Wpis z mikrobloga

@Tomahawkkk: nawet jeśliby były to ciekawe jaka suma. Mniej więcej wiem na ile deweloper może sobie zejść w momencie kiedy ktoś przychodzi z gotówką i ciekaw jestem gdzie i jakie mieszkanie by chciał xD zaraz się okaże, że nie ma na działkę 800m2 i to 50km od obrzeży większego miasta na wsi
Wystarczy popatrzeć co się dzieje z cenami w Niemczech. Jeszcze trochę i będzie taniej niż u nas.


@reveil: W Niemczech tanieją stare lokale, które będą musiały być modernizowane do odpowiedniej klasy energetycznej. Nowe cały czas drożeją. Tylko u nich nowych jest 12% a u nas 50%.
obawiam się, że te jego odłożone pieniądze to niestety fikcja


@Tomahawkkk: to ktoś w ogóle brał pod uwagę, że on mówi prawdę? xD Przeciez to jakiś gołodupiec, co próbował sobie wmówić, że jak poczeka to go będzie stać. a od 2019 ludzie próbują wrzucać na olx ceny 3-4x większe z metra, bo już widuję po 24k/m2 i więcej za kwadrtat kosztujący te 5 lat temu poniżej 7k/m2 xD
@reveil

@PanKapibara chodziło mi o to że od 2020 do 2023 powinniśmy mieć spadki o 15% ale nie mamy przez dotowanie tanich kredytów

Ale jakich kredytów przed tym 2%? Czy niskie stopy procentowe uważasz za dotowanie? Bo kredyty zawsze były w Polsce droższe niż w unii europejskiej i tam jakoś tempo wzrostu jest dużo niższe