Wpis z mikrobloga

Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieniądze oraz łatwość produkcji/unifikacji przez producentów czyli pieniądze.
Musicie dokupić huby USB, przejściówki i adaptery czyli też pieniądze.
Tutaj zawsze idzie o wasze pieniądze, z tego bierze się potęga korporacji jaka jest Apple.
Oni najlepiej potrafią wyciągnąć od was hajs :)

Zdjęcie przedstawia MacBooki na przestrzeni lat 2008 do 2021

#ciekawostki #laptopy #ekonomia #apple #macbook #iphone
Pan_Slon - Co korporacja wam zabiera, niby ekologia czy wygoda a chodzi tylko o pieni...

źródło: IMG_7626

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
to teraz 90% ludzkości musi wymienić drukarki, skanery, pendrive, klawiatury, myszy, słuchawki, mikrofony itp. na nowe z USB-C, bo ty ich nie wykorzystujesz


@winsxspl: 90% ludzkości podpina te sprzęty bezprzewodowo i cieszy się że nie musi sie użerać z kablami, przejściówkami i dystansami
  • Odpowiedz
to ciekawe dlaczego w modelach 14 i 16 od roku 2021 "duze" porty wróciły?


@Pan_Slon: Nie wiem, są całkowicie zbędne. Prawdopodobnie chodziło o korporacje, które maja tony starego sprzętu. Niestety przez bezużyteczny HDMI i slot na SD zabrano jeden port TB4, który jest dużo bardziej potrzebny.
  • Odpowiedz
  • 0
@editores: kłamać? #!$%@? polaki to debile jednak, to co widzisz na zdjęciu to ponad dekada robienia w kakao użytkowników ale przychodzi wykopek i mowi po co kłamać...Apple potrzebował spadku sprzedazy i kilku procesów, które przegrał żeby wprowadzić model którego zdjęcie wkleiłeś
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: Tak, kłamać. wklejasz zdjęcia dobrane pod tezę. ktora jest kłamstwem. Zastosowanie TB4 w makach to było zbawienie dla użytkowników i obniżenie kosztów eksploatacji sprzętu. Obecna generacja z portami jets gorsza.
Co do sprzedaży to wciąż kłamiesz. jest stabilna i nie ma zadnego znaczenia ile portów ma MacBook. Teraz nawet spadła w porównaniu z generacją 2016-2020.
" kilku procesów" - procesów o brak złacza hdmi? ;)))
  • Odpowiedz
@winsxspl: 90% ludzkości podpina te sprzęty bezprzewodowo i cieszy się że nie musi sie użerać z kablami, przejściówkami i dystansami


@Bujak: gdzie kupić bezprzewodowy pendrive? bezprzewodowe klawiatura i mysz też są podłączane odbiornikiem USB, które w 95% przypadków są klasycznym USB, bo nie każde mobo ma wbudowane BT.
Drukarkę zaś podpina się po LANie do rutera, a nie bawi w #!$%@? aplikacje i modli, czy coś się wydrukuje :)

a
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: a mi to akurat nie przeszkadza, kupując laptopa nie zwracam uwagii na porty bo nigdy nie podpinam urządzeń bezpośrednio do portów laptopie bo trzebaby przepinać wszystko pomiędzy laptopami. Ale ja korzystam z komputerów do pracy, więc mam nieco bardziej rozbudowane stanowisko niż przeciętny użytkownik. Mam do laptopów 3 monitory i w zależności jaki projekt akurat robię, to przepinam laptopa, więc mam wszystko mam podpięte do stacji dokującej i podłączając laptopa
  • Odpowiedz
@Pan_Slon: a czy oni tak zarabiają na laptopach mocno? Gdzieś widziałem, że oni najwięcej to zarabiają na telefonach.

Niemniej z tymi portami wychodzi klasyczne zjawisko w świecie aplowym 'źle trzymasz'. Dziś praktycznie wszystko jest bezprzewodowo, na upartego do ekranów i stanowiska wystarczy jeden dock który jest podłączany jednym kabelkiem. Dużo by poprawiło dodanie przynajmniej jednego portu USB-a, ale to też kwestia czasu jak wszystko będzie zastąpione USB-c
  • Odpowiedz
  • 0
a czemu nagle ucięte w 2021? Bo nie pasuje do obrazka?


@Login88922: dekada działania apple, doprowadziła do wkur...użytkowników i dopiero 3 lata temu wprowadzono grubaski tj modele 14 i 16 calowe z większą obsadą portów. Czytając takie komentarze wiem dlaczego ten kraj to #!$%@? przez niemca i korpo zachodnie, polacy to lubią tj wysokie ceny i gównianą jakosć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@winsxspl: co do pendrivów to wygodniej mi się przenosi pliki w chmurze. klawiature i myszkę mam po BT

nie każde mobo ma wbudowane BT


w laptopach od paru lat chyba już każdy ma BT

a co do dystansów to właśnie bezprzewodowo nakładasz sobie dystans, podłączę coś po kablu i mogę mieć 50m, a bezprzewodowo wymięka przy 10m


@winsxspl: korzystasz z myszki z ogległości 10m?
  • Odpowiedz
@Bujak: kto powiedział że istnieją tylko laptopy? mam kilka stacjonarek i kilka laptopów w domu i wymagam uniwersalności, by każde urządzenie móc podłączyć do jednego albo drugiego.

Nie mówię o trzymaniu portów COM, LPT czy D-Sub; ale standardowe USB, HDMI/DP czy jack są wciąż niezbędne i będą niezbędne jeszcze długo.

mam sieć lokalną po kablu, a do urządzeń które nie pozwalają podłączyć się kablem (telefon, nowe laptopy) mam dodatkowe AP, bo
  • Odpowiedz