Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
blvckie - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przo...

źródło: temp_file4053189998872566903

Pobierz
  • 252
@apeee: Jak oni społeczeństwu, tak społeczeństwo im. Jaki wpływ ma przeciętny kierowca na drodze na decyzje Morawieckiego albo Tuska czy innego Kaczora? Skoro swoje frustracje wyładowują na społeczeństwie, niech nie zdziwią się jak oberwą od społeczeństwa z powrotem.
@Lambo994: twoje horyzonty nie pozwalają dotrzeć informacji do mózgu że nie jestem rolnikiem xD społeczeństwo generalnie jest za rolnikami więc o czym ty bredzisz
@KD30: bez przesady z tym "nie miał szans zobaczyć". Bez świateł jechał czy co? Oczywiście zostawiającym sprzęt rolniczy bez oświetlenia należy się surowa kara, bo to jest duże zagrożenie ale z drugiej strony gdyby to było wywrócone drzewo, to znajomy by w nie wjechał?
@MikiGRU: Mhm, widziałem ostatnio w korku jak ludzie bardzo się cieszyli, że postoją sobie 2h dłużej wracając z pracy. Nawet przy tym wpisie 2-tysiące plusów zapewne też wzięło się z tego ogromnego zadowolenia i poparcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°) Może i społeczeństwo było za rolnikami, dopóki w to wszystko nie wmieszał się PiS, pro-rosyjskie trolle wykorzystujące sytuacje i bojówki od
@GryzeKisiel

no właśnie nie muszą mieć tablic rejestracyjnych. Według mnie patologia, niby dlaczego skoro mogą poruszać się po drodze publicznej? Kierujący właściwie bezkarny, musiałbyś go na miejscu zatrzymać do przyjazdu policji. Powodzenia w zatrzymaniu awanturującego się patusa. W dodatku policja pewnie przyjedzie jakaś lokalna i typa pouczy, bo w końcu rolnik.


To jak z rowerami. Też powinny mieć tablice rej.
czasami wystarczy przejechać z 500 metrów z jednego pola na drugie


@iErdo: ja też potrzebowałem ostatnio przejechać 500 metrów z pracy do klienta a tu strajk rolników.
@iErdo:

asami wystarczy przejechać z 500 metrów z jednego pola na drugie, a odpinanie hedera w takiej sytuacji to straszna strata czasu, jeśli serio was to aż tak boli, to życzę powodzenia w dalszej wojnie polsko-polskiej


Czyli jak na tych 500 metrach spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym, to niewinny, bo on "tylko te 500 m"? Puknij się w łeb. Nie wiem skąd w wielu Polakach przekonanie, że jak łamią prawo "tylko
@blvckie: warto też dodać, że jest małe odstępstwo od tego przepisu:

Obecnie po drogach może poruszać się kombajn z hederem zdemontowanym jeśli jego szerokość nie przekracza 3 m


Czyli przykładowo taki mały i stary Massey-Ferguson 307, którego szerokość robocza zespołu żniwnego wynosi 300 cm łapie się pod to ustępstwo.

edit: a może jednak się nie łapie, bo jak zerknąłem to jego szerokość całkowita wynosi 3,4 metra.
strusmig - @blvckie: warto też dodać, że jest małe odstępstwo od tego przepisu:
Obecn...

źródło: 75MF307

Pobierz