Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Skąd Wy bierzecie motywację do pracowania, rozwijania się i zarabiania kasy? Serio lubicie chodzić codziennie do pracy i wykonywać ją? Jak polubić taką prace? Nawet nie chodzi o to aby uwielbiać tą pracę tylko aby ją akceptować, pogodzić się z nią i z zamkniętą mordą wykonywac swoje obowiązki. Aby nie było codziennie myśli po co ja żyję, nie było modlenia się aby po wyjściu z za rogu budynek pracy był w zgliszczach, aby nie było odruchu wymiotnego na samą myśl o pracy.
Pieniądze? Mnie nie motywują. Tzn chciałym mieć ich dużo ale mi to się nie kalkuluje spiąć dupę i mieć kilka tysięcy co miesiąc "odłożone". Serio. Jedyna myśl to wydać je na mniej godzin w pracy albo mniej obowiązków. Tym podejściem pracuje zdecydowanie poniżej swoich możliwości (skończone studia i mimo wywalonego podejścia to radziłem sobie na nich dość dobrze, ogólnie szkoła była dla mnie względnie łatwa, jak trzeba było to się nauczyłem, a maturę zdałem bardzo dobrze, porównywalnie do osób które non stop się uczyły). Z 10 lat temu pracowałem w korpo pewnie za dwukrotność obecnej pensji na stanowisku kancelaryjnym w małej firmie. Cała moja kariera zawodowa to wieczne zmiany pracy, często z korpo szedłem na magazyn za najniższą krajową, wieczne kilkumiesięczne przerwy miedzy pracami gdzie topiłem wszystkie swoje oszczędności, dużo fikcyjnych zwolnień lekarski. I samo moje podejście, pyskate, prześmiewcze z innych, celowe dążenie do tego aby mnie zwolnili, i tak dalej. Szczęście, że nie skończyłem z dyscyplinarką nigdy.
Jak to jest, że inni pną się po szczeblach kariery, z uśmiechem na ustach biorą nadgodziny, nie spieszą się aby wyjść z pracy jak najszybciej, łapią dodatkowe fuchy po pracy aby dorobić, robią jakieś podyplomówki, kursy i tak dalej?
#praca #depresja #pracbaza #korpo #korposwiat #psychologia #zalesie #gorzkiezale



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja mam pracę gdzie robię co chce byle miało to pozytywne efekty dla firmy, nikt nawet nie wie co przez wiekszość czasu robie, znajduje problemy i je rozwiązuje. Nie nudzę się bo co chwile robie coś zupełnie innego. Ale firmy już nie zmienię, bo raczej nikt mi takiej swobody i takich pieniędzy za to nie da ;)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Z tą częścią w której piszesz o jak najszybszym wyjściu z pracy to jakbym o sobie czytał xD. Codziennie, dosłownie codziennie, niezależnie ile jest roboty, gasze laptopa w robocie już za 5 minut przed końcem i #!$%@? co 2 schody z biura, a typy jeszcze idą ślamazarnym krokiem dopiero o 10 po czasie. Ja już jestem w domu i jem obiad, a niektórzy dopiero z biura wychodzą. Nie rozumiem takiego
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @TomSz: Ale taka praca to złoty strzał. Ja w sumie też liczę, że trafię coś fajnego. Dlatego często zmieniam pracę, a pracę podejmuje na różnych stanowiskach. Ale jak piszesz, że robisz cały czas coś zupełnie innego to ja bym tak nie chciał. Chciałbym coś powtarzalnego w kółko. Dlatego praca na magazynie czy produkcji mi pasuje, tylko jest mało płatna. Tzn mówiąc pasuje mam na myśli, że
  • Odpowiedz
Aby nie było codziennie myśli po co ja żyję, nie było modlenia się aby po wyjściu z za rogu budynek pracy był w zgliszczach, aby nie było odruchu wymiotnego na samą myśl o pracy.


@mirko_anonim: bo masz źle dopasowaną prace do osoby - gdybyś miał pracę taką która jest spasowana z Twoim typem osobowości i tym jakim jesteś człowiekiem to byś nie miał problemu aż takiego

np. ja jakbym miał pracować
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Dietetyq: Ale jak znaleźć pracę która pasuje do mojej osoby? Nie mam żadnego hobby, nie czuje się w niczym dobrze. Nie lubiłem nigdy w szkole któregoś przedmiotu bardziej niż innego. Jestem leniem na każdej płaszczyźnie życia, nie chce mi się gotować, sprzątać, myć się. Lubię coś tam poklikać w komputer, ale też nie są to ani gry komputerowe, ani oglądanie jakiś konkretnych treści, nie oglądam też
  • Odpowiedz
Pewnie pomyślicie, że spoko praca?


@mirko_anonim: dokładnie tak pomyślałem - poleciłbym Ci generalnie iść mocniej w kierunku branży IT skoro już teraz masz jakieś umiejętności techniczne tylko że tam wcześniej piszesz że jesteś leniem strasznym a cokolwiek byś chciał robić i zmienić swoją sytuację to wymagałoby sporej pracy i wysiłku oraz systematyki

mnie by na Twoim miejscu motywowały pieniądze - tj. uj z tym czy jakoś super to lubisz czy nie,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 1
✨️ Autor wpisu (OP): @Dietetyq: Moje it jest na poziomie każdej młodej osoby, nic poza tym. Mam za zdanie instalować grazynkom czytnik pdf czy użyć ocr, albo podłączyć nowy monitor i pokazać jak rozmieszczać okna do pracy geodezyjnej na dwóch monitorach. Do tego jestem facetem w firmie gdzie 80% to to kobiety, wiec siłą rzeczy nawet jak jakaś potrafi podłączyć kable to mnie o to prosi.
Z tymi pieniędzmi to
  • Odpowiedz