Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy są tu jakieś matki? Albo pediatrzy?

Mam dziecko, ma teraz 7 miesięcy ale niestety urodził się przedwcześnie, w 29 tygodniu. Lekarze mówią, że rozwija się prawidłowo jak na wcześniaka.

Mnie jednak martwi, że nie potrafi jeszcze raczkować. Jak patrzę na YouTube albo Instagrama to tam, rzuci w wieku 5 miesięcy już raczkują a nawet więcej. Wiem, że trzeba korygować wiek ale nawet po korekcie nie robi tego co 5 miesięczne dziecko.

Jak mogę mu pomóc? Staramy się z nim ćwiczyć codziennie, on się stara, próbuje ale chyba nie wie jak to zrobić. Zamiast odpychać się nóżkami to je podnosi wyginając się w łuk. Próboję odpychać delikatnie stopki ale to nie pomaga. Daję mu zabawki nieco dalej niż zasięg rączek żeby się do nich przesunął. Jak jeszcze mogę mu pomóc w rozwoju?

#dzieci #mama #rozowepaski #wychowajjakswoje #wychowanie #rozwojosobisty #zdrowie #rodzina #niewiemjaktootagowac #pytanie #pytaniedoeksperta #lekarz



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 16
@mirko_anonim wywal instagrama i wszystkie social media w tematyce dziecięcej (innej w sumie też) bo wpędzisz się w kompleksy na każdym etapie dziecka. Mój zaczął raczkować koło 11 miesiąca, po prostu któregoś dnia sam zaskoczył. Jeśli jesteście pod opieką pediatry i chodzisz regularnie do ortopedy i nie widzą przeciwwskazań to absolutnie się nie przejmuj. Z chodzeniem to samo, niektóre dzieci zaczynają chodzić na półtora roku i to jest w pełni normalne. I
@mirko_anonim: w sensie robi samolot czyli normalny etap przed pełzaniem. Wgl moje w wieku 5m też nie raczkowało tylko dużo później, idźcie lepiej do fizjoterapeuty dziecięcego jak się stresujecie, zapłacicie 150-200zl raz na miesiąc i będziecie pod kontrolą oni wszystko ładnie tłumaczą i pokazują ćwiczenia
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): A to pierwsze dziecko? Moje pierwsze urodziłam w 32 tygodniu. Wcześniaki dostają na co najmniej rok orzeczenie o niepełnosprawności. Z zasiłku pielęgnacyjnego wystarczy na 2-3 wizyty w miesiącu prywatnie u fizjoterapeuty. Weź skierowanie do neurologa. Niech sprawdzi rozwój. Nie chcę Cię straszyć ale też na około słyszałam że po co rehabilitacja, na siłę robię z dziecka ulomka. Takie miłe słowa od najbliższej rodziny. A jednak najpierw był opóźniony
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Wczesne objawy autyzmu to:
małe zainteresowanie ludźmi.
brak kontaktu wzrokowego.
brak odwzajemniania uśmiechów i ekspresji twarzy rodzica.
brak reakcji na swoje imię w 12 miesiącu życia.
brak gaworzenia do 12 miesiąca.
brak patrzenia na przedmioty na które patrzy rodzic lub które wskazuje rodzic.

Żadne z tych objawów go nie dotyczy.

@mirko_anonim raczkowanie to odpychanie się do tyłu, nieobowiązkowy etap rozwoju, chyba myślisz o czworakowaniu (nie wszystkie dzieci czworakują, ale jest to wartościowy etap i fizjo zawsze będą dążyć żeby się pojawiły.

Na czworaki okno rozwojowe to zdaje się 6-10 miesięcy, więc macie duuuuzo czasu przed sobą. Nie jestem pewna, ale przy wcześniakach pewnie obowiazue wiek korygowany. Dodatkowo poza tym oknem czasowym ważne jest czy w ogóle widać postępy w rozwoju dziecka.

I
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie chciałam straszyć Cię rodzicu że może dziecko ma autyzm tylko zwrócić uwagę że jeśli cokolwiek wzbudza niepokój, np. rozwój ruchowy to należy udać się po ocenę specjalisty. Poszukaj sprawdzonego fizjoterapeuty od bobasów i idź niech on sprawdzi. Życzę Wam zdrowia i satysfakcji z życia rodzinnego :⁠-⁠)

via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): My chodziliśmy co póltora miesiąca do fizjo dziecięcego, który oceniał rozwój.
Czy po od 3 miesiąca kładliście dziecko na parę minut na brzuch? Teraz da radę poleżeć z 20 min na brzuchu i się podnosić na rękach? Umie sie obrócic z brzucha na bok, na plecy? I na odwrót?
Jestem wcześniakiem o półtora miesiąca i ja nie raczkowałam.


via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Każdy rodzic powinien chodzić z dzieckiem do tego fizjo. W pierwszym roku życia, nawet jak wszystko się rozwija ok. Jak cię nie stać na takie wizyty, to po cholere zrobiłaś sobie dziecko? Serio? Bez zasiłków nie mieć 200 zł???? Co za patola
Poczekaj aż będzie trzeba buty zmieniać co dwa miesiące

via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): Patolą to jest ten co innym mówi co mają robić i jak żyć a sam jest gamoniem.

Mały potrafi leżeć na brzuszku, sięga zabawki, potrafi się przewrócić z plecków na brzuszek ale nie odwrotnie.

Myślę, że każde dziecko raczkuje bo taka jest kolej rzeczy, bez raczkowania nie ma chodzenia.