Wpis z mikrobloga

@alteron: dodałbym jeszcze że ci którzy chcą to w późnym wieku gdzie kobiety stają się coraz bardziej bezpłodne. więc może i chcą dziecko, ta mała garstka, ale coraz bardziej po 30, a później panie rząd daj pan na invitro. a jak tyle się namęczyłeś żeby mieć jedno dziecko to już kolejnego nie chcesz więc kończą z jednym. więc ogólnie masz dzietność na poziomie zero albo jeden.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: jaka pętla, myśmy z różową wzięli 750k kredytu na 76m mieszkanie rata 5k, suboptymalne bo były lepsze metraże czy lokalizacje ale nie było nas stać w tym momencie, a nie mamy czasu czekać kolejnych kilku lat. Koszt wynajmu w tym samym momencie w naszym przypadku to 3.5k razem z opłatami, więc spokojnie możemy dołożyć te 1.5k. Kupowanie mieszkań <50 m nie ma najmniejszego sensu bo za metr wychodzi mega drogo
  • Odpowiedz
większość nie ma dzieci bo nie chce zrezygnować z wygodnego stylu życia, change my mind


@alteron: nie mam dzieci, bo po prostu nie chce ich mieć, co teraz?
  • Odpowiedz
  • 6
@PlanetHell Bywało różnie, dało się żyć. Mam dwie ręce, dwie nogi, nic mi właściwie nie brakowało. Taki brak miejsca zdecydowanie wymusza inny styl życia i rodziny, inną organizacje. Na pewno więcej miejsca jest lepsze choćby dla prywatności, ale da się, to nie żaden armagedon.
  • Odpowiedz
ywało różnie, dało się żyć. Mam dwie ręce, dwie nogi, nic mi właściwie nie brakowało. Taki brak miejsca zdecydowanie wymusza inny styl życia i rodziny, inną organizacje. Na pewno więcej miejsca jest lepsze choćby dla prywatności, ale da się, to nie żaden armagedon.


@era347: widac, ze inteligetny tez po rodzicach
  • Odpowiedz
  • 14
@PlanetHell

@alteron: No nie ma dzieci bo na 36 metrach to ciężko ich dużo upchać XD


Właśnie w takim podejściu jest sęk, kiedyś ludzie potrafili upchać czwórkę dzieci w jednym pokoju i nie było to wcale niczym mało powszechnym. Nie twierdzę, że to było lepsze, ale takie gadanie, że problemem jest sam metraż to cope. Po prostu ludzie kiedyś robili masowo dzieci mimo, że nie było ich na nie teoretycznie stać,
  • Odpowiedz