Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, co za pokolenie...
Zabrałam młodszego pasierba na rolki - dzisiaj pierwsze wyjście z domu po ospie. Pogoda cudna, trzeba skorzystać.
Kask, ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki, a ten mały cymbał się wyrżnął tak, że go w szpitalu teraz składają do kupy. Wziął i mi piątek #!$%@?ł.
Jakby grał w CSa do by mu się pewnie nic nie stało.

#dziecko #rodzicielstwo #sport #gorzkiezale
  • 186
@Linnior88 odpowiednia opieka wiąże się z doświadczeniami i dyscyplina.
Jak dzieciak chce dotknąć gorącego żelazka, a ty mówisz "nie ruszaj, bo się oparzysz" to i tak go dotknie.
Raz, że maluch nie wie co znaczy "oparzyć się", dwa że poprzez doświadczenie oparzenia, dostanie lekcje na reszte życia, pozna nowe słowo, zrozumie dlaczego miał nie dotykać.
No i będzie ponosił konsekwencje swojego nieposłuszeństwa - był ostrzeżony, dotknął bo był ciekawy, to teraz bardzo
@Festiwal_Panczy oczywiście, że się nie połamał celowo, oczywiście, że go przytuliłam I pocieszałam, aż do czasu przyjazdu jego ojca i telefonu do jego matki, ale to jest trochę na tej samej zasadzie co dialog z dzieckiem, który zrobił coś złego i mówisz "to nie twoja wina, ale nigdy więcej tak nie rób" co znaczy " to jest twoja wina i tylko twoja wina, ale ci tego nie powiem, bo jesteś dzieckiem, będziesz