Wpis z mikrobloga

nie ma powodu żeby ceny hamowały. Wciąż są niskie, a masa ludzi kupuje i będzie kupować


@majkel88: trudno. Jak mam do wyboru mieszkanie nad morzem w Hiszpanii za 500k, a mieszkanie we Wrocławiu za milion to wybór jest prosty. Dzieci nie są mi niezbędne do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@alteron: rata 5 k więc nie jesteście parą 2* 5 k na rękę bo wtedy żylibyście na styk. Więc obstawiam programistę 10 k i łaskę z HR 6 k . Meh nudy. A mowa o normalnych ludziach czytaj biednych takich jak inżynier budownictwa 4,5 k i pani w urzędzie 3 k ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
no ale o to właśnie chodzi, większość społeczeństwa jest przeciętna tylko korporacje pompują nam do głowy że każdy jest wyjątkowy. I cały case jest w tym żeby takiego przeciętniaka było stać na 70 metrów i dwójkę dzieci a obecnie uważam że tak nie jest


@czlowiekbutelka: Z palcem w dupie było stać parę przeciętniaków przed wzrostem stóp. szeregówki na obrzeżach ale jeszcze w granicach takiego Wrocławia były te 2-3 lata temu jeszcze
@arsze_nick: dokładnie tak, sam wychowywałem się na 40m2 z rodziną i rodzenstwem i to jest absolutne gówno którego w życiu nie przedstawiał bym jako coś normalnego. I to pomimo dobrych relacji rodzinnych.
Jakąkolwiek prywatności poznałem w wieku 20 lat kiedy się wyprowadziłem, wyjscie do głupiego kibla w nocy bylo problemem bo budzilo się kilka osób. Do tego wieczna walka o miejsce, kolejkowanie się wszędzie, dzielenie przestrzeni. Głupie kłótnie które wynikają z
@alteron: niby tak, ale nie do końca. W kraju gdzie nieruchomości są dostępne np Dania, dzietność może nie zadowala ale jest o rząd wielkości lepsza niz u nas. My z w zasadzie robimy scenariusz Korea Południowa. (to samo sie dzieje w Chinach gdzie młodych nie stać juz na nic)

Ludzie w normalnych zawodach tracą nawet nadzieję że cokolwiek sobie kupią

Na dodatek to właśnie ci co sa bogatsi i maja gdzie
Zauważ, że dzieci wychowane w takich warunkach jak opisałeś, jakoś nie palą się żeby powtórzyć schemat rodziców. Ciekawe dlaczego?


@arsze_nick: BO ROSZCZENIOWE GÓWNIARZE NIE CHCĄ NARUCHAĆ WYNAJMUJĄCYCH DLA SZLACHTY LANDLORDOWEJ, TAKA PRAWDA ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wcale nie chodzi o to, że ludzie pracują, wydawałoby się że mieszkają w dosyć nie-biednym kraju a jak zrobią sobie rachunek sumienia to ich nie stać na nic cennego, najwyżej na
Khaine - >Zauważ, że dzieci wychowane w takich warunkach jak opisałeś, jakoś nie palą...

źródło: 099090_r0_940

Pobierz
większość nie ma dzieci bo nie chce zrezygnować z wygodnego stylu życia, change my mind


@alteron: no tak a co z tymi których na nie nie stać ? poza tym "większość" skąd masz na to dane żeby tak stwierdzić ? z instytutu danych z dupy ? zobaczymy co zrobisz z ratą 5k jak Ci się noga podwinie.
@alteron: Wygodnym stylem życia nazywasz zasuwanie w kołchozie 200 godzin miesięcznie, mieszkanie w kurniku na farmie u wujka Joe'go 30 m^2 i perspektywę że będzie się tylko coraz starszym i słabszym,a el wielkiego majątku to się nie dorobi, a w ogóle to dobrze będzie jak wojny nie będzie? :D
Wygodnie to może żyć klasa średnia w USA czy Szwajcarii, a nie średniaki w PL.