Wpis z mikrobloga

IKEA poucza Polaków jakiego języka mają używać!

Poza klasykami jak "cygan" i "murzyn", znany sklep meblowy za problematyczne uznał m.in. sformułowania: osoba niepełnosprawna, związek homoseksualny, zmiana płci, kryzys migracyjny: https://www.ikea.com/pl/pl/local-apps/pdf/Leksykon-dobrego-jezyka.pdf

Pod propagandową ulotką podpisała się m.in. "Judyta Rozmus, Liderka Projektu Wsparcia Osób z Doświadczeniem Uchodźczym w IKEA Retail w Polsce".

Znalezisko: https://wykop.pl/link/7469377/ikea-poucza-polakow-jakiego-jezyka-maja-uzywac

#bekazlewactwa #polska #ikea #propaganda
biaukowe - IKEA poucza Polaków jakiego języka mają używać!

Poza klasykami jak "cygan...

źródło: Screenshot 2024-06-18 at 16.18.53

Pobierz
  • 134
  • Odpowiedz
@biaukowe:

Refugee Support Project Leader


Ta baba to prawdopodobnie przedostatni boss jakiego musi pokonać Polska by wygrać wojnę hybrydową z Białorusią. Po niej jest już chyba tylko Kartoflany Król.
  • Odpowiedz
@biaukowe:

Migrant ekonomiczny / migrantka ekonomiczna – posługując się tymi określeniami, upraszczamy całe spektrum przyczyn i kontekstów migracji. Może to demonizować i pogłębiać krzywdzące, stereotypowe skojarzenia dotyczące migracji. ´ Brak dobrego odpowiednika – nie używaj!

Nielegalny migrant / nielegalna migrantka – bardzo krzywdzące i stygmatyzujące określenie, które powinno całkowicie zniknąć z dyskusji o migracji. Żaden człowiek nie jest nielegalny. Nielegalny może być czyn, jak kradzież czy fałszerstwo. ´ Brak dobrego
  • Odpowiedz
@biaukowe ja wiem że się nie powinno szufladkować ale jak widzę tą panią to już wiem że to jedna z tych osób która napewno wspiera całe LGBT osoby niebinarne itp oraz chętnie przyjęłaby setki tysięcy inżynierów z Afryki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
osoba niepełnosprawna


@biaukowe: wypowiem się na temat tego.

Akurat to jest bardzo częste i praktycznie na każdych studiach, w którym przejawia się takie coś (pedagogika, psychologia, medycyna) uczy się, że to jest "osoba z niepełnosprawnościami".
  • Odpowiedz