Wpis z mikrobloga

#pracait #programista15k #programista25k #programowanie #naukaprogramowania #siecikomputerowe #sieci #helpdesk #linux #admin #wykop30plus

Witam, mam 31 lat, całe życie robiłem za najniższą, chciałbym się przebranżowić do IT, bo żadna inna brańża nie ma sensu - albo się pracuje fizycznie, albo niby biurowo, ale gonią cię jak w kołchozie.
Aktualnie kończę zaocznie pierwszy rok studiów na kierunku Informatyka - ale szczerze powiedziawszy to póki co na tych studiach to praktycznie nic sensownego nie ma - większość to matematyka i trochę teorii algorytmów.

Niekoniecznie chcę się przebranżowić na programistę, ważne żeby było w IT, bo jak głosi stare internetowe przysłowie: możesz dobrze zarabiać na każdym stanowisku, o ile będzie to w IT :)
Wiem, że na rynku sytuacja teraz ciężko. Myślicie, że łatwiej się dostać się do IT drogą help-desk>>admin czy raczej powinienem celować jak większość ludzi czyli po prostu junior programista?
  • 29
  • Odpowiedz
IT to nie tylko dev, ale to jest najfajniejsza, najbardziej skillowa i niegdyś najbardziej opłacalna działka. po co isć pracować do IT, jeśli nie praca przy rozwoju oprogramowania? żeby administrować drukarki w jakimś biurowcu? xD


@ly000: dalej pokazujesz, że siedzisz w devowej banieczce. Tak, drukarki, a soft, który piszesz to krasnale na chmurach burzowych uruchamiają XD. Tobie się wydaje, że cała infra wisi sobie w powietrzu? Że to się wszystko samo
  • Odpowiedz
@cotyotymwiesz: A jakie sa lepsze zawody, gdzie pracowales? IT nie jest kraina mlekiem i miodem plynaca ale mozna gorzej trafic chyba, ze ktos nie lubi siedzenia za biurkiem (co jest codziennoscia w wielu innych zawodach) lub rozwijaniem sie, co tez jest wymagane na roznych stanowiskach.
  • Odpowiedz
@missioncritical: no to pokaż mi te ogłoszenia o pracę. napewno jest ich równie dużo i oferowane zarobki są równie wysokie co w programowaniu, skoro stawiasz te dwie działki na równi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Limeade same here, obecnie ogłoszeń na programistę jest mało, a jeśli coś się trafi na stanowisko juniora, to wymagania są absurdalne (celowo, żeby zrobić sito i przesiać lamerów po bootcampach), a i tak liczba złożonych CV jest w setkach ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dlatego lepiej iść w bycie typkiem od klepania drukarek czy Windowsów, albo w sysadmina/netadmina/devopsa. Może i mniejszy zarobek, ale nie zamyka to drzwi do awansu
  • Odpowiedz