Wpis z mikrobloga

Ceny kakao, jak już wspominałem, wywaliło.

Obecna cena lidlowskiego odpowiednika słynnej książki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Deco Morreno, Belbake, 200 gramów - 5,79.
Cena Wedla mlecznej, bez promek, też Lidl - 4,79. 90 gramów.

Polub ten wpis, a zawołam Cię po rozliczeniu kontraktów w czerwcu i wrześniu (wtedy wjadą dostawy po nowych cenach), sprawdzimy polską inflację złożoną po wartościach m/m, a także ceny i gramaturę (ostrożnie!) Wedla i Belbake na półce.
Porównamy również skład, mam zdjęcia opakowań.

W cenie tabliczki czekolady około 45% to koszt kakao.

Warto zrobić lekki zapas. Oczywiście w ramach własnej konsumpcji. Ja co tydzień robię czekoladę dla całej rodziny. Rytuał. Czekolada, czerwone wino - wydłuża życie, polecam ten stan.

44 tabliczki z Wedla do maja 2025 plus trochę kakao rytualnego (ponad kilogram). U mnie zejdzie, żadna spekulacja.

Wciąż można dorwać 22 tabliczki Wedla za 79,99 na alledrogo. Polecam.

#gielda #kakao #ekonomia #czekolada #czekowpis
Krzewiciel_prawdy - Ceny kakao, jak już wspominałem, wywaliło. 

Obecna cena lidlowsk...

źródło: 1000003581

Pobierz
  • 100
@Krzewiciel_prawdy nie wiem jak to policzyłeś mordo, ale na pewno źle ( ͡º ͜ʖ͡º) Nawet jeżeli przyjąć max cenę z tego wykresu, który załączyłeś (8172 $/t) to wychodzi 24 centy (czyli przyjmijmy 1 zł) za kakao w takiej czekoladzie mlecznej Wedla ze zdjęcia. No to nijak nie chce wyjść 45% ceny produktu.
@KrolWlosowzNosa: dobra kokaina w rozsądnej ilości, właściwej jakości lsd, dobre towarzystwo i miły wieczór bardzo wydatnie poprawiają relacje międzyludzkie, pewność siebie, wzmacniają empatię i radość z przeżywanych chwil, a to wydatnie podnosi jakość życia i dobrostan istnienia. Ale wiem, że na wykopie to obszary niebezpiecznie( ͡° ͜ʖ ͡°)

A wiesz czym to się rożni? Alkohol jest bardziej szkodliwy dla organizmu od tych dwóch substancji. No ale jest
@Zgrywajac_twardziela: akurat ja na czekolady nie narzekałem u siebie, były z terranovy i dawały radę smakowo (może kokosowa była #!$%@? xD), ale mleczne i gorzkie git. Natomiast już mam cynk od żoneczka, że są nowe i podobno tragedia
@Miglancu: W całym kraju już są te same z Terravity(przetarg został scentralizowany), jak dla mnie słabizna, gorzkiej nie lubię(rozdaję rodzenie i znajomym xD), a "nadziewane" wszystkie są ledwie zjadliwe, więc mnie z całego zestawu 9, tylko 3 pasują(te zwykłe mleczne). Trudno mi sobie wyobrazić, że mogłoby być jeszcze gorzej, no ale zobaczymy co tam rzucą, były plotki że ma robić ta firma od Biedronkowej taniochy, więc może nie będzie tak źle
@Zgrywajac_twardziela: u mnie już tej terravity nie dają, jest jakis syf noname, jak chcesz to jak wrócę do domu to dam zdjęcie xd
Żebym tylko dla tych czekolad tam chodził to po ostatniej donacji olałbym to w #!$%@? (°°
@JoMaHaa:

u mnie już tej terravity nie dają, jest jakis syf noname, jak chcesz to jak wrócę do domu to dam zdjęcie xd

Poproszę to zdjęcie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Żebym tylko dla tych czekolad tam chodził to po ostatniej donacji olałbym to w #!$%@? (°°

Jakbym chodził tylko dla czekolad to ani razu bym nie poszedł