Wpis z mikrobloga

@Pieskor: ja już od roku sporadycznie coś kupuje z żarcia. W tym roku miałem ochotę, jak zobaczyłem ceny to podziękowałem. 55zł z dostawą, gdzie 3msc temu było to 48zł. Moja ulubiona burgerownia, która zmienia ceny z 3 razy w roku w tym roku #!$%@? +6zł na każdym burgerze.
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Ale ty wiesz, że generalnie w gastro najdroższe są najem lokalu, media i koszty pracy a nie surowiec? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jakie składniki przeciętna pizzeria musi importować, które nie są u nas produkowane?


@Akko: Pomidory sensownej jakości. Rodzime są po prostu do du*y, chyba że sam robisz ale trochę nierealne dla małego biznesu. Sensowną nie wędzoną szynkę też nie jest tak prosto dostać, zwłaszcza
@Escalade: Ale wiesz, że w Polskich sklepach można też kupić zagraniczne produkty dobrej jakości i nie trzeba nic importować? Żadna pizzeria nie bawi się w kupowanie pomidorów świeżych tylko kupują te z puszki. Mutti uznawane przez Włochów są za jedne z najlepszych, do kupienia u nas za 8zł/puszka. I to w kilku wersjach.
@kokos24: i to w Mediolanie który jest jednym z najdroższych miast xD
W jakiejś włoskiej pipidówie gdzie psy dupami szczekają pewnie za piątala placuszek ukręcą.
@Pieskor: ja sobie kupiłem piec do pizzy 2 lata temu za niecałe 4 stówy i od wtedy nie zdarzyło mi się zamówić ani jednej drogiej pizzy o posmaku zmokniętego kartonu różnej jakości. A pizza z pieca zawsze gorąca, świeża, pyszna i tania :)
a to chyba dawno we włosze


@metalowy_pasterz:
@bucimierz

W piątek wróciłem z Neapolu:

najdroższa pizzka jaką jadłem - diavolo za 14 euro w knajpie w kwaterach hiszpańskich na full wypasie,
najtańsza pizzka jaką jadłem - 5 euro w knajpie Da Michele, do której się stoi w kolejkach cały dzień.

Najdroższe danie jakie jadłem to było Spaghetti Carbonara w Sorrento w knajpie w samym centrum - 18 euro.
@Akko: dodatkowo większość pizzerii robiąca neapolitane klepie spalonego na węgiel placka z naleśnikiem na środku ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż ostatnio odkryliśmy z żona pizzerie która potrafi w neapolitane która kosztuje średnio 40 zł (okd ok 30 można u nich zjeść margharite)