Wpis z mikrobloga

Stan internetu na 2024:

1. Specjalistyczne fora internetowe nie żyją
2. Na "specjalistycznych" grupkach na facebooku wyszukiwarka postów nie działa, albo działa mega słabo. Za to twój post nie przejdzie przez upośledzoną moderację, albo zginie zabity przez algorytm. Jeśli jakimś cudem trafi już do innych userów to 90% odpowiedzi są nie na temat ("było w zeszłym miesiącu", "co prawda nie mam tego, ale polecam coś innego")
3. Pytanie na wykopie pod "specjalistycznym" tagiem najczęściej skutkuje brakiem odpowiedzi. Jeśli dodasz do tego jakiś inny ogólny tag to odpowiedzi najczęściej są nie na temat, albo są śmieszkowymi postami jak to bywa na portalu ze śmiesznymi obrazkami.
4. ChatGPT ma ograniczoną czasowo wiedzę o świecie, więc odpada w pomocy na bardziej aktualne tematy.

Pozostaje samodzielne, żmudne wyszukiwanie informacji w internecie i poczucie, że społeczności internetowych specjalistów przestają powoli istnieć.

#zalesie #wykop30plus #internet #nostalgia
  • 53
Pytanie na wykopie pod "specjalistycznym" tagiem najczęściej skutkuje brakiem odpowiedzi

@nalej_mi_zupy: albo jak prosisz o radę to w odpowiedzi dostajesz "nie opłaca się i jak nie umiesz to się za to nie bierz", wiedzą lepiej jak masz wydawać swoje pieniądze i lepiej nie dzielić się wiedzą bo jeszcze konkurencje tym "specjalistom" będziesz robić.
Na szczęście #elektronika i #druk3d są normalne i nie mają mentalności Januszy
fora przeniosły się na fb czy teraz jeszcze gdzieś i nie jest to indeksowane to straszna lipa

@beer_man: I to jest #!$%@? dramat...

zapomniałeś wspomnieć o tym że przez ostanie kilka lat google przestało działać jak sensowna wyszukiwarka i wyniki które podaje są tragiczne. W 2019 lepsze wyniki dostawałem na 2 czy 3 stronie niż teraz na pierwszej


@Yoggi: google stało sie wyszukiwarką sklepową, wiekszosc linkow do slepow itp wypluwa
@nalej_mi_zupy: będzie tylko gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Większość ruchu zaczną stanowić boty, potem boty z użyciem AI (LLM) zaczną generować treści, kolejne boty zaczną ją przetwarzać i się na niej trenować.
Powstanie pętla botów a ludzie odwrócą się od internetu już zupełnie. Będzie służył tylko do zakupu konkretnych rzeczy (Allegro), sprawdzania poczty i pogody. No i kontakt z urzędem (obywatel.gov.pl). Minimalne minimum. Teoria Martwego Internetu nie
@nalej_mi_zupy są jeszcze nieliczne wyjątki jak forum Peugeot klub Polska - kultura, sensowna moderacja, masa poradników i wiedzy plus najważniejsze: self hosting obrazków przez co wątki nawet sprzed 20 lat dadzą ci odpowiedź na twoje pytanie.