Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
TU DE MUN
Tak się kończy zwiększanie kosztów życia bez realnego polepszenia sytuacji ekonomicznej pracujących.
Z miesiąca na miesiąc coraz więcej przenosin.

Ale zwolnieni pewnie znajdą w Polsce jakąś polska firmę która dużo płaci i kupią kurniczek za 25k z metra, prawda ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ups, jednak fabryka smrodu za minimalną ewentualnie praca na budowie lub obijanie kanap i szycie firaneczek to polska gospodarka
onomatopejusz - #nieruchomosci 
TU DE MUN
Tak się kończy zwiększanie kosztów życia be...

źródło: temp_file523062087348736316

Pobierz
  • 54
ale dobry wysoko postawiony Hindus czy Brazylijczyk bez problemu może osiągnąć 80k usd na rok - i to na pracy zdalnej. Ta kwota to nadal bardzo dużo w naszym kraju - już pomijając fakt że jest sporo ofert ponad 100k usd na rok na nofluffjobs/justjoinit


fajnie, tylko to nie jest mainstream. Chyba ze przecietny it spec u nas ma takie stawki?

Mowimy o sredniaczkach, o calym back office, o wszystkich mistrzach excela
Znacie kogoś kto by się zarejestrował w urzędzie pracy po zwolnieniu?


@LaurenceFass: Wszyscy którzy nie znajdą pracy w ciągu miesiąca (UoP)? Przecież bez rejestracji w urzędzie nie masz ubezpieczenia po miesiącu od zwolnienia.
@onomatopejusz: jeszcze znajdują się ludxie ktorzy przekonują że kredyt na 30lat to nie jest głupota xd śmiało dajesz. Weź kredyt na 4k miesięcznie na norę, przecież 800 000pln to bardzo uczciwa, wręcz okazjonalna cena przy naszych zarobkach. Przecież w ostatnich 5 latach nie było jednocześnie: pandemi kryzysu gospodarczego, wojny XD a później dzieje się to co na załączonym obrazku i nagle się okazuje ze na 80 otwartych pozycji pracy w podobnej
jamajskikanion - @onomatopejusz: jeszcze znajdują się ludxie ktorzy przekonują że kre...

źródło: 1000008064

Pobierz
jak dostawałem do tej pory po 70 ofert miesięcznie, tak teraz dostaję może z 10-20.


@Khaine: większość ludzi po innych studiach niż it czy lekarski to może pomarzyć o czymś takim, że ktoś do nich pisze z ofertą pracy XD Na przykład po takich studiach no nie wiem weterynaryjnych, które trwają 5.5 roku i są dość ciężkie masz w mieście wojewódzkim 5 ofert na krzyż i tak z każdym innym kierunkiem
W IT/ #programowanie firmy które miały mix ludzi UOP + b2b, powiedzmy 50/50. Jak mają zredukować o 20%, to całe 20% to b2b. Także b2b teraz to gorące krzesła, ale chyba powoli się uspokaja - przynajmniej z tego co ja widzę dookoła.


@rzzz: w firmie o której mowa w wpisie zatrudniali tylko na uop. Byłem tam na rozmowie kwalifikacyjnej jakiś czas temu i zostałem poinformowany że oni na b2b nie zatrudniają
To się oczywiście odbije, ale pewnie dopiero gdzieś za rok lub nawet później.

@Khaine: Ta niestabilność jest trochę frustrująca, z różnych powodów jest dla mnie teraz dobry moment na zmianę pracy i chciałbym zmienić bo się już trochę zasiedziałem, ale mając ciepłą posadkę lepiej poczekać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@jamajskikanion: kredyciarz w takiej sytuacji sprzeda to co miał w kredycie i będzie miał dla siebie to co zdążył spłacić + różnicę pomiędzy ceną za którą kupił a to za ile sprzedał, co albo pozwoli mu downsize'ować na czas kryzysu, albo użyć tych środków na przeżycie w naprawdę ciężkiej sytuacji. Tymczasem najemcy czy piwniczaki nadal nie będą mieć nic.
@chaosrising: Ogólnie paradoksalnie, to regulacje dotyczące AI mogą nam bardziej zaszkodzić niż pomóc bo wszystkie nowinki startupowe mają cap'a na EU, bo na early stage nie chce im się #!$%@?ć z compliancem, jak robią POC. EU zrobi z nas skansen, a my będziemy emigrować do Ukrainy, żeby móc dymać na amerykańskich projektach.
@ExtraIntrowertyk: mnie w pierwszej pracy (właśnie SSC) zwalniali właśnie na rzecz przenoszenia rzeczy do Indii czy Gwatemali. To było o tyle śmieszne, że Polacy wtedy zabierali procesy (by wziąć jeszcze więcej) z Europy Zachodniej do Polski, a tu w międzyczasie wyszło, że John w Los Angeles miał inny pomysł. Piękne to było, cieszę się, że mogłem oglądać wszystkie kwiki, czy błędy, które popełniali ludzie. Nauczyło mnie dość dużo, choć już przy