Wpis z mikrobloga

#!$%@?, w tym kraju opłaca się być nieudolnym biedakiem bez podstaw znajomości ekonomii. Przykłady? Proszę bardzo:
- kredyty frankowe
- BK2%

I coś z mojego podwórka... Cioteczny brat budował dom. Działkę kupił sam, budowę rozłożył na kilka lat żeby nie ładować się w kredyt na resztę życia. Wybrał mały dom, tani w budowie. Każdy urlop wykorzystał na pracę na budowie, żeby oszczędzić na ekipach.
W tym czasie jego mniej ogarnięty brat też budował dom. Działkę dostał od rodziców, bo taki biedny i ma słabo płatną pracę. Mimo praktycznie zerowych oszczędności wybrał duży i drogi w budowie dom (bo przecież resztę życia w nim spędzi, więc co się będzie ograniczał). Wszyscy przez cały rok mu pomagali na budowie, bo taki biedny i ma słabo płatną pracę. Zakredytował się pod korek. Kasy z kredytu zabrakło na urządzenie części domu i ogrodu, więc rodzice mu pożyczyli, bo taki biedny i ma słabo płatną pracę. Jak już się spłukał z całej kasy i ledwo spłacał kredyt, to... kupił od rodziców prawie nowy samochód. Sprzedali mu ten samochód za pół ceny, bo taki biedny i ma słabo płatną pracę i jeszcze ten kredyt na dom taki duży musi spłacać.
#heheszki #nieruchomosci #budowadomu #kredythipoteczny
  • 27
  • Odpowiedz
@inko-gnito: bo każdy urlop spędzał z rodziną, a nie na budowie. Zbudował więzi rodzinne i temu mu pomagają.
W kupię siła, a nie sobie każdy rzepkę skrobię. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Tak to już jest w życiu, że niektórzy mają lżej. Ja tam bym nawet nie chciał dostać od rodziny czegoś za darmo, albo żeby mi dokładali, później będą to wypominać przy każdej okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@GeDox: to normalne, że budują dom trzydziestoletniemu zdrowemu koniowi? I że dają mu prawie za darmo prawie nowy samochód? A w tym samym czasie praktycznie w ogóle nie pomagają drugiemu synowi tylko dlatego, że jest zaradniejszy życiowo?
  • Odpowiedz
@inko-gnito: skoro twierdzisz że bk2procent to zajebista sprawa to Ci powiem tyle że ludziom po 10 latach zostanie do spłaty kapitał rzędu tego co by musieli brać na krechę na 30 lat gdyby go nie było.
  • Odpowiedz
  • 0
@Reanef: możesz zrobić screena i zaznaczyć, gdzie napisałem że bk2% jest zajebista sprawą i że jest on zaletą?
Bo ja serio nic takiego nie widzę.
Czekam na screena.
  • Odpowiedz
#!$%@?, w tym kraju opłaca się być nieudolnym biedakiem bez podstaw znajomości ekonomii. Przykłady? Proszę bardzo:

- kredyty frankowe

- BK2%


@inko-gnito: ale wiesz, że udolni bogacze też mogli wziąć kredyt2%? Tego nikt nie sprawdzał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
to normalne, że budują dom trzydziestoletniemu zdrowemu koniowi? I że dają mu prawie za darmo prawie nowy samochód?


@inko-gnito: tak, całkiem normalni rodzice.
  • Odpowiedz
@inko-gnito Kredyty frankowe to były niedozwolone zapisy umów ze strony banków. Robiły coś nielegalnie i grali nieuczciwie to teraz tracą. Wrzucanie frankowiczów z kredytem 2% jest imo niesprawiedliwe bo pokazuje że bank może grać nawet nieczysto i potem będzie to i tak twoja wina. A nie powinno tak być i bank powinien ponosić ryzyko (które teraz jest żadne) i to nie oszukany powinien być ‚frajerem’ że dał się oszukać, tylko oszust
  • Odpowiedz
@inko-gnito
Nie wywodzę się z bogatej rodziny ale od rodziców dostałem kasę na start. Wśród moich znajomych i rodziny to większość coś dostała - niektórzy całe domy, inni mieszkania, ci biedniejsi jakąś działkę, używany samochód albo pieniądze wkład własny. Jednen kolega wziął teraz kredyt gdzie z tego co mówił ojciec jest dopisany żeby zdolność większą była. Niewiele kojarzę takich przypadków gdzie ludzie sami od początku do końca do wszystkiego doszli bez pomocy
  • Odpowiedz