Wpis z mikrobloga

@statystyczny_yt: piec do pizzy to jakieś 10kW, czyli jakieś 30 zł za godzinę pracy zaokrąglając stawki za energię dla firm. Placek siedzi tam około 3 minuty, a można ich tam załadować kilka na raz. Proszę cię, skończmy z tą wielką martyrologią plackarzy. Sprawdź lepiej czym przyjeżdżają na zamknięcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@Iskaryota: gdybym nie glosowal portfelem to by nie powstał ten wpis. W pizzy hut (czyli nie zaden premium restaurant) super supreme zbliza sie juz do 70zl, a to sa ceny w kraju gdzie jednak srednio realnie czlowiek wypracowuje 200zl dniówki.
  • Odpowiedz
@Iskaryota: czyli 300 na sam piec dziennie czyli musisz sprzedać 30 pizz żeby zarobić na prąd/gaz, może w ruchliwym miejscu w dużym mieście to nie problem ale tam znów zarobki są większe, małe pizzerie będą padać bo bez dużego obrotu nie wyrobisz na koszta
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean

Już nie mówiąc o tym, że ilość klientów też powoli, ale regularnie spadała.


Właśnie dlatego, że ceny rosną. I nie jestem na tyle krótkowzroczny aby zrzucić to na pościel pazerność właścicieli lokali.

Tak się kończy drukowanie pustej kasy, wieczne podnoszenie podatków i co raz więcej bzdurnych regulacji.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean:

No to skoro tak dużo można zarobić, a Ty nawet wiesz jak zrobić dobrą pizzę, to co Cię powstrzymuje przed zostaniem milionerem?


A kto mówi o zostaniu milionerem? Ja robię hajs na czymś innym i nie potrzebuję póki co zmieniać zajęcia. Nie mniej w gastronomii jest dobry pieniądz. Gdyby nie było, to gastro nie rozrastałoby się jak grzyby po deszczu.

Nie wiem, gdzie Twoja żona prowadziła pizzerię i jak był
  • Odpowiedz
@Pieskor: 52 zł za placka co we Włoszech kosztuje 7-10 euro xD


@kokos24: Ale też tam są mniejsze te pizze. Jakby nie patrzeć przy tej cenie składowych na ciasto do pizzy bardziej się opłaca kupić te włoskie składniki i zrobić tą neapolitańską 32 średnicy. (max dozwolona 35)
Takie chlebówki grube półmetrowe przestają być konkurencyjne, no bo co że zapchasz kiche jak ceny #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Pieskor: w weekend byłem z dziewczyną w pizzeri właśnie, mówię chodź zjemy coś bo jestem głodny jakąś pizze żeby było dobre i nie wydać za dużo to ja myślałem że pizza kosztuje nadal coś około 20-30 zł za taką dla jednej osoby. I za dwie takie pizze w jakiejś gówno restauracji zapłaciliśmy ponad 100 zł XD i nawet nie najadałem się tak na full do syta tylko tak że jeszcze by
  • Odpowiedz
@kokos24 Komentarz bez sensu. U nich pizza to praktycznie część kultury, składniki na miejscu. W Polsce musi być drożej jeżeli chcemy to sprowadzić. O kawie tez napiszesz ze u nich świetne espresso 1€ a u nas 10zl?
  • Odpowiedz
@Pieskor: kup kamień do pizzy, mąkę tipo 00 na allegro i jazda. Niech te spalone placki z dodatkami śmieciowej jakości sami sobie żrą ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Pieskor nie, używam mózgu, wkkepuje kod, odbieram pizze albo pan wolt przywozi, zjadam i cisnę pod nosem bekę z osób takich jak Ty którzy przestali zamawiać tylko dlatego, że on ceny wzrosły, a wystarczyło tylko ruszyć głową ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 36
Komentarz bez sensu. U nich pizza to praktycznie część kultury, składniki na miejscu. W Polsce musi być drożej jeżeli chcemy to sprowadzić.

@victordeleco2: a przepraszam bardzo jakie składniki przeciętna pizzeria musi importować, które nie są u nas produkowane? w import bawią się tylko te najlepsze klepiące neapolitanę i mające certyfikat
  • Odpowiedz