Wpis z mikrobloga

Ceny kakao, jak już wspominałem, wywaliło.

Obecna cena lidlowskiego odpowiednika słynnej książki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Deco Morreno, Belbake, 200 gramów - 5,79.
Cena Wedla mlecznej, bez promek, też Lidl - 4,79. 90 gramów.

Polub ten wpis, a zawołam Cię po rozliczeniu kontraktów w czerwcu i wrześniu (wtedy wjadą dostawy po nowych cenach), sprawdzimy polską inflację złożoną po wartościach m/m, a także ceny i gramaturę (ostrożnie!) Wedla i Belbake na półce.
Porównamy również skład, mam zdjęcia opakowań.

W cenie tabliczki czekolady około 45% to koszt kakao.

Warto zrobić lekki zapas. Oczywiście w ramach własnej konsumpcji. Ja co tydzień robię czekoladę dla całej rodziny. Rytuał. Czekolada, czerwone wino - wydłuża życie, polecam ten stan.

44 tabliczki z Wedla do maja 2025 plus trochę kakao rytualnego (ponad kilogram). U mnie zejdzie, żadna spekulacja.

Wciąż można dorwać 22 tabliczki Wedla za 79,99 na alledrogo. Polecam.

#gielda #kakao #ekonomia #czekolada #czekowpis
Krzewiciel_prawdy - Ceny kakao, jak już wspominałem, wywaliło. 

Obecna cena lidlowsk...

źródło: 1000003581

Pobierz
  • 100
@panKk: dziękuję, kapitanie oczywisty. Zamówiłem też gorzką 80% i kakao tłuste/rytualne, spokojnie.
To nie zmienia faktu, że podrożeją wszystkie czekolady. Z obecnych 4,79 na półce bez promki w Lidlu do - tak zakładam - okolic 6,5 we wrześniu.

Jeżeli ktoś zużyje ekwiwalent tych 50 tabliczek w rok to - jak to mawiają - mieć stówkę, a nie mieć stówki, to już będą dwie stówki. ( ͡º ͜ʖ͡º
@bandera: @hanma dobre czerwone wino w rozsądnej ilości, właściwej jakości czekolada, dobre towarzystwo i miły wieczór bardzo wydatnie poprawiają relacje międzyludzkie, pewność siebie, wzmacniają empatię i radość z przeżywanych chwil, a to wydatnie podnosi jakość życia i dobrostan istnienia. Ale wiem, że na wykopie to obszary niebezpiecznie( ͡° ͜ʖ ͡°)