniem z którym są sparowane.
  • Odpowiedz
  • 5
to się nie tyczy tylko Apple, każda firma produkująca laptopy ma coraz mniej wejsc


@u8t3io3p: masz racje, apple kreuje trendy, cała branża idzie tym tropem, w zasadzie mało kto liczy się na tym rynku tak jak Apple. Co by nie mówić to potrafią oni tj Apple zrobić dobre produkty, potrafią zaprojektować wygodne urządzenia, bezpośrednia konkurencja robi plastikowy szajs i to jest dramat, że nikt nie podejmuje rękawicy. Aktualnie tylko framework oferuje
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Jak chcesz wygode to i tak musisz miec stacje i kiedys tez tak bylo. Bo wtedy jeden kabelek i pyk. Urzadzenie ciensze i lzejsze, mniej portow ktore moga sie popsuc tez plusy. Ladowanie telefonu i laptopa z jednej ladowarki tym samym kabelkiem bajka. Myszke mozesz miec bezprzewodowa
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: a tak obiektywnie, poza HDMI (które wróciło w modelach po 2021 swoją drogą) to czego może brakować "typowemu" użytkownikowi? mi osobiście tylko USB-A ale to tylko i wyłącznie dlatego, że mam kilka starych pendrive/kabli z tym wejściem, ale każdy nowy to już USB-C.
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: trochę racji, ale też trochę teorii spiskowych. Chodzi o to, żeby sprzęt był jak najcieńszy i jak najlżejszy, a ciężko zrobić coś cienkiego, jak musisz np RJ45 tam wsadzić.
  • Odpowiedz
  • 30
@Pan_Slon zamiast pierdyliarda kabli do monitora, zasilania, transferu danych, peryferiów - jeden standard i Ty nazywasz to #!$%@??
Apple #!$%@? na kazdy inny sposób, ale to UE nakazala ta standaryzację i tutaj akurat prosze sie ladnie #!$%@? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: i wtylumacz mi - uzwam macbooka m3 ktory ma tylko dwa porty usb i ladowania. Nigdy nie poczulem potrzeby zeby miec wiecej. Co mam neta na kablu podlaczyc?
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: macbooki #!$%@?ć, wiadomo. Za to przesiadka z androida na ios'a to niebo a ziemia. I nie mówię tu o tanich androidach, bo miałem i folda 3 co na fakturze widniało 9.2k xD Nawet telefon za tyle hajsu potrafił się zaciąć, rozmazać zdjęcie, w nocy jakaś apka potrafiła się wybudzić i zjeść 20% baterii. No ogólnie przy ios to syf straszny. Iphone jeszcze nigdy mnie nie zawiódł (a wliczam w to
  • Odpowiedz