Wpis z mikrobloga

To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przodu - to tzw. HEDER. Zapamiętajcie tę nazwę - za poruszanie się po drodze publicznej z zapiętym HEDEREM mandat wynosi do 5 tys. zł. Heder na drodze publicznej może być transportowany tylko na wózku za kombajnem.
Latem podczas żniw, kulturalnie robimy zdjęcie albo film i zgłaszamy gdzie trzeba. Niejednokrotnie już w poprzednich latach na wsi w okresie letnim musiałem cofać na wąskich drogach bo rolnik nie miał gdzie zjechać żeby się minąć. Teraz kulturalnie postoje i poczekam na patrol.

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners
blvckie - To co widzicie na zdjęciu to kombajn - zwróćcie uwagę na ten element z przo...

źródło: temp_file4053189998872566903

Pobierz
  • 252
pewnie każdy kto mieszkał na wsi zna jakąś historię kogoś, kto wbił się w takich heder samochodem czy motocyklem. Ja miałem taką "przyjemność" usłyszeć huk uderzenia i potem podczas powrotu z wypadu nad jezioro (rowerem) mijać miejsce tragedii, gdzie facet wbił się osobówką na leśnym zakręcie w Bizona z zamontowanym hederem. Heder w Bizonach jest na takiej wysokości, że ścina zagłówki w zwykłym samochodzie.


@missioncritical: Zwłaszcza, że header nie ma stref
@blvckie: Kupe lat temu niedaleko mojej miejscowości zabiło się dwóch gości na moto, bo nabili się na heder. Nie wiem, może jechali szybko może nie, ale gdyby nie to to pewnie by się co najwyżej połamali ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@blvckie: Ja też jestem z tych, co #!$%@?ą się do byle czego. Ale na wsi jeszcze nie widziałem, żeby ktoś odpinał heder co poletko, bo by mu życia brakło na to. Nigdy się nic nie stało, zawsze się jakoś dało przejechać. Każdy machnął sobie ręką i życzył miłego dnia. A teraz jakieś wielkie problemy, wielce trzeba podpierdzielać kogoś. Ja wiem skąd się to bierze, też nie pochwalam sposobu strajku rolników. Nie