Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
TU DE MUN
Tak się kończy zwiększanie kosztów życia bez realnego polepszenia sytuacji ekonomicznej pracujących.
Z miesiąca na miesiąc coraz więcej przenosin.

Ale zwolnieni pewnie znajdą w Polsce jakąś polska firmę która dużo płaci i kupią kurniczek za 25k z metra, prawda ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ups, jednak fabryka smrodu za minimalną ewentualnie praca na budowie lub obijanie kanap i szycie firaneczek to polska gospodarka
onomatopejusz - #nieruchomosci 
TU DE MUN
Tak się kończy zwiększanie kosztów życia be...

źródło: temp_file523062087348736316

Pobierz
  • 54
Zastanawiam się w ogóle gdzie znaleźć info czy IT b2b dostaje po dupie - tego w mediach nie podadzą


@dzem_z_rzodkiewki: IT dostaje po dupie. Jest wyraźne spowolnienie koniunktury, jak dostawałem do tej pory po 70 ofert miesięcznie, tak teraz dostaję może z 10-20. Jak ktoś ma dobrą robotę w IT i jest "niewyjebywalny" to radzę mu się trzymać tego i przeczekać, bo pierwsi do zatrudnienia idą pierwsi do #!$%@?, a wybór
Ale to się już skończyło.


@rzzz: No dlatego jak była inflacja duża to cisnąłem na podwyżki, a teraz dupa cicho bo wiem że firma ma kontrakt w dolarach i wygląda to znacznie gorzej niż jakiś czas temu, a może być jeszcze gorzej xD Jest mniej ofert za duże ilości PLNów niż było wcześniej, bo właśnie mocny żeton je sprowadził w dół.
Krakow jest chyba najbardziej narazony na to bo tam z 1/3 populacji pracuje w swoich kolorowych korpo outsourcingach. Teraz wpadla ta faza cyklu ze szukamy oszczednosci i przenosimy do Indii. W poprzednim cyklu po 2-3 latach to wracalo do Europy, ale teraz z AI, EU regulacjami i gigantycznymi oczekiwaniami finansowymi na starym kontynencie historia moze sie nie powtorzyc.
IT B2B nie znajdziesz nigdzie po za plotkami / gowork - po prostu sie konczy kontrakt i nara. Ale skala jest na prawde duza, nawet ludzie z 10+ letnim doswiadczeniem szukaja nowej pracy. Kurs PLN jest zabojczy dla polskich software houseow


@chaosrising: No ja normalnie bym w tym momencie rozglądał się za nową robotą, ale jest znacznie gorzej niż przy COVIDzie, więc raczej będę siedział na dupie i korzystał z tego,
szczególnie na tym projekcie jestem niewyjebywalny aż sam nie rzucę papierem


@Khaine: wielu takich niewyjebywalnych siedzi już na bruku bo ma się tabelka w excelu zgadzać, dosłownie najlepsza i najbardziej produktywna osoba z zespołu która robiła tyle co 3 innych programistów została wyebana

Ja chyba napisze DM do leadership że jak coś to możecie mi obniżyć pensje, i tak tego nie wydaje xD
wielu takich niewyjebywalnych siedzi już na bruku bo ma się tabelka w excelu zgadzać


@dzem_z_rzodkiewki: Ja jestem dosyć mocno niewyjebywalny, bo by im się deadline'y posypały jak domek z kart a klienci cisną ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Jestem programistą z największym stażem na tym projekcie i znam go najlepiej ze wszystkich, praktycznie od momentu gdy lano pierwsze fundamenty - jakby ktoś miał polecieć to świeżaki, które dopiero