Wpis z mikrobloga

20 lat - siedź tylko przed kompem, chlej prawie codziennie piwska, wcinaj gównojedzenie, nie ruszaj się do tego stopnia, że nawet dostań zakrzepicy przez którą musisz brać zastrzyki - waga 90 kg

28 lat - zero alkoholu, liczenie kalorii, ćwiczenia, codziennie średnio 10k kroków - waga 110 kg

A mówią, że metabolizm nie spada z wiekiem.
#odchudzanie #silownia #chudnijzwykopem #dieta #redukcja #mikrokoksy #zdrowie
  • 18
@revente: no nie wiem, nie przekraczam 3k kcal przy 185 cm wzrostu, a waga jest jaka jest
Poza tym jak ucinałem alkohol i zacząłem się trochę ruszać np. wychodząc z domu to zaraz waga spadała do 85 kg
@robert-kuzba: metabolizm z wiekiem spada ale mało, wiek jest uwzględniony w każdym wzorze na obliczenie podstawowej przemiany materii, po prostu na przestrzeni 10 lat ta różnica jest mała

to co piszesz równie dobrze może mieć #!$%@? wspólnego z rzeczywistością, liczyłeś kalorie jak miałeś 20 lat? każdemu się tak wydaje że jadł wtedy dużo i byle co i nie tył a jak się tak nad tym zastanowić na spokojnie to mało co
@robert-kuzba:
Myślę, że problem jest taki że z wiekiem wykonuje się mniej błachych czynności, jak chodzenie w kolko, pobiegniecie zamiast pójść, czeste wychodzenie na zewnątrz. Jak patrzę na moich znajomych po 40stce, to ich tryb życia wygląda tak, że głównie praca, a potem kanapa, i wszyscy narzekają na metabolizm xD
@3k1m: z racji, że zabiegany to często muszę gdzieś biec, więc pomimo 110 kg już przywykłem i nawet zadyszki nie mam
@revente no alko to 10 piw czyli ok 2000 kcal, a do tego waliłem #!$%@? jedzenie, a mimo to problemów z wagą (poza tymi dodatkowymi 5 kg) nie miałem
@robert-kuzba Nie oszukasz fizyki. Widocznie nie przebijałeś zapotrzebowania swojego organizmu dlatego nie tyleś. Kalorie z alkoholu inaczej się liczy bo to są puste kalorie nie mające żadnych wartości odżywczych, ale pomaga w tyciu bo alkohol jest trutka i organizm najpierw się go pozbywa a potem dopiero trawi jedzenie i może to powodować odkładnie się tkanki tłuszczowej. Tak jak ktoś wspomniał, nie ma dobrego i złego jedzenia, moja dziewczyna uwielbia słodycze i na
Kalorie z alkoholu inaczej się liczy bo to są puste kalorie nie mające żadnych wartości odżywczych


@knurku: kalorie z alkoholu liczy się inaczej, bo trawienie alkoholu to proces inny niż standardowe białko/tłuszcze/cukry. Puste kalorie to dostarcza tylko energii, nie ma białka i makro/mikro składników i ta definicja zupełnie nie wyjaśnia tego co piszesz
@robert-kuzba: 20 lat miej 115kg, siedź cały dzień przed kompem, #!$%@? gówno i chlej niemożebnie, pij colę zamiast mineralnej
29 lat 86kg, siedź pół dnia przed kompem, dodaj bieganie, ćw siłowe, pracę fizyczną na 1/2 etatu, liczenie kalorii, wyjeb alkohol i wszelkie napoje które mają jakieś kalorie, zdrowsze (redukcja śmieci do 20-40% kaloryki) odżywianie, ostatnie pół roku -17kg i jedziem dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)